Відгук керівника про практику студента від організації

Зміст

Якщо ви студент і вже проходили практику в який-небудь організації, напевно знаєте систему. Всі не проти додаткових робочих рук, але як тільки мова заходить про відгук, характеристику та інших документах, починається тяганина. Питання можна взяти в свої руки – самостійно підготувати відгук і дати керівнику на підпис. Такий сценарій спрацьовує.

Відгук: поняття та особливості

Під відгуком (ще називають – характеристика) від глави компанії, установи, організації розуміється документ, складений від імені структури, в якій студент проходить практику. Такий папір – не просто данина марнославству. Це обов’язковий додаток до звіту в рамках виробничої або переддипломної практики.

Користь практичних занять незаперечна. Звичайно, якщо їх проходити. А не просто числитися. Студенти отримують можливість побачити технологію виробництва, специфіку судового процесу, хід прийому в медичній установі тощо. Тобто максимально зануритися в атмосферу майбутньої роботи.

Позитивна оцінка у відгуку – запорука успішного захисту практики і бонус в скарбничку рекомендацій при працевлаштуванні на роботу

Практика в організації – це не просто майданчик, щоб подивитися, але ще і себе показати. Зарекомендувати, сформувати репутацію, отримати навички. Ви скажете: так кому до мене там є справа. З одного боку такі слова не позбавлені сенсу. Але з іншого боку спочатку ви працюєте на свою репутацію, а потім схема діє рівно навпаки.

Підсумуємо. Отримані в ході практики навички – хороший бонус і в навчанні, і в подальшому працевлаштуванні. Відгук керівника з практики можна сміливо використовувати в майбутньому як характеристику при пошуку роботи. Тому значення виходить далеко за рамки просто документів для захисту практики і отримання диплома.

Зміст відгуку про студента

Типових стандартів і шаблонів відгуку керівника про практику студента немає. Підсумок залежить від специфіки практики, місця її проходження, спеціалізації та інших нюансів. Однак буде не зайвим вказати таку інформацію:

 1. Повне найменування організації, в якій студент проходить практику. При цьому важливо, щоб кожна буква збігалася з варіантом, вказаним в реєстраційних документах.
 2. Використання фірмових бланків, підпис відгуку особисто керівником, проставлення печатки компанії, зазначення дати складання.
 3. Позначення термінів проведення практики.
 4. Відображення правдивої інформації про студента, вказівку паспортних даних. Відомості повинні бути ідентичні тим, які вказані на титульному аркуші звіту з практики.
 5. Вказівка ​​посадової інструкції, яка була закріплена за студентом. У відгуку прописується перелік успіхів і досягнень студента, викладаються професійні і особистісні якості практиканта.
 6. Проставлення оцінки за результатами проведення практики на основі об’єктивного погляду керівника.

Поширені помилки у відгуку: надмірна емоційність висловлювань, недостовірні відомості, прикрашені факти, характеристики особистості студента. У числі найпоширеніших помилок елементарна граматика і помилки

Послідовність написання відгуку

Якщо ви стали щасливчиком і можете самі собі написати відгук (повірте, це перевага), не стискаючи палицю: не варто занадто сильно прикрашати свої достоїнства, але і надмірна скромність ні до чого. Дотримуйтеся такої послідовності:

 1. Напишіть назву.
 2. Вкажіть відомості про себе: ПІБ, номер групи, факультет, навчальний заклад.
 3. Напишіть назву практики, підрозділ, терміни проходження.
 4. Перерахуйте обов’язки, які входять за інструкцією в сферу функцій практиканта, вкажіть завдання.
 5. Позначте, наскільки відповідально студент підійшов до вивчення нормативної бази, ознайомлення з особливостями роботи компанії.
 6. Сформулюйте знання і вміння, отримані в ході практики.
 7. Перерахуйте ділові якості, виявлені під час роботи цієї структури. Відзначте рівень виконання завдань, ступінь дотримання ділової дисципліни.
 8. Завершіть відгук проставленням оцінки.
 9. Роздрукуйте документ і забезпечте, щоб він був завірений печаткою уповноваженої посадової особи.
 10. Здайте відгук разом з щоденником і звітом практики на кафедрі.

Потрібно дотримання суворого ділового жанру відповідно до формального стилю документації.

Застосовуйте встановлені фрази при складанні відгуку. Наприклад: студент пройшов навчальну програму в … .;  за практикантом закріплений ряд завдань …;  студент ознайомлений з особливостями роботи компанії … тощо

З компанією «Інформ Сервіс» у вас не виникне проблем при підготовці документів для захисту практики. Ми знаємо, як виграшно надати відгук керівника організації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних