Рейтинг магістратури України (2020)

Зміст

В цьому році інформація про умови вступу до магістратури максимально актуальна. Немає конкретики, що, де і коли відбуватиметься. Однак Міністерство освіти мобільно реагує на ситуацію і намагається створити комфортні умови. Давайте розбиратися.

Магістратура 2020: умови вступу

У цьому році зареєстровано для вступу в магістратуру понад 101 тисячу осіб. Четверта частина претендентів припадає на Київ. Незважаючи на жорсткі карантинні заходи, освітній процес планується відновити. Але зрушені терміни.

Вперше впроваджена електронна система для вступу в магістратуру. Старт реєстрації почнеться 1 серпня. Інформація про зарахування на державні місця буде надана до 5 вересня, на контрактну основу – до 30 вересня. Прийом документів триватиме з 13 по 31 серпня. Планувалося, що навчальний процес розпочнеться 15 вересня. Однак на сьогоднішній день питання залишається відкритим. Офіційний сайт Міністерства освіти регулярно оновлює інформацію.

Процедура вступу умовно поділяється на три етапи:

 1. Формування пакету документів:
 • анкета-заявка;
 • посвідчення особи;
 • облікова картка платника податків;
 • фотографії для особистого справи;
 • довідка з місця обліку про завершення навчання на бакалавра (спеціаліста) та отримання відповідного диплома;
 • документ про закінчення вищої освіти (якщо диплом був отриманий кількома роками раніше);
 • медичний висновок за формою первинного обліку 086-З/о.
 1. Направлення документів на електронну пошту приймальної комісії.
 2. Отримання повідомлення, листка для вступу, екзаменаційного листа.

Важливо! Вступні іспити до магістратури ВНЗ організовуються у всіх обласних центрах держави, окремих містах Луганської і Донецької області.

Перелік затребуваних спеціальностей

Реалії вносять свої корективи. Жорсткі карантинні заходи дали зрозуміти, що багато завдань можна і навіть доцільно виконувати дистанційно. У зв’язку з цим картина з переліком затребуваних спеціальностей змінилася порівняно з 2019 роком. В ТОП 5 спеціальностей 2020 входять:

 1. Системні аналітики, зокрема, у сфері промисловості та IT-сфери. Це фахівці, здатні проводити високоякісну аналітику певної сфери функціонування компанії та формулювати грамотну оцінку і прогнози. Як правило, це випускники математичних, технічних або IT Вузів.
 2. Представники IT спеціальностей. Ця позиція охоплює досить багато напрямків, включаючи програмістів, фахівців кібербезпеки, системних інженерів, системних архітекторів, адміністраторів.

Важливо! Стають максимально актуальними професії, пов’язані з робототехнікою і нанотехнологіями. Це тренд. За цими напрямками майбутнє.

 1. Менеджер з продажу. Це фахівці, які займаються просуванням послуг і реалізацією товарів. Вони спілкуються з клієнтами, контролюють ринок попиту і пропозиції, оформляють документацію, збільшують продажі в своєму секторі. В умовах пандемії ця професія в дистанційному форматі стала однією з найбільш актуальних.
 2. Креативний дизайнер. Ні одна машина і автопрограма на сьогоднішній день не може зрівнятися за значенням із професіоналами цієї сфери. Ці фахівці не втрачають позицій в рейтингу популярності вже кілька років. Їх призначення полягає в необхідності привернути увагу до конкретних товарних позицій. Це непросто в умовах, коли багато товару, в тому числі однотипного.
 3. Менеджери з персоналу. Фраза з відомого фільму «Кадри вирішують все!» актуальна як ніколи. Представники цієї професії прийшли на заміну всім відомим «кадровикам». Вони розробляють стратегію роботи з персоналом, кадрову політику, систему штрафів, бонусів і заохочень, загалом, забезпечують ефективне використання головного ресурсу – трудового.

Якщо говорити про ТОП професій, не можна обійти таку позицію, як викладачі і коучі. В сучасних реаліях вони особливо затребувані, втім, як і завжди. Проте за рівнем оплати це далеко не перші місця. Є, звичайно, і виключення, якщо коучі змогли переформатувати свої лекції в бізнес.

Чи реальна магістратура на бюджеті?

У 2020 році суттєво зменшено обсяг державного замовлення, у тому числі щодо майбутніх магістрів. Однак бюджетні місця є. Вони регламентовані, у тому числі, внутрішньою політикою Вузу і залежать від спеціальності. Так, наприклад, у цьому році бюджетні місця для вступників осіб на юридичні факультети не виділені. Проте виняток становить денна форма навчання у магістратурі. Прохідний бал при цьому становить 140 пунктів і вище.

Найважче в цьому році медикам. Їх прохідний бал на бюджетне місце в цьому році максимально високий – 150, в той час як для основної маси спеціальностей досить 125 пунктів. Допускається подача максимум 5 заявок на бюджет, в той час як у рамках контрактної форми кількість не обмежена. Крім того, Міністерством дозволено подавати документи в магістратуру іншого Вузу, якщо диплом бакалавра отримано не там.

Важливо! Списки претендентів на бюджет будуть розміщені до 27 липня. Прийом документів на ту форму навчання продовжено до 31 липня.

Кращі Вузи України

Поняття «найкращий» хоч і відносне, але тільки не для навчальних закладів, які включені до рейтингу Scopus. У 2020 році в світову базу включено 1777 навчальних закладів України, які оцінюються за кількістю публікацій та їх цитування.

Отже, рейтинговий перелік виглядає наступним чином:

 1. Перше місце по праву належить Київському національному університету ім. Т.Шевченка. Його індекс дорівнює 93 пунктів, і це кращий показник в країні.
 2. На другому місці – Харківський національний університет ім. Каразіна з кількістю балів на 20 пунктів менше першого місця.
 3. Третє місце належить Львівському національному університету ім. І. Франка. У нього кількість балів дорівнює 64.

Далі в списку значиться Одеський національний університет ім. Мечникова, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, НТТУ «Київський політехнічний інститут ім. В. Сікорського», а також Донецький національний медичний університет.

Це один з рейтингів з акцентом на наукову діяльність. При цьому існує безліч інших ТОП-списку за іншими критеріями. До слова сказати, у всіх з них представлені політехнічні університети (Харків, Київ, Дніпро). Це відображає тенденцію затребуваності спеціальностей.

Важливо! В світовий рейтинг кращих навчальних закладів увійшло шість українських Вузів, включаючи перші два з рейтингу Scopus.

Радує, що в Україні є вибір для майбутніх магістрів і є способи реалізації можливостей і потенціалу. Освіта (якщо мова йде про дійсну якість) не може даватися легко. Особливо в магістратурі. Однак, з компанією «Інформ-Сервіс» все буде не так вже й страшно. Адже наші автори – діючі кандидати наук та профільні фахівці виконають на замовлення магістерські роботи будь-якої складності в найкоротші терміни на найвищому рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

nineteen + nine =

Контакти

  Залиште заявку
  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних