Типові помилки в курсовій роботі

Зміст

Написання курсової роботи – те, із чим у процесі навчання стикається кожен студент. Звісно, ​​ступінь складності курсової непорівнянна з дипломною чи магістерською і особливо кандидатською дисертацією, але вона також є письмовою науковою роботою, і виступає свого роду підготовкою до них. Якщо не уникнути основних помилок на етапі написання курсової, то надалі доведеться зовсім туго. Особливо якщо у планах є продовження навчання в аспірантурі та викладацька діяльність.

У нашій статті ми спробуємо розібратися та розглянути помилки, які найчастіше допускаються студентами при написанні курсової роботи.

 

Помилка 1. Вибрано не ту тему

 

Здавалося б, як це може бути? А можливо. При виборі теми студент має 2 шляхи:

  • вибрати один із запропонованих кафедрою варіантів;
  • запропонувати тему курсової роботи.

У кожному з цих випадків можна припуститися помилки. У першому варіанті слід розуміти, що кафедри переглядають теми курсових робіт далеко не щороку і справді може бути таке, що тема, яка є у списку, застаріла і є неактуальною. Саме тому, пробігаючи очима аркуш слід бути уважним. У другому, можна також не розібратися в усьому і вибрати тему, яка «виїденого яйця не варта». Обрана тема обов’язково має бути актуальною, зрозумілою та цікавою для студента (якою б вона актуальною не була, писати її буде важко, якщо душа не лежить до неї). При обґрунтуванні її актуальності краще зробити акцент на значущість у сучасному світі, на ті аспекти, які є дискусійними та маловивченими – лайфхак навіть для тих випадків, якщо з темою все ж таки не пощастило.

Якщо на ранньому етапі стало зрозуміло, що з темою зовсім не складається, варто звернутися до наукового керівника. У деяких ВНЗ допускається заміна курсової теми.

 

Помилка 2. Невідповідність посилань з реальними джерелами літератури

Найчастіше саме тут хочеться заощадити час і сили, розставити посилання в хаотичному порядку, а може навіть трохи схитрувати, вписавши зайвих пару пунктів наприкінці роботи. У будь-якому випадку це порушення загальноприйнятих правил цитування і, так би мовити, пряма дорога до звинувачення студента у плагіаті або просто до критики його роботи загалом.

Зрозуміло, що, по-перше, хитрувати не варто, а по-друге, джерела можна оформляти досить легко і просто, і так. Для початку треба ознайомитись методичними рекомендаціями, і якщо в них немає обмежень, то для зручності можна використовувати:

  • посторінкові виноски;
  • оформляти літературу за порядком цитування, а не в алфавітному порядку;
  • зв’язати посилання зі списком літератури і не хвилюватися, що все з’їде при найменших редагуваннях.

 

Помилка 3. Плагіат

Знаючи про те, що на сьогоднішній день будь-яку інформацію можна знайти в інтернеті, студенти до останнього відтягують написання роботи. І в останні дні качають інформацію з різних сайтів, не перевіряючи навіть актуальності та правдивості інформації. Само собою зрозуміло, що при написанні роботи необхідно використовувати чужі наукові праці, але лише як основу для формування власних висновків та суджень. Використання чужих цитат без посилань на джерело називається плагіатом. Не допускається ні просто присвоєння собі чужих думок, ні унікалізація тексту за допомогою синонімайзерів та інших програм.

Усі роботи перевіряються спеціальною системою Антиплагіат в обов’язковому порядку, тому не варто сподіватися на те, що “пронесе”. Ні – не пронесе, а ось репутації нашкодить неабияк.

 

Помилка 4. Непропорційний обсяг розділів роботи

Найоптимальнішим прийнято вважати написання теоретичної та практичної частини роботи у пропорціях 50/50. Практичний внесок курсової роботи в науковому середовищі, правду кажучи, незначний, але слід це явно не демонструвати. Теорія на 20 сторінках і кілька аркушів практики, а якщо ще й не зовсім на тему, – прямий шлях до відсутності допуску до захисту. Також впадає у вічі і миттєво виявляється невідповідність теорії та практики. Теорія як повинна розкривати тему, так і обґрунтовувати і “виправдовувати” практичні дослідження. У теоретичній частині студент пояснює, в чому він бачить суть проблеми та необхідність її вивчення. І таким чином із теоретичної випливає практична частина. Щоб уникнути цього краще продумати план і змоделювати результати.

 

Помилка 5. Нехтування стандартами оформлення роботи

Наукова праця має бути оформлена згідно з суворими вимогами ДСТУ, а також відповідно до методичних рекомендацій конкретної кафедри. Бажано одразу ознайомитись з ними, щоб потім не виправляти. Зазвичай виправлення займає більше часу, ніж правильне початкове виконання. Тут йдеться як про способи оформлення джерел, так і про самі правила їх оформлення, так і про шрифт, відступи тощо.

 

Помилка 6. Зневага до плану наукової роботи

План – це свого роду каркас роботи. Без нього навіть найоригінальніші та найцікавіші дослідження перетворяться на набір хаотично викладеної інформації, яка не буде правильно і логічно сприйматися. Правильний і чіткий план не тільки допоможе студенту добре себе позиціонувати, а й допоможе йому не уникнути теми при викладанні матеріалу.

 

Помилка 7. Використання застарілої літератури

Наукова література має властивість старіти. Джерела, які будуть використані для написання роботи, повинні бути сучасні (по можливості не старше 3-5 років). Який сенс переливати з пустого в порожнє те, що вже сотні разів відображалось у роботах інших учених?

 

Помилка 8. Допущення граматичних помилок

Так, саме такі помилки у сучасному світі роблять студенти. Виправляючи і правлячи інформацію спотворюють закінчення слів, змінюються пробіли, видаляються потрібні коми, або в потрібному місці не ставлять їх. Також такі помилки виникають у разі, коли студент відволікся на щось і поставив написання на паузу. Перед тим, як роздрукувати роботу або відправити її на перевірку, слід перевірити роботу самостійно, а також за допомогою різних онлайн-сервісів для перевірки граматики.

 

Якщо ви вирішили не писати самостійно курсову роботу, а все ж таки, зваживши всі за і проти, довіритися професіоналам своєї справи, звертайтеся до компанії «Інформ Сервіс». У нас можна замовити курсову роботу прямо на сайті. Досвідчені фахівці швидко та водночас якісно напишуть курсову. Поки курсова робота пишеться – ви займатиметеся своєю улюбленою справою. Результат приємно порадує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

    Залиште заявку

    Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних