Як правильно оформити курсову роботу в Ворді?

оформление-курсовой
Зміст

Оформлення курсових робіт однозначно могло б посісти перше місце в рейтингу найбільш нудних і непотрібних занять. Завдання не з простих. ГОСТи, ДСТУ, рекомендації, література – нетрі. Але перш ніж філософствувати на тему – «навіщо, так чому», давайте пошукаємо спосіб, як вирішити питання, і розкладемо все по поличках.

Як повинна виглядати титульна сторінка курсової роботи?

Ваша курсова потрапляє в руки викладачеві. І що він бачить? Правильно – титулки. Чи варто говорити, що вона повинна бути бездоганно оформлена? Враження перших секунд ніхто і ніде не відміняв.

Універсальні правила:

  • тема – великі заголовні літери в лапках по центру;
  • нижче теми вказується предмет;
  • повна назва навчального закладу – верхня центральна частина сторінки. Послідовність – ВНЗ, нижче рядок з назвою факультету, і ще нижче – з назвою кафедри;
  • ПІБ студента, група і дані перевіряючого вказуються праворуч нижче теми, в стовпчик;
  • місто написання, рік – нижня центральна частина сторінки.

Більш детальні вимоги можуть встановлюватися кожною кафедрою окремо. Тому уточніть такий нюанс. На титульному аркуші цифра 1 при нумерації не ставиться.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Правила оформлення плану курсової

    Зміст повинен відображати в точності пункти і сторінки курсової роботи. Часто студенти забувають внести зміни в план, коректуючи текст. В результаті виходять не стикування і нісенітниця.

    Це завжди друга сторінка роботи, на якій також, як і на титульному, не проставляється порядкова цифра. Саме слово «зміст» вказується у верхній частині сторінки посередині. Прийнято використовувати усі великі літери. Далі слідує прописування усіх пунктів проекту у вигляді списку, і навпроти кожного пункту вказується номер сторінки.

    Важливо, що проставляється тільки перша цифра з усієї кількості сторінок, які відводяться конкретному розділу або підрозділу. Все досить просто.

    Не оформлюйте зміст вручну. Використовуйте спеціальну функцію Word. Для цього потрібно виділити всю сукупність заголовків і підзаголовків в роботі і застосувати певний стиль.

    Особливості оформлення виносок і посилань в курсовій

    Для цих цілей використовуються стандарти ДСТУ ГОСТ 7.80 і ДСТУ ГОСТ 7.1 незалежно від призначення і виду посилання. У курсових роботах рекомендовано використовувати затекстові або підрядкові посилання.

    Другий варіант максимально вітається. Він дозволяє вказати повні ідентифікаційні дані про джерело і не захаращувати текст. Оформлення також не складе труднощів, якщо використовувати спеціальну функцію Word:

    • відкрийте Вордовскій документ;
    • скористайтеся опцією «вставка»;
    • натисніть підпункт «посилання-виноска»;
    • за допомогою курсору оформіть елемент в потрібному місці.

    Як альтернативу, можна застосовувати посилання внутрішньо текстової категорії. Вони поміщаються в квадратні дужки і включають порядковий номер джерела, сторінку, в окремих випадках – прізвище автора, рік. Наприклад, [11, с. 23] або [Петров, 2020 рік, с. 23].

    Не варто перестаратися з посиланнями і виносками. Рекомендований обсяг – 1-2 виноски на один друкований аркуш. Так ви покажете, що добре пропрацювали тему і разом з тим не просто списали чужі думки суцільним текстом.

    У роботі не можна змішувати декілька видів виносок.

    Корисні Лайфхаки

    Що вам може допомогти в оформленні?

    • Використовуйте функції Word. Це істотно спрощує процес, економить час і допомагає уникнути випадкових помилок. Якщо ви в цій справі профан – варто навчитися. Корисна навичка стане в нагоді в студентському житті і не раз. Як? Google в допомогу. Відео сюжетів та інструкцій маса.
    • Завжди орієнтуйтеся на методичні рекомендації кафедри. Не варто довіряти сліпому досвіду інших. Якщо ви покажете, що бачили в очі методичку – додаткові бонуси забезпечені.
    • Вичитує курсову «свіжим» поглядом. Так відразу кидаються в очі неточності і помилки. Також вони будуть помітні і викладачеві, тому краще зайвий раз пробігтися очима по тексту.
    • Дотримуйтеся алфавітного порядку оформлення списку літератури. До слова, кількість джерел в курсовій роботі – мінімум 10. І всі вони повинні згадуватися в тексті і бути по темі.

    Прискорити і спростити процес написання та оформлення курсової роботи допоможуть так звані «гарячі клавіші» і комбінації з їх допомогою. Ви напевно багатьма користуєтеся. Але освіжить або поповніть навички. Наприклад, щоб виділити текст від курсора до самого кінця досить скористатися комбінацією Ctrl + Shift + End.

    З компанією «Інформ-Сервіс» будь-яка студентська робота готується максимально якісно і швидко. Якщо у вас немає часу або бажання шукати правила, оформляти виноски, перевіряти список літератури, допрацьовувати унікальність, а хочеться кращий результат – ми зробимо всю роботу за вас.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних