теоретичная та практична значущість дипломної роботи

Практична та теоретична значимість дипломної роботи

13.01.2020
604 переглядів
 1. Практичне значення дипломної роботи
 2. Яке має бути підтверджене практичне значення?
 3. Теоретична значимість дипломної роботи

 

Кожна дипломна робота повинна писатися з обґрунтуванням: для чого, що це дасть, в чому переваги і перспективність. Мова йде не про банальне, і що вже там приховувати, головний намір – захиститися, і перейти на новий етап. Тому в цій статті ми поговоримо про практичну і теоретичну значущості дослідження.

 

Практична значимість дипломної роботи

 

Перше, з чим стикається студент при виборі теми, – питання її актуальності. Якщо з цим проблем немає, то обґрунтування практичної значущості також не викличе труднощів.

 

Наприклад, чергова спроба винайти вічний двигун навряд чи стане обов’язковим елементом функціонування сучасних технологій. Серед підприємців і бізнесменів мало тих, хто вірить в чудеса і чари.

 

А ось модернізована технологія переробки сміття в умовах реалій конкретного кліматичного поясу або регіону цілком може розкрутитися як успішна ідея. В цьому є потреба, на це є попит, а, значить, практична значущість буде очевидна.

 

Що потрібно знати:

 1. Тема і спрямованість диплому зумовлюють його практичну значимість. Так, для технічних тем – це розробки, об’єкти інтелектуальної власності, за якими можна отримати патент тощо. Для гуманітарних дисциплін – будь-який інноваційний метод дослідження певної події або явища в досліджуваній сфері.
 2. У автора дипломної роботи є два шляхи. Перше – зробити абсолютно нове дослідження і стати першовідкривачем будь-якого аспекту. Що вже приховувати – це завжди складно і незрозуміло «зайде – не зайде». Друге – взяти вже опрацьовану раніше тему і привнести в неї щось нове, інноваційне, що відповідає сучасним реаліям. Це також складно, але менш ризиковано.

 

Практична значимість дипломної роботи підтверджується експертом, який в більшості випадків є рецензентом проекту і призначається кафедрою дипломника. Іноді в якості підтвердження пред’являються довідки з підприємства, на якому студент проходив переддипломну практику.

 

Яке має бути підтверджене практичне значення?

 

Найпростіший і широко використовуваний спосіб – опис. Звичайно, можна цим обмежитися. Але все залежить від ваших цілей і амбіцій. Вищий пілотаж – це документальне підтвердження. Наприклад:

На захисті дипломної роботи є шанс відзначитися в хорошому сенсі цього слова. Як правило, членами ВКР крім професури є також перспективні роботодавці і підприємці. Це прямий шанс бути гідно оціненим і отримати запрошення на роботу.

 • конкурсні нагороди;
 • позитивні відгуки, характеристики та рекомендації керівників практики або підприємств, які вивчили запропоновані в дипломному проекті методи і порахували їх перспективними напрацюваннями;
 • акти практичного впровадження описаних в дипломі методів;
 • складені на підставі дипломного проекту інструкції, які пройшли оцінку та вже затверджені.

 

Всупереч розхожій думці, документальне підтвердження – не така вже й «невловима рибка». Без зусиль, звичайно, не обійтися. Але позитивний відгук дається не тільки за грандіозні інноваційні напрацювання, а й за відповідальний підхід, дисциплінованість, тямущість дій і належну демонстрацію навичок як фахівця (нехай і в статусі практиканта).

Додатковим бонусом на будь-якому захисті є опублікована в авторитетному виданні наукова стаття на обрану для диплома тему. Практика свідчить, що на цьому етапі мало хто може похвалитися таким досягненням. Але це істотний бонус поряд з іншими доказами значущості.

Теоретична значимість дипломної роботи

 

На перший погляд може здатися дивним, але теоретичну значимість диплома набагато складніше довести, ніж практичну значимість. Це пояснюється тим, що практична корисність і придатність лежить «на поверхні» роботи. Зазвичай така значимість є, а не завуальована під виглядом «води» і багатослів’я в тексті.

 

Академічна теорія завжди важча в описі. На прикладі з життя можна навести порівняння з ситуацією, коли «все розуміє, робить, а пояснити не може». На практиці значимість легше розглянути, ніж в теорії.

Для позначення теоретичної значущості важливо пояснити один або кілька наступних аспектів:

 • отримані в дипломній роботі результати служать стимулом теоретичного дослідження в певній сфері, будь то психологія, лінгвістика, маркетинг, юриспруденція;
 • автором розкриваються нові грані питання, і проводиться аналіз з раніше невідомих або не використаних ракурсів;
 • дипломна робота дозволила розширити підхід до вивчення обраної теми і суміжних з нею проблематик;
 • результати досліджень створюють передумови для формулювання і аналізу кардинально нових гіпотез;
 • дипломна робота своїми результатами підтверджує раніше отримані підсумки і вишукування інших досліджень або повністю / частково їх спростовує;
 • за рахунок дипломної роботи поповнюється теоретична база даних, і розширюються можливості розробки та вдосконалення практичних інновацій.

 

Двома словами, автору потрібно описати, чому саме його робота гармонійно впишеться в теорію і не стане черговим інформаційним «мотлохом». Залежно від обраного об’єкта, предмета і специфіки теми будь-який з перерахованих вище пунктів може бути адаптований під конкретну роботу.

В описі теоретичної значущості дослідження домінують фрази, які починаються зі слів «розширюється», «збагачується», «успішно доповнюється».  Практична значимість обґрунтовується такими епітетами, як «ефективний», «інноваційний», «модернізований».

Практична і теоретична значущість чітко конкретизуються у вступі. Але цим не варто обмежуватися. Такі аспекти повинні проглядатися в кожному розділі і підсумовуватися короткими висновками, а також обов’язково узагальнюватися в заключенні.

 

Автори компанії «Інформ-Сервіс» досконально знають, як описати теоретичну і практичну значимість роботи. Тому якщо у вас виникають труднощі з підготовкою дипломного проекту, ви можете замовити дипломну роботу у професіоналів.

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>