Навчання та освіта за кордоном для студента

Зміст

Якщо ви читаєте цю статтю, значить, як мінімум, проявляєте інтерес до навчання в іншій країні. На жаль, дипломи наших навчальних закладів далеко не скрізь мають вагу по світу, чого не скажеш про документи, отримані в Канаді, США, Німеччині. Якщо є шанс, потрібно їм скористатися – життя довге, і не зрозуміло, який поворот може очікувати.

Як вибрати ВНЗ?

Уявімо ситуацію, що ви не обмежені в можливостях і засобах. Тоді відкривайте рейтинг навчальних закладів і просто зупиняйтеся на вподобаному варіанті. Що ви там побачите? Перший десяток кращих університетів традиційно буде зі значком американського або британського прапора. Це класика і даність.

Наприклад, рейтинг QS дає нам наступну картинку ТОП 5:

 1. MIT – 100 балів;
 2. Стенфордський університет – 98,7 балів;
 3. Гарвардський університет – 98,4 бала;
 4. Каліфорнійський технологічний інститут – 97,7 балів;
 5. Кембриджський університет – 95,6 балів.

Звичайно, картина щорічно змінюється. Максимально близькі до цих цифр Оксфордський і лондонський університети. Але суть зрозуміла. США і Великобританія – лідери за якістю і престижністю освіти. Обмовимося – нехай Сорбонна не ображається, її регалії також ніхто не скасовує.

Але, як то кажуть, риба шукає, де глибше, а людина – де краще. Цілком непогано може бути і в Чехії, і у Франції, і в Швейцарії. Головне знати, що шукати. А орієнтиром повинні служити такі критерії:

 • спеціалізація;
 • умови вступу;
 • вартість навчання;
 • знання мови;
 • програми обміну та підготовки;
 • особливості отримання візи;
 • умови проживання;
 • можливість поєднувати роботу і навчання;
 • місцевий колорит і менталітет.

Це основний, але не вичерпний перелік. Де взяти інформацію? Тільки на офіційних сайтах навчальних закладів та тільки на офіційних сторінках в соціальних мережах, на яких реальні студенти спілкуються в форумах, діляться враженнями і залишають відгуки.

Статистика свідчить, що іноземній освіті віддали перевагу вже близько 80 тисяч студентів з України. Лідером за кількістю прийнятих на навчання українців є Польща. Станом на 2017 рік тут навчалося 35,5 тисяч наших співвітчизників.

Навчання в Німеччині

Варіант Німеччини як країни, де можна отримати якісну європейську освіту, оптимальний. Тут цікавий підхід, відносно доступні ціни, універсальна освітня програма, широкі можливості для практики і реалізації.

А ще в Німеччині зацікавлені в залученні умів і світил з усього світу. Тому вітчизняним талановитим і просто старанним студентам буде, де розвернутися. Ще одна перевага цього варіанту – надання студентам, які закінчили німецькі ВНЗ, робочої візи на один рік.

При виборі важливо звернути увагу на спеціальність. Тут дуже чітко розділена спеціалізація навчальних закладів на гуманітарні напрямки, культуру і мистецтво, прикладні науки, а також класичні напрямки в широкому асортименті.

Вступні іспити передбачені тільки на поширені і максимально затребувані спеціальності, такі як право, журналістика, медицина. Додатковою складністю може стати проблема з житлом – гуртожитки надають не скрізь, а вартість оренди квартири досить висока.

Більшість ВНЗ Німеччини використовують німецьку мову для викладання. Навчання англійською мовою зажадає набагато більших фінансових витрат.

Вища освіта в Канаді

Канада вважається однією з найбільш гостинних країн для студентів. Особливо це стало помітним після змін в законодавстві в 2014 році. Як і фактом, кожен українець відразу після школи може вступити до одного з місцевих університетів. Це безсумнівний бонус. Наприклад, в США такий сценарій фактично неможливий – тільки після отримання диплому бакалавра.

Чому Канада?

 1. Диплом або сертифікат тут можна отримати в досить короткі терміни – від одного до чотирьох років.
 2. Студенти офіційно можуть поєднувати роботу і навчання. Спеціальний дозвіл не вимагається.
 3. Ціна на навчання, а також ціна питання проживання – найпривабливіша серед всіх англомовних країн.
 4. У випускників ВНЗ є право подати заявку на продовження проживання в країні – від одного до трьох років.

Обов’язковий нюанс – досконале володіння мовою. У тутешній ВНЗ можна вступити без попередньої успішної здачі екзамену з англійської. В іншому ложку дьогтю ніде вставити.

Як потрапити в Канаду на навчання? У студентів є два варіанти – самостійно прямим шляхом або пройшовши спеціальні програми підготовки. У кожного з цих способів є свої переваги.

У першому випадку процес істотно прискорюється. Не потрібно витрачати час і сили на різні навчальні комплекси. Здача англійської та все. При цьому, як ми розуміємо, просто взяти і поїхати «на дотик» складно і нераціонально. В Україні діють програми по обміну студентами. Також в питаннях освіти допомагає українська діаспора в Канаді. Є і мінус такого формату – відразу з корабля на бал. Часу на адаптацію перед навчанням фактично немає.

Другий варіант – підготовчі програми. Вони займають від трьох місяців до півроку. Якщо ви «не в темі», і нікому підказати, в чому специфіка канадського освіти, краще скористатися таким сценарієм. Інакше, поступово і виконуючи завдання на совість з усією слов’янською душею можна просто не зрозуміти, за що знижують бали.

Існує багато цікавих, перевірених і програм з обміну студентами, які заслуговують на увагу.  Наприклад, Internship & English Program USA, Au Pair або Work and Travel USA 2019.

Ніхто не говорить, що буде легко. Але пробувати потрібно. У ваших руках, які двері відкрити. Ми ж в свою чергу пропонуємо допомогу студентам з усього світу в підготовці, написанні, коригуванні студентських робіт на замовлення. Компанія «Інформ Сервіс» гарантує якість, оперативність, грамотність. Де б ви не вчилися – на Україні або за кордоном – ми поруч.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

3 − 2 =

Контакти

  Залиште заявку
  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних