Тематичні розділи Scopus

Зміст

Публікації у Scopus – мрія і мета багатьох аспірантів і більш досвідчених науковців. Однак таке завдання сміливо можна назвати викликом. Краща наукометрична база складна для підкорення. Це стосується не тільки вимог до наукових статей, але і самого сайту.

Спрощує співпрацю грамотний розподіл ресурсу на тематичні категорії. Усього передбачено 24 розділи, які охоплюють понад три сотні напрямків. Таким чином, якщо не писати про очевидно-неймовірно-фантастичне, шанси підібрати ідеально відповідний журнал дуже високі.

Загальна інформація про базу даних Scopus

За 15 років функціонування Скопус продемонстрував справжні чудеса еволюції. Це стосується і спектру тематик, і кількості видань, і територіального поширення. У 2014 році відомий видавничий дім Elsevier дуже своєчасно проявив ініціативу по створенню наукометричної бази. Результат – вражаючі кількісні показники:

 1. Всього рецензується близько 24 тисяч журналів.
 2. На сайті 145 тисяч книг, близько 570 книжкових видань, 280 одиниць Trade Publications.
 3. Міститься інформація про патентні записи в кількості 28 мільйонів від п’яти провідних світових відомств.
 4. Розміщені доповіді конференції в кількості 8 мільйонів.

Це короткий перелік показників успіху. Журнали та відомості регулярно оновлюються. Суворий «кастинг» проводиться безперервно. Мета – тільки якісний контент високого рівня.

60% інформації бази – це так званий сучасний матеріал, що датується 1996 роком і пізніше. Разом з тим ресурс містить відомості науки ще з 1880 року, що є одним з рекордів. З 2015 року регулярно практикується додавання архівного матеріалу, який підпадає під критерії Скопус.

Тематичне і територіальне охоплення Скопус

Більша половина, а саме 52 % авторів, які публікуються в Scopus, належать до Європейського, Далекосхідного і Африканського регіону. 36 % припадає на північну Америку. Незначні відсотки – 9% і 3% – результати наукових праць Азіатсько-Тихоокеанського регіону і Південної Америки.

Незважаючи на процентні диспропорції (які цілком зрозумілі рівнем розвитку країн, з урахуванням щільності населення та історичних аспектів) можна заявляти про вдалу конгломерацію учених зі всього світу. Це той майданчик, на якому закріплюється глобальний авторитет і діє принцип – світ подивитися, себе показати.

Різноманітність тематик журналів Скопус

Скопус універсально орієнтований на всі дисципліни. Переконання у винятковій спеціалізації тільки на природничі науки, є помилковим. Цей сегмент дійсно превалює в процентному співвідношенні – 32%, але є далеко не єдиним. На рівні з фізичними дисциплінами сусідить медицина – 31%. Наступними в рейтингу наповнюваності виступають науки про життя (20%) і дисципліни соціогуманітарної категорії (17%). Відсоток, що залишився, належить іншим галузям.

Отже, автори будь-якого профілю можуть підібрати підходяще джерело для публікації. Важливо враховувати мобільність і постійне оновлення бази: якщо журнал проходив рецензію в минулому році, це зовсім не означає, що інформація актуальна через кілька місяців.

Обрана концепція дала свої результати. На сьогоднішній день Scopus є лідером свого сегменту за охопленням матеріалу і зручності користування. Це джерело цитування, запозичення, прикладу. Понад 60 мільйонів наявних публікацій не можуть не вражати. І всі вони відрізняються глибиною, якістю, еталонністю.

Політика безпеки бази Scopus

Скопус і видавництво орієнтовані на високу якість змісту. У зв’язку з цим доступ до користування сайтом відкривається тільки для організацій та юридичних осіб. Саме від їх імені діють окремі автори, яким встановлюються рамки користування.

У приватних осіб немає можливості самостійно зареєструватися. Таким чином, база захищається від:

 • шахраїв;
 • недобросовісних користувачів;
 • випадкових відвідувачів;
 • чорної конкуренції;
 • монетизації;
 • недостатньо кваліфікованих авторів.

Такою політикою зумовлена висока вартість послуг. Приватній особі недоцільно і дуже дорого оплачувати користування, в той час як наукові організації та університети, до яких закріплені вчені, фінансуються з державного бюджету і, відповідно, можуть дозволити такий формат.

Безпека – один з основних критеріїв існування бази даних Scopus

Ви теж можете поповнити ряди авторів, на рахунку яких успішні публікації у Scopus. Важко знайти більш вдалий спосіб розвиватися у професійній стежці та закріпити свій авторитет. Ми відповімо на всі питання по базі і специфіку її функціонування, допоможемо вибрати відповідний журнал, напишемо наукову статтю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

10 − eight =

Контакти

  Залиште заявку
  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних