Список літератури для дипломної роботи

Зміст

Як підібрати список літератури до дипломної роботи? Це, без перебільшення, квест, за проходження якого вже потрібно вручати диплом. У світі, де величезна кількість інформації фонтанує з кожного кута, знайти саме те, що потрібно, дуже непросто. Дорогу здолає той, хто йде, тому приступаємо.

Готуйте санчата взимку

Написанню дипломної роботи передує кілька років навчання, чи не так? Часто тема ВКР збігається з раніше написаними курсовими, науковими статтями. Так буває в більшості випадків. Так ось, беріть на замітку ці джерела і зберігайте в архівчик – згодяться.

Далі. Ви вибираєте або вам допомагають вибрати наукового керівника. Закиньте вудку при погодженні теми і пожалійтеся, що ось, ноги побили, все перешукали, а гідного матеріалу немає. Найчастіше викладачі з радістю допомагають і підказують, адже відчувають свою значущість, потрібність – мовляв, молодь, нічого-то сама зробити не може. І нарешті, звертайте увагу на рецензії. Якщо вам трапляться примірники у відкритому доступі по темі, це просто джерело потрібних джерел із серії «прямо в яблучко».

Підсумок такий: намагайтеся вибирати тему, вже маючи уявлення, як досліджено питання, наскільки воно «заїжджене» і чи є достатньо літератури. Часто студенти роблять помилку і ведуться на модні віяння, а потім залишаються один на один з парочкою сумнівних джерел.

В дипломній роботі має бути мінімум 50 джерел. У середньому цифра сягає 100 позицій. У їх числі небажані «старі» матеріали, яким більше 3 років. І рівно третя частина повинна відводитися під електронні джерела.

Не забувайте оцінювати джерела

Не все те золото, що блищить. Оцініть вибрані джерела, так сказати на профпридатність. Як? Ну, по-перше, переконайтеся, що вони існують, у них є вказані сторінки, прізвища авторів і назви творів збігаються. По-перше, ніхто не застрахований від випадкових помилок, по-друге, халтурників ніхто не відміняв.

Для того, щоб полегшити метод перевірки, пропонуємо вам наступний алгоритм:

  1. Ознайомтеся з вимогами і ГОСТами до вашої дипломної роботи. Залежно від політики Вузу вимоги можуть бути як дуже лояльними і умовними, так і досить жорсткими.
  1. Після вибору джерела простежте репутацію і добропорядність автора. Може це письменник-фантаст, який геть ігнорує всі закони науки. У кращому випадку, так ви ризикуєте потрапити в незручну ситуацію.
  1. Обережно ставтеся до інформації в он-лайні. Тут виникає дисонанс: з одного боку третина джерел повинна бути саме звідси, з іншого – Інтернет, і це факт, містить багато сміттєвої, недостовірної, неякісної інформації. Перевіряйте домени, заходьте тільки на офіційні сайти, наприклад, законодавчого органу, відвідуйте платні сайти з надійною репутацією.
  1. Уникайте публікацій, джерелом фінансування яких стали самі автори. Це так звані замовні або рекламні статті. Ніхто не каже, що всі вони абсолютно неправдиві або неякісні, але сама думка, що крім автора ніхто не оцінив значущість роботи, повинна насторожити. Як правило, в таких статтях надмірний суб’єктивізм заважає об’єктивній якості.
  1. Відрізняйте наукові і ненаукові публікації і, природно, зупиняйтеся лише на перших. Публіцистика, авторські нариси, так звані «жовті» матеріали ніякого відношення до дипломної роботи не повинні мати, навіть якщо вони явно стикаються з темою дослідження.
  1. Не ігноруйте старі добрі підручники. Але використовуйте їх виключно як орієнтуючу інформацію та джерело довідкових даних. Наукові роботи та статті краще в роботі з серйозними академічними проектами. Ваша дипломна робота адже відноситься до такої?
  1. Перевіряйте своєчасність і актуальність матеріалу. Джерело може бути максимально класним, але застарілим. Дані оновилися, або відкриті інші аспекти теорії, які вже призвели до переробки питання. Дата проведених досліджень та опублікованих матеріалів – перше, на що потрібно звернути увагу.

У пошуку та перевірки літератури для диплома велике значення має альтернативна думка. Якщо є сумніви – зв’яжіться з профільною кафедрою і уточніть, чи можна, на їх думку, вважати джерело достатньо авторитетним.

Використовуйте максимум можливостей пошуку

Крім Інтернету наукове співтовариство застосовує безліч інших варіантів пошуку. Деякі з них на поверхні, а деяким не приділяється достатня увага. Ми перерахуємо, а ви вибирайте:

  1. Захищені дисертації на аналогічні теми, електронні дисертаційні бази.
  2. Бібліографічні каталоги.
  3. Електронні та стандартні бібліотеки.
  4. Наукові статті, монографії, рецензії, автореферати.
  5. Власні курсові роботи і будь-які інші студентські роботи, які схожі за тематикою і мають перелік літератури.
  6. Рекомендації наукового керівника, кафедри.
  7. Енциклопедичні довідники, видання, навчально-методична література.
  8. Бібліотечні довідники.
  9. Іноземний буржнет – відмінний варіант для тих, хто володіє англійською мовою.
  10. Дипломи колег і друзів – це крайній спосіб, якщо часу на інші варіанти не залишається.

Мало хто користується такою послугою бібліотек, як підбір літератури по темі. А даремно. Це зручно і дозволяє заощадити масу часу. Правда, доведеться розщедритися на оплату. Безумовно, є ризик, що бібліотекарі, не будучи професорами, можуть втратити важливі джерела. Але, в будь-якому випадку, доповнити перелік легше, ніж шукати все з нуля.

Самий надійний і перевірений альтернативний варіант – замовити дипломну роботу в компанії «Інформ-Сервіс». Ми швидко і якісно підготуємо бездоганну роботу, яка здивує і вас, і вразить комісію. При цьому ви економите час і зусилля, страхуєтеся, а ми надаємо гарантії якості та повний супровід до захисту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

    Залиште заявку

    Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних