Для чого потрібен Антиплагіат? ⚠️

Зміст

Плагіат – головне зло наукового світу і перший ворог студента. Які дивовижні, незвичайні, грамотні опуси ми все могли б «писати», якби не жорсткий контроль. Ось добре ж було раніше: написав дядько з Сум диплом по автомеханіці, та всі племінники-діти-родичі з усіх боків активно юзают цю сімейну пам’ятку. Так ні ж, придумали Інтернет. А з ним і Антиплагіат.

Що таке Антиплагіат і навіщо він потрібен?

Будь-яка дія може породити антидію. З плагіатом, тобто незаконним, несанкціонованим запозиченням чужого контенту, сталося те ж саме. Розроблено спеціальні програми і алгоритми перевірок унікальності тесту. Вони іменуються Антиплагіат.

Насправді значення цього напрацювання для освітньої системи України та світу в цілому дуже велике:

 • підвищується рівень відповідальності і самостійності кожного студента;
 • забезпечуються унікальні, авторські, нові роботи;
 • попереджається протизаконність і злодійство в сфері інтелектуальної власності;
 • підвищується загальний рівень освіти;
 • розкривається потенціал і нові грані науки.

І нехай ці фрази звучать абстрактно, але всі їх можна вмістити в загальнодоступну фразу «халява не пройде». Наукові статті, дипломні та курсові роботи тепер доводиться або писати самому, або замовляти. Як альтернатива – грамотно переписувати чиїсь матеріали, так, щоб ніхто не здогадався. Але тут ще не зрозуміло, що легше – написати з нуля, або переробити.

Показник унікальності залежить від виду студентської роботи і дисципліни. Так, для технічних спеціальностей вимоги завжди нижче, наприклад, для дипломних робіт – від 70%, в той час як гуманітарні напрямки зобов’язують бути більш оригінальними – 80% і вище

Як обійти Антиплагіат?

Варіанти є завжди. Ми поговоримо про так звані легальні способи, які цілком припустимі й приносять результат:

 • Писати роботу самостійно, починаючи від підбору літератури і завершуючи формулюванням думок на папері.

У «своїх» ідей шансів бути оригінальними набагато більше. Але такий підхід – не панацея. Багато що вже писано-переписано. Й іноді викладачі впізнають черговий «шедевр» курсової роботи як у пісні «я дізнаюся її з тисячі, за словами…». Чому? Та тому що з інтернетного шаблону монотонно переставляються слова, без креативу і без найменшої особистої думки.

 • Використовувати ручний рерайт.

Що це? Умовно кажучи, переписування тексту своїми словами, без втрати сенсу і грамотності. Ще простіше – виклад. В тій чи іншій мірі прийом застосовується всіма вченими, оскільки багато вже до нас відкрито, написано, доведено. Теорія заснована на чужому авторстві, тому такий матеріал повинен бути грамотно використаний.

 • Оптимізувати деякі сео-параметри тексту.

Наприклад, заспамленності. Це один і головних ворогів унікальності. Ось уявіть, є стаття про ювенальну юстицію. Якщо використовувати цей термін в кожному реченні або через речення, текст буде заспамлений, а застосування займенників, синонімів чи інших (грамотних і доречних) значень, знижує цей показник, робить текст менш «занудним» і впливає на відсотки при перевірці.

 • Урізноманітнити джерела.

В основі студентської роботи, наприклад, курсової, має бути мінімум 15 пунктів в переліку літератури. Чим складніше рівень, тим довше перелік. Але давайте будемо відвертими, реально в основу береться в кращому випадку кілька позицій, а решта – для виносок і галочки. Якщо підійти креативно, пошукати зарубіжні джерела, нові наукові статті по темі й інший «незаїжджений» матеріал, шанси на унікальність збільшуються в рази.

Викладачі перевіряють унікальність за програмою Антіплагіат.ВУЗ. Це досить складний і жорсткий алгоритм, до якого у пересічних студентів немає доступу. Тому важлива комплексна перевірка оригінальності одночасно за кількома ключовими програмами

Популярні і корисні ресурси для перевірки на плагіат

 • PlagiarismCheck.org
 • Strike-plagiarism
 • Duplichecker
 • Unicheck (Turnitin)

Які методи боротьби з Антиплагіат не працюють?

Багато таких. Чим легше метод, тим вище ймовірність, що він «ні про що». Ніколи не вірте, якщо вас запевняють в стовідсоткової надійності таких варіантів:

 • Сінонімайза – відживша форма «злочину» з текстами, результат якої не натягнеш на голову;
 • Спотворення фактів, або просто кажучи «брехня». Наприклад, є дата початку Другої світової війни – 1 вересня 1939 року. І найімовірніше вона буде відображатися неунікальною в більшості історичних робіт. Звичайно, якщо замість цієї дати поставити 16 жовтня 1942 року, підсвічування при перевірці зникне, але разом зі змістом і грамотністю абзацу. Тобто не всі засоби виправдовуються метою.
 • Прогон через Гугл-перекладач, наприклад, з російської на англійську і потім навпаки. Товариші, це «жесть». Вибачте за жаргонізм, але ці студентські роботи просто ганьба. Не ризикуйте репутацією, бо гнів на такий результат з боку викладача забезпечений.
 • Заміна символів. Наприклад, використання в тексті замість російськомовної розкладки букв «О, С» тощо. Візуально ідентична англомовній розкладці. По-перше, це легко зчитується будь-якою програмою, а по-друге – це нерозумно. Незрозуміло, на що розраховують студенти, які вдаються до такого методу, але результат завжди один – провал.

Максимально наближена до алгоритму Антіплагіат.ВУЗ альтернатива для студентів – програма Unicheck (Turnitin). Але і вона не повинна стати єдиним джерелом перевірки

Зверніть енергію в потрібне русло. Якщо не можете досягти високої унікальності або просто не хочете самі писати студентську роботу, зверніться до професіоналів. Повірте, це обійдеться набагато дешевше і вигідніше нескінченних доопрацювань, конфліктів з викладачами і загроз відрахування.

Незалежно від того, який у вас ВНЗ і який потрібно статус документа, в компанії «Інформ-Сервіс» ви отримаєте чіткий і унікальний результат. Пам’ятайте, запобігти помилці легше, ніж її виправити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних