Де краще вчитися на юриста в Україні?

Зміст

Бути юристом сьогодні так само престижно, як і років 10 тому. Ця професія пропонує величезний спектр можливостей для людини, яка вирішила обрати для себе цей шлях. Здобувши освіту юриста можна піти працювати в суд, будувати кар’єру в правоохоронній сфері, влаштуватися адвокатом в адвокатське бюро. І це лише частина доступних можливостей. Насправді перспектив набагато більше. До того ж для людей з юридичною освітою є величезний вибір вакансій у сфері науки та освіти – ЗВО цього напряму дійсно багато.

Юридичний напрям цікавий не тільки в плані працевлаштування, а й досить корисний для кожного громадянина. Адже в житті кожної людини часом трапляються ситуації, коли необхідно захистити свої права або ж реалізувати інтереси – отримання соціальної виплати, неправильний розрахунок пенсії, відмова продавця виконати повернення товару, незаконне звільнення і не тільки. Якщо бути юридично підкованим, то можна буде убезпечити себе і своїх близьких від таких ситуацій.

У будь-якому разі юриспруденція затребувана, і ЗВО цього напряму не відчувають проблем від браку вступників. Охочих завжди багато. Однак, слід розуміти, що часом можна вступити заради “галочки” – статусу і скоринки, а часом наріжним каменем, як то кажуть, є знання. І ось тоді треба максимально відповідально підійти до вибору навчального закладу. Важливо, щоб обраний університет мав хорошу програму навчання, потужний кадровий склад (викладачі відповідали Ліцензійним умовам провадження викладацької діяльності) тощо. У цій статті ми розглянемо з вами найкращі юридичні ЗВО та етапи, які має пройти людина для здійснення своєї мрії.

 

Хто такий юрист?

Юрист – це людина, яка розуміється на питаннях законодавства і є фахівцем широкого профілю. Залежно від займаної посади фахівець цього напряму займається складанням законів, постанов, актів, готує договори та інші нормативні документи. Також до його сфери ведення належить перегляд і внесення правок у вже наявну документацію державного або приватного підприємства.

Важливо розуміти, що для того, щоб стати адвокатом або ж викладачем вишу, недостатньо буде мати тільки вищу юридичну освіту. Треба буде скласти додаткові іспити, пройти стажування тощо. Краще відразу добре подумати, а чи готові ви на такий довгий шлях перед початком трудової діяльності.

Які предмети потрібно складати на юриста?

Щоб стати профільним висококласним фахівцем, необхідно логічно мислити, володіти аналітичним мисленням, уміти опрацьовувати великі обсяги інформації, уміти вибудовувати комунікацію з різними людьми і не тільки. Саме тому вступ передбачає складання іспитів з досить різноманітних предметів. Щоб вступити до юридичного ЗВО України на спеціальність “Право”, абітурієнт має надати сертифікати ЗНО з 2 обов’язкових предметів (українська мова та література, математика), а також із третього предмета на вибір. Але, у зв’язку з введенням воєнного стану на території України, у 2023 році правила вступу були дещо інші. Для вступу до ЗВО необхідно було скласти НМТ.  У 2024 році діятимуть такі самі правила вступу на навчання.

 

А чи можна вступити на юриста після 9 класу?

Щоб почати знайомитися ближче з юриспруденцією зовсім не обов’язково чекати на закінчення 11-го класу, почати свій шлях у цьому напрямку можна раніше. Для цього необхідно вступити до профільного коледжу. Це рішення дасть змогу заощадити час (зазвичай коледжі мають контракти з університетами, і після їхнього закінчення студент вступає до вишу одразу на 3-4 курс), раніше познайомитися з професією та зрозуміти, а чи варто витрачати на неї свій час, або ж поки що є можливість змінити рішення та піти навчатися за іншою спеціальністю тощо.

В Україні є безліч коледжів, до яких можна вступити після 9-го класу, серед них: “Профільний коледж управління, економіки та права” Полтавського державного аграрного університету, Юридичний коледж національного університету “Одеська юридична академія”, Львівський техніко-економічний коледж тощо.

Вступити до коледжу можна за внутрішніми іспитами та мотиваційним листом. Багато хто дотримується позиції, що це набагато легше за ЗНО та НМТ. Тому це буде правильним рішенням і для тих, хто не дуже впевнений у рівні своїх знань.

Які предмети зазвичай включені до навчальних планів?

Список предметів, які впродовж навчання у ЗВО вивчатимуть студенти, у кожному випадку дещо варіюватиметься, адже все залежить від того, яку спеціалізацію було обрано. У будь-якому разі студенти вивчають такі групи предметів:

  • Теорія держави і права. У рамках цього предмета студенти вивчають основні моменти, які стосуються права і держави. До сфери “відання” цього предмета належать питання функцій держави, ознаки права, джерела права, типи держав тощо.
  • Історія держави і права України, історія держави і права зарубіжних країн.
  • Предмети публічно-правового циклу. У межах цього циклу вивчають такі предмети, як конституційне право, адміністративне право, фінансове право, земельне і не тільки.
  • Процесуальні предмети з вивчення судової влади, а також питань судоустрою, правоохоронних органів, кримінального, цивільного процесу. У межах цього циклу є і більш “специфічні” предмети, серед яких судова медицина, криміналістика, судова бухгалтерія тощо.
  • Економіко-правові та приватноправові предмети. Цей цикл включає в себе такі галузі, як цивільне, трудове, право соціального забезпечення тощо. Ці предмети продовжуються в ще більш вузьких дисциплінах типу вексельного, корпоративного, спадкового та іншого права.
  • Предмети кримінально-правового циклу. Сюди належать кримінологія, кримінальне право, кримінальна політика, оперативно-розшукова діяльність тощо.

 

Рейтинг юридичних ВНЗ в Україні

Нижче пропонуємо вашій увазі результати (ТОП-10) Консолідованого рейтингу 2023 року, який опубліковано на порталі osvita.ua. Цей рейтинг базується на результатах “Топ-200 Україна”, “Scopus” та “Бал НМТ на контракт”.

Цей рейтинг охоплює університети різних напрямків, а не тільки юридичні ЗВО України. Ми проаналізували сайти цих ЗВО і розповімо вам про найпривабливіші варіанти для тих, хто хоче навчатися саме на юридичній спеціальності.

  1. Найбільш “привабливим” для майбутніх юристів є Київський Національний університет ім. Шевченка.  Він посідає перше місце в рейтингу і зовсім не дарма цінується настільки високо. У ньому працюють висококваліфіковані фахівці, багато з них є практиками. В університеті є як бакалаврат, так і магістратура.
  2. Друге місце належить Львівському національному університету ім. Франка. Навчання на факультеті є чудовим рішенням для тих, хто хоче не просто здобути скоринку про вищу освіту, а й стати затребуваним фахівцем на ринку праці.
  3. Третє місце виборов Національний університет “Львівська політехніка”. Є навчання на бакалавраті, магістратурі та аспірантурі, на денній та заочній формах. Навчання здійснюють фахівці, які функціонують на різних кафедрах, серед яких кафедра адміністративного та інформаційного права; кафедра цивільного права і процесу; кафедра педагогіки та інноваційної освіти тощо.
  4. Четверте місце належить Національному технічному університету “Київський політехнічний інститут ім. Сікорського”. В університеті функціонує факультет соціології та права. Він добре зарекомендував себе, що називається, на всіх фронтах.
  5. П’яте місце належить Харківському національному університету ім. Каразіна. В університеті є кілька спеціальностей, а саме “Право” та “Міжнародне право”. Під час навчання студенти вивчають базові юридичні дисципліни, а також дисципліни гуманітарної та соціально-економічної підготовки. Для здобувачів вищої освіти освітніх ступенів Бакалавр та Магістр передбачено вибір спеціалізації за одним із трьох профілів підготовки: державно-правовий, цивільно-правовий, кримінально-правовий.

 

Який би ЗВО ви не обрали, треба буде налаштувати себе на тривале навчання і те, що навчанню треба буде віддавати багато часу і сил. Адже навчання – це в будь-якому випадку про підготовку до практичних занять, підготовку до семінарів, відвідування лекційних занять, а також підготовку письмових робіт різного типу (сюди відносяться реферати, курсові, диплом). Впоратися з усім дійсно дуже складно і тому може статися таке, що частину завдань треба буде делегувати фахівцям.

Найкраще для цього підійдуть фахівці нашої компанії “Інформ Сервіс”. У наших авторів ви можете замовити курсову роботу з адміністративного, кримінального, фінансового права, цивільного процесу, права соціального забезпечення і не тільки. Ми можемо виконати будь-яке завдання і гарантуємо бездоганну якість готового результату. При цьому ми також маємо й інші переваги, а саме – гарантуємо дотримання обумовлених термінів, а також найнижчі ціни в цій ніші послуг.

 

  • Скільки коштує навчання на магістратурі на юридичному факультеті?

У різних ЗВО встановлено різну вартість навчання на магістратурі. Середня вартість контракту сьогодні становить 25 тис. грн на рік. Однак вона може варіюватися як у більший, так і в менший бік.

  • Який мінімальний прохідний бал на бюджет?

Цю інформацію необхідно дізнаватися в приймальній комісії конкретного ЗВО, оскільки показник змінюється з року в рік і в кожному ЗВО він різний.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних