4 причини відмови у публікації Scopus

otkaz_publikacii
Зміст

Кожен серйозний, амбітний і перспективний науковий співробітник мріє публікуватися в журналах Scopus. І не один раз. Це суттєвий бонус при отриманні грантів, захисті кандидатської або докторської дисертації, становлення в науковому співтоваристві. Але що робити, якщо спроби не увінчалися успіхом і отримали відмову в публікації? Звичайно ж, не впадати у відчай, а виконати роботу над помилками.

Загальні проблеми

Причини відмови настільки різноманітні, що по діапазону можуть зрівнятися хіба що з примхами дівчат, які самі не знають, чого хочуть. Тим не менш, ми постаралися узагальнити основні аргументи видань і привели ряд рекомендацій, як виправити і не допустити промахи.

Претензії до технічних параметрів

Незважаючи на численність рецензованих Scopus журналів можна з завидною постійністю стверджувати єдину концепцію всіх редакторів – жорсткості перевірки технічних параметрів. Автори, особливо недосвідчені, часто вважають, що зміст понад усе і перекриває другорядні вимоги. Ні. Текстовий масив як такий без структури, грамотності, ілюстрацій, не буде навіть розглядатися.

Стаття обов’язково повинна включати:

 • структурні елементи (назву, автора, анотацію, ключові слова, основний матеріал, бібліографію);
 • актуальні, правильно оформлені і повні посилання;
 • абсолютна відповідність технічним вимогам того журналу, в якому планується публікація (важливо також враховувати загально редакційні вимоги видавництва Elsiver);
 • читаність і чіткість таблиць, діаграм та іншого ілюстративного матеріалу.

Актуальна інформація по технічним вимогам завжди оновлюється на офіційному сайті.

Відмова у зв’язку з вимогами до змісту

Поширена причина відмови – невідповідність змісту статті задачам і цілям конкретного журналу. Не секрет, що ряд видавництв віддають перевагу перевіреним авторам і орієнтовані на вузьку спеціалізацію. Це не означає, що новачки позбавлені шансу на свою нішу.

Жодне видання не прийме статтю, якщо вона буде зрозуміла і цікава тільки одному автору, містити дивні перегони думки і вміщати в одному абзаці половину сторінки. Геніїв, звичайно, не судять. Але разом з тим, все геніальне просто. А у випадку з науковими статтями – ще й доступно.

Так, наприклад, в журналі, присвяченому питанням цивільного права, може не знайтися місце статтями з суміжних тематик, наприклад, спадкового або господарського права. Саме різна спеціалізація часто стає причиною відмови в публікації, навіть якщо одна категорія.

Важливий критерій повноцінності статті. Це означає:

 • повноцінне дослідження матеріалу;
 • висвітлення тематики з різних сторін без однобокого акцентування уваги на одному важливому дослідженні, і при цьому не ігноруючи вагомі дослідження.

Популярний журнал Nature допускає до етапу рецензування тільки до 40% поданих наукових статей. І лише п’ята частина від цього відсотка буде опублікована. Практика, коли відмова слідує навіть без рецензії, дуже поширена серед журналів Scopus.

Текст статті повинен містити обґрунтованість висновків. Імовірна відмову в публікації, якщо висновки нелогічні, не структуровані і не аргументовані. Важливо враховувати значний масив літератури з статті.

Значна частка уваги приділяється актуальності статті. Нікому не цікаві, застарілі теми навряд чи стануть привабливими для редакції авторитетного журналу. Формулювання можливих причин відмови звучить як: не актуальність матеріалу, відсутність вираженого інтересу для конкретного співтовариства або наукового середовища, нецікавий зміст дослідження для наукового співтовариства або читача.

Більшість поданих для публікації наукових статей перевіряються на Антиплагіат через дві автоматизовані системи – CrossCheck і iThenticate. Причиною відхилення служать, в тому числі, і некоректні запозичення з минулих власних робіт автора.

Порушення етичних норм

Відмова журналу в публікації наукової статті часто пояснюється порушенням етичних принципів. Мається на увазі один або кілька наступних пунктів:

 1. присутні елементи плагіату;
 2. використовуються ілюстрації та цитати, що не супроводжуються посиланням на першоджерело і не підкріплені дозволом правовласника;
 3. автор одночасно подав одну і ту ж статтю в кілька видань;
 4. стаття даремна з точки зору привнесення вкладу у розвиток наукової сфери або є відвертою образою інших досягнень;
 5. пред’явлена для публікації наукова стаття є частиною більш масштабного дослідження, яке автор розбив на кілька частин і публікує їх у вигляді окремих статей в декількох виданнях.

Гарантовано буде відмова в публікації, якщо редактора встановлять, що наукова стаття є розширеним варіантом публікації інших матеріалів і робіт цього автора або його співавторів. Якщо хочете уникнути відмови і опублікувати свою статтю у найавторитетніших журналах, компанія “Інформ-Сервіс” стане вашим найкращим помічником. Замовити публікацію Scopus чи написання статті для Скопус можна прямо на нашому сайті. Ми знаємо, що потрібно, щоб уникнути відмови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

nine + three =

Контакти

  Залиште заявку
  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних