Роздатковий матеріал – корисні лайфхаки

Зміст

Ось так вчишся собі спокійно кілька років, а потім раз – і дипломна робота. А поряд з нею доповідь, література, роздатковий матеріал. До речі, про останнє. Не варто недооцінювати слайди, ілюстрації. Саме вони можуть стати паличкою-виручалочкою, коли щось пішло не за сценарієм.

Розбираємося з поняттям або що таке «роздатковий матеріал»?

Не секрет, що більшість людей краще сприймають інформацію на око. Особливо нетямущі члени комісії (як це часто буває) люблять задавати питання, якщо щось не почули і не зрозуміли. Вловлюєте суть, так? Нехай вони краще будуть зайняті переглядом слайдів та ілюстрацій.

Роздатковий матеріал – це частина дипломної роботи, що складається з креслень, графіків, схем, таблиць, елементів презентації на папері. Що важливо знати про це поняття?

 1. Роздатковий матеріал поряд з презентацією та доповіддю повинен «захопити розум» атестаційної комісії на 8 – 10 хвилин. Довше – надто нудно, менше – дуже стисло.
 2. Кожен елемент візуалізації повинен відповідати доповіді. Зробіть так, щоб пазли зійшлися, і все, що чується, підкріплювалося у свідомості тим, що бачиться.
 3. Не забувайте про призначення ілюстрацій і схематичних зображень – полегшити та роз’яснити, але ніяк не ускладнити сприйняття.

Роздатковий матеріал можна і потрібно оформлювати яскраво. Використовуйте варіації шрифту, кольору, різні стилі – все те, що недозволено за нормами самої дипломної роботи.

Складові частини роздаткового матеріалу

Обсяг цієї частини дипломної роботи не повинен перевищувати 15 аркушів. Якщо є хороша слайд-презентація, досить роздаткового матеріалу на 7 аркушів. Для оформлення використовується формат А4. На кожен окремий графік, таблицю, малюнок або ілюстрацію відводиться окремий аркуш. Обов’язково застосовується нумерація, яка не повинна співвідноситися з основним текстом диплому.

Структурні складові:

 1. Перші два аркуші присвячуються актуальності, завданням та цілям дослідження.
 2. Наступна сторінка – схема організаційної структури компанії.
 3. Далі – виклад нових термінів або власних визначень, якщо такі пропонуються в дипломі.
 4. Ілюстрування розділів дипломної роботи.
 5. Останні дві сторінки – матеріал, присвячений висновків і висновків.

В роздатковому матеріалі головний акцент повинен робитися на ілюстрування аналітичного розділу. Комісія в цій частині диплому «пропускає» теорію і зацікавлена в практичних питаннях. Саме це має ілюструватися.

Корисні Лайфхаки

Кожен елемент роздаткового матеріалу повинен узгоджуватися з науковим керівником.  Це допоможе уникнути доробок і непотрібних проблем на захисті. Вся інформація цієї частини повинна відповідати змісту диплома. Крім того, необхідна подача даних «в унісон» з промовою доповіді та презентацією. Якщо пішов збій – не бійтеся імпровізувати.

Ваше завдання на захисті – донести суть. Якісна підготовка, як правило, допомагає позбутися провалу. Репетируйте. Пам’ятайте, хороший роздатковий матеріал служить вашою додатковою зброєю в протистоянні з гігантами наукової думки. Він додає впевненості і сил. Пафосно? А що ж, на кону заповітний диплом.

Оптимальний варіант оформлення роздаткового матеріалу – брошура.

У контексті всього описаного і почутого раніше може мимоволі виникнути питання – а якщо не хочу цим займатися? Це природно, якщо немає часу, натхнення, потрібних навичок.  Фахівці компанії «Інформ Сервіс» в будь-який момент візьмуться за замовлення і підготують відмінний роздатковий матеріал до дипломної роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 × three =

Контакти

  Залиште заявку
  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних