Якщо ви студент і вже проходили практику в який-небудь організації, напевно знаєте систему. Всі не проти додаткових робочих рук, але як тільки мова заходить про відгук, характеристику та інших документах, починається тяганина. Питання можна взяти в свої руки – самостійно підготувати відгук і дати керівнику на підпис. Такий сценарій спрацьовує.
Відгук: поняття та особливості
Під відгуком (ще називають – характеристика) від глави компанії, установи, організації розуміється документ, складений від імені структури, в якій студент проходить практику. Такий папір – не просто данина марнославству. Це обов’язковий додаток до звіту в рамках виробничої або переддипломної практики.
Користь практичних занять незаперечна. Звичайно, якщо їх проходити. А не просто числитися. Студенти отримують можливість побачити технологію виробництва, специфіку судового процесу, хід прийому в медичній установі тощо. Тобто максимально зануритися в атмосферу майбутньої роботи.
Позитивна оцінка у відгуку – запорука успішного захисту практики і бонус в скарбничку рекомендацій при працевлаштуванні на роботу
Практика в організації – це не просто майданчик, щоб подивитися, але ще і себе показати. Зарекомендувати, сформувати репутацію, отримати навички. Ви скажете: так кому до мене там є справа. З одного боку такі слова не позбавлені сенсу. Але з іншого боку спочатку ви працюєте на свою репутацію, а потім схема діє рівно навпаки.
Підсумуємо. Отримані в ході практики навички – хороший бонус і в навчанні, і в подальшому працевлаштуванні. Відгук керівника з практики можна сміливо використовувати в майбутньому як характеристику при пошуку роботи. Тому значення виходить далеко за рамки просто документів для захисту практики і отримання диплома.
Зміст відгуку про студента
Типових стандартів і шаблонів відгуку керівника про практику студента немає. Підсумок залежить від специфіки практики, місця її проходження, спеціалізації та інших нюансів. Однак буде не зайвим вказати таку інформацію:
- Повне найменування організації, в якій студент проходить практику. При цьому важливо, щоб кожна буква збігалася з варіантом, вказаним в реєстраційних документах.
- Використання фірмових бланків, підпис відгуку особисто керівником, проставлення печатки компанії, зазначення дати складання.
- Позначення термінів проведення практики.
- Відображення правдивої інформації про студента, вказівку паспортних даних. Відомості повинні бути ідентичні тим, які вказані на титульному аркуші звіту з практики.
- Вказівка посадової інструкції, яка була закріплена за студентом. У відгуку прописується перелік успіхів і досягнень студента, викладаються професійні і особистісні якості практиканта.
- Проставлення оцінки за результатами проведення практики на основі об’єктивного погляду керівника.
Поширені помилки у відгуку: надмірна емоційність висловлювань, недостовірні відомості, прикрашені факти, характеристики особистості студента. У числі найпоширеніших помилок елементарна граматика і помилки
Послідовність написання відгуку
Якщо ви стали щасливчиком і можете самі собі написати відгук (повірте, це перевага), не стискаючи палицю: не варто занадто сильно прикрашати свої достоїнства, але і надмірна скромність ні до чого. Дотримуйтеся такої послідовності:
- Напишіть назву.
- Вкажіть відомості про себе: ПІБ, номер групи, факультет, навчальний заклад.
- Напишіть назву практики, підрозділ, терміни проходження.
- Перерахуйте обов’язки, які входять за інструкцією в сферу функцій практиканта, вкажіть завдання.
- Позначте, наскільки відповідально студент підійшов до вивчення нормативної бази, ознайомлення з особливостями роботи компанії.
- Сформулюйте знання і вміння, отримані в ході практики.
- Перерахуйте ділові якості, виявлені під час роботи цієї структури. Відзначте рівень виконання завдань, ступінь дотримання ділової дисципліни.
- Завершіть відгук проставленням оцінки.
- Роздрукуйте документ і забезпечте, щоб він був завірений печаткою уповноваженої посадової особи.
- Здайте відгук разом з щоденником і звітом практики на кафедрі.
Потрібно дотримання суворого ділового жанру відповідно до формального стилю документації.
Застосовуйте встановлені фрази при складанні відгуку. Наприклад: студент пройшов навчальну програму в … .; за практикантом закріплений ряд завдань …; студент ознайомлений з особливостями роботи компанії … тощо
З компанією «Інформ Сервіс» у вас не виникне проблем при підготовці документів для захисту практики. Ми знаємо, як виграшно надати відгук керівника організації.