Плагіат

Плагіат / Антиплагіат – що це та з чим його “їдять”?

04.09.2014
223 переглядів

На сьогодні слово “Антиплагіат” увійшло в побут майже кожного студента. Хоча правильніше було б вживати саме “плагіат”, а перший термін – це скоріше механізм захисту від другого, тобто плагіату, так сказати свого роду “бар’єр”, який текст з наявністю цього самого плагіату пройти не повинен.

Отже, плагіат у вузькому сенсі – це, простими словами, видача чужого тексту (якщо ми говоримо виключно про текстовий результаті наукової праці) за свій. Тобто, Ви пишете курсову, дипломну або ж магістерську роботу, а можливо, і просто реферат і при цьому використовуєте думки, висновки інших авторів без посилань на них – це є плагіат. На інших видах плагіату (в тому числі і на порушеннях правил цитування) ми зупинятися не будемо, оскільки до студентських робіт ці види і критерії рідко застосовуються.

В більшості ВНЗ останнім часом популярним стало використання різних програм, які виявляють плагіат в студентських роботах (серед них eTXT Плагіат, Advengo Plagiatus та інші). Але, ці програми мають ряд недоліків, які для Вас, як для студента, можуть бути, як позитивними, так і негативними. Ось, наприклад, перевіряючи Вашу роботу в одній з цих програм науковий керівник ніколи не дізнається, копіювали чи Ви щось зі статті, яка знаходиться тільки в pdf-форматі, чи брали Ви щось з російських сайтів, так як жодна програма не шукає по pdf-файлах і тим більше автоматично не перекладає текст на російську. Це плюс Вам!

Тепер мінус. У Вас в роботі стоять посилання на всі запозичення, є авторський текст, але Ви користувалися тільки Інтернет-джерелами. Відповідно, програма перевіряючи Вашу роботу не звертає уваги на Ваші посилання – вона просто виділяє текст як плагіат. Але, плагіатом є те, що ми видаємо чужі думки за свої ?! Ось і програма, ось і результат її роботи Вам може і нашкодити.

Способи боротьби з плагіатом у тексті

Тепер до слова про те, як можна все-таки обійти цю недосконалу систему перевірки. Зміна однотипних по зображенню букв на латинські ми розглядати не будемо – це пройдений етап. По-перше, – це вже враховано в розглянутих програмах, а, по-друге, – це, скажімо, не чесно.

Перше, і найголовніше, – ми рекомендуємо Вам ставити зноски на текст, який Ви позичаєте. І після перевірки науковим Вашої роботи захищайте свою працю показуючи посилання на той текст, який програма визначила як плагіат.

Друге – пишіть свій (авторський) текст – це зовсім не складно. Візьміть за основу кілька наукових статей, книг, оглядів тощо, прочитайте їх, систематизуйте, зробіть висновки і пишіть по схемі: чужий текст (обов’язково на нього посилання), свій висновок про сказане іншим автором – і Ви не встигнете озирнутися, як перед Вами буде робота з рівнем унікальності не менше 70% !.

Третє – якщо Вам важко придумати щось своє – берете чужий текст, відкриваєте словник синонімів (якщо свого словникового запасу буде не вистачати) і вперед – замінюємо одні слова іншими. Жодна програма поки не навчилася визначати однаковий сенс в текстах. Це людям не всім під силу)

Цей список можна розширювати і додавати і далі, але це одні з найбільш “чесних” способів отримання якісного тексту.

Якщо не один з цих способів Вам не під силу або просто не хочеться витрачати час на це, то – ласкаво просимо!

Фахівці компанії “Інформ-Сервіс” знають і вміють працювати з текстами, мають достатній досвід у даній сфері. Наші роботи відрізняються високим рівнем унікальності, так як для досвідчених авторів – це зовсім не складно.

Кращий Антиплагіат – це наша компанія!

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>