Дніпро «зростив» для України і світу чимало авторитетних вчених і гідних фахівців. Його університети часто включаються в ТОП кращих ВНЗ, а оцінка самими студентами і їх батьками озвучується як досить висока. У цій статті ви знайдете рейтинг кращих освітніх структур регіону і зможете подивитися думку інших людей.
Десятка кращих ВНЗ у Дніпрі і області
ТОП 10 навчальних закладів виглядає наступним чином:
- Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України (16 позиція в рейтингу Scopus).
- Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара (11 позиція Scopus – на сьогоднішній день кращий результат саме за цим критерієм).
- Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» (31 місце в Скопус).
- Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (займає 51 позицію з рейтингом, складеним Скопус).
- Український державний хіміко-технологічний університет (15 місце в Scopus).
- Криворізький національний університет (42 позиція за рейтингом Scopus).
- Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазарьяна (89 позиція Скопус серед ВНЗ України).
- Національна металургійна академія України (49 позиція Scopus в рейтингу).
- Університет імені Альфреда Нобеля (в Скопус розташована ближче до кінця – 146 місце).
- Криворізький державний педагогічний університет (в Scopus йому відводиться 70 місце рейтингу).
Ми не випадково навели дані в дужках. Цей критерій вважається дуже значущим. Його специфіка – активність публікації студентів та співробітників університету в наукометричній базі. Тобто це приціл на наукову складову. Якщо цікавий саме цей аспект – можна орієнтуватися на рейтинг Скопус.
До слова Дніпровський національний університет імені О. Гончара ще в минулому році входив в десятку кращих в Україні. Індекс Гірша там становить 45, тобто 45 опублікованих наукових статей Скопус процитовані мінімум 45 разів кожна.
Не знаєш, з чого почати?
Звертайся по допомогу!
Навчальні заклади за галузями знань
Дніпровський регіон універсальний. Тут представлені майже всі ключові освітні напрямки. Пропонуємо ознайомитися, яких навчальних закладів по області знань тут найбільше:
- Управління та адміністрування -12;
- Соціальні та поведінкові науки – 12;
- Інформаційні технології – 9;
- Право – 7;
- Природничі науки – 7;
- Автоматизація та приладобудування – 6;
- Механічна інженерія – 6;
- Гуманітарні науки – 5;
- Охорона здоров’я – 5;
- Сфера обслуговування – 5;
- Освіта – 4.
Також представлені, але в меншій кількості ВНЗ з профілями громадянської безпеки, соціальної роботи, електроніки та комунікацій, біології та інших. Тобто вибір широкий, але є переважаючі профілі.
А як ми знаємо, чим вище попит, тим вище пропозиція. Значить, наведений перелік можна вважати зрізом реальної ситуації
Оцінка навчального закладу студентами за п’ятибальною шкалою
Чим більше пропозицій, тим складніше вибір. Якщо, звичайно, ви не з тих щасливчиків, хто мало не з пелюшок визначився з майбутньою професією та навчальним закладом. Ні? Не турбуйтеся, це цілком нормально. Після того як послухали свій внутрішній голос (схильний до впливу батьківського цілком собі зовнішнього голосу), ознайомтеся, що взагалі є
На що звертати увагу при виборі ВНЗ?
Потрібно звернути увагу на такі характеристики:
- Статус і акредитація освітнього закладу. Зараз модно застосовувати наворочені назви, але не завжди вони підтверджуються документально. Чим вище акредитація, тим краще.
- Вартість навчання. Тут без варіантів. Цей пункт неможливо проігнорувати.
- Тривалість навчання. Тут теж можуть бути свої нюанси, щоб відстежити графік освітньої програми.
- Пропозиції за спеціальностями, профілями, професіями, які можна освоїти в конкретному навчальному закладі. Якщо є розуміння професії, далі слід порівнювати умови між ВУЗами вже по конкретному напрямку.
- Умови вступу, перелік іспитів, прохідний бал, конкурсні умови.
- Специфіку транспортної доступності, умов проживання в гуртожитку.
- Можливість отримання паралельно другої освіти.
Вибір навчального закладу можна назвати одним з найбільш складних і значущих. Він, звичайно ж, на багато впливає в житті. Тому рейтинги теж повинні враховуватися. Але вивчіть кілька критеріїв, наприклад, рейтинг по Скопус, оцінювання студентів, загальноукраїнський ТОП ВНЗ
При цьому пам’ятайте, де б ви не вчилися, студентські роботи і завдання потрібно виконувати якісно. Якщо сумніваєтеся у власних силах, або недооцінили масштабність і складність, звертайтеся в компанію «Інформ-Сервіс». Ми гарантуємо якісний результат вашої дипломної роботи, реферату чи курсової!