Що робити, якщо не захистив диплом?

Зміст

Не так страшний вовк, як його малюють. Це висловлювання відмінно підходить для захисту дипломної роботи. У більшості (!!!) випадків все проходить гладко, якщо на руках хороший матеріал. Однак сценарії, коли захист провалюється, також трапляються. Чому так відбувається і що робити? Давайте розберемося.

Що може завадити на захисті диплому?

Відразу обмовимося, щоб не захистити диплом, потрібно дуже, ну дуже постаратися. Хто вони – ці «щасливчики»? Як правило, це студенти, які проявили недбалість, вчасно не нагодилися, понадіялися на «авось».

В цілому, причини можна розділити на дві групи:

  1. Об’єктивні. Це причини, які не залежать від волі студента. Наприклад, катастрофа, хвороба, стихійне лихо, невдалий збіг обставин.
  2. Суб’єктивні. Студент проспав, скопіював чужу роботу, в очі не бачив свій куплений диплом перед захистом, і не може зв’язати двох слів.

У першому випадку ситуація неприємна, але вирішувана. Як правило, достатньо сповістити свій університет про те, що трапилося, представити докази та аргументувати факти. У другому випадку ситуація складніша. Знадобиться докласти зусиль, щоб заслужити другий шанс і відбілити свою репутацію.

Є ще один важливий аспект, який може послужити причиною провалу – конфронтація з викладачем або цілою кафедрою. Такий сценарій, звичайно, краще не допускати. Однак після обіду ложкою не махають. Тому вихід один – підготуватися до захисту, щоб дати гідну відсіч усім необґрунтованим зауваженням.

Вузи не зацікавлені в провалах студентів на захисті. Комісія завжди складає звіт, і якщо там є такі випадки, це негативно позначається на репутації університету. Тому велику роль відіграє попередній захист. Це генеральна репетиція підсумку.

Диплом не зданий до захисту

У студента є рік на написання диплому. Але, як показує практика, більшість згадує про такі «деталі» підсумкового року, в кращому разі навесні, а то і зовсім напередодні перед захисту. Добре, якщо науковий керівник виявляє пильність і постійно контролює хід написання. А якщо ні – пиши пропало.

Є фізичні можливості людини. Так от, неможливо написати диплом за один день. Це нереально зробити навіть за тиждень, якщо, звичайно, мова не йде про поверхневий незв’язний рерайт. Якщо ви бачите, що дедлайн прогорає, будьте чесні з собою і викладачем. Ідіть і домовляйтеся про перенесення захисту диплому.

Якщо причина поважна, університети найчастіше йдуть на зустріч і переносять захист з іншою групою або з заочниками. І ось тут вже другого шансу може і не бути, так що бігом доопрацьовувати!

Студент не з’явився на захист

І таке буває. Не завжди можна передбачити і контролювати обставини. Якщо причина вагома, потрібно як можна швидше, хоча б у телефонному режимі повідомити комісію та швидко надати докази. Це може бути, наприклад, довідка з лікарні.

Складніше – коли просто проспав, забув або проігнорував. Потрібне вагоме «алібі». Якщо такого немає, у комісії є всі підстави поставити негативну оцінку. Проявіть кмітливість і постарайтеся знайти вийти із ситуації. Якщо ні – захист доведеться відкласти на рік.

За колишніми студентами закріплюється право на захист диплому і завершення освіти протягом наступних трьох років.

На диплом складено негативний відгук

Це сценарій – печалька. Начебто і є готова робота, але вона нікуди не годиться. Або ж студент та науковий керівник не знайшли спільну мову, тому на об’єктивність розраховувати не доводиться. Більш того, ці дві причини часто поєднуються.

Як вчинити? Терміново допрацьовувати пункти із зауваженнями з рецензії. Як правило, до захисту є на це час. Якщо, звичайно, не потрібно переписувати все з нуля. При неможливості виправити недоліки сценарій буде непривабливим – довідка і право захисту на наступний рік. І вже тоді подбайте про бездоганні рецензії та рецензента.

Якщо ви впевнені у своїй правоті і надмірному суб’єктивізмі автора відгуку (ну обличчям не вийшли, або перейшли дорогу його супутниці, а, може, просто обурює), у студента є право оскаржити відгук на кафедрі і вирішити питання індивідуально в свою користь. Правда, свої своїх здають рідко, тому шанси невеликі.

Провалено захист

Чому таке трапляється? Наприклад, студент в очі не бачив свій диплом, не склав хорошу доповідь і не зміг відповісти на питання. Це недбалість. Диплом завжди потрібно хоча б прочитати. Тоді більшість проблем піде, як і не бувало.

Ще одна поширена причина провалу – дослідження не пройшло перевірку на плагіат. З цим зараз дуже жорстко. 80% мінімум по Антиплагіат.ВУЗ. Це реальні цифри, якщо не зловживати цитатами і не списувати дочиста матеріали з книг або чужих дипломів.

У таких ситуаціях все в руках Атестаційної комісії. Вона може на свій розсуд дати короткий термін для коригувань, наприклад, виправлення оформлення або підвищення відсотка унікальності. Або ж проставити негативну оцінку і відправити вас у вільне плавання, як мінімум на рік. А потім нова тема, новий диплом і все по колу.

А тепер про приватні випадки. Прийшов п’яний на захист. Нахамив членам комісії. Представив абсолютно безграмотний і незв’язних диплом. Відмовився відповідати на запитання. Так, так – такі випадки теж бувають, і, повірте, це ще не самі злощасні варіанти. Чи варто говорити, що шанси на нулі? По-моєму, все очевидно.

Якщо ви тверезо оцінюєте свої сили і розумієте, що «не вивозите» диплом в цьому році – візьміть довідку і оформлюйте академ. відпустку. Це відмінна альтернатива у безвихідних ситуаціях.

Як підстрахуватися? Замовити диплом в компанії «Інформ-Сервіс». Ми надаємо гарантії і забезпечуємо повний супровід до захисту. З дипломом від наших авторів вам не доведеться червоніти, біліти, соромитися тощо. Це зразкові роботи по всім параметрам, які дозволять вам з легкістю захиститися. Від вас вимагається тільки не проспати і прийти на захист.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

    Залиште заявку

    Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних