Як правильно скласти план для дипломної роботи

Зміст

Час Х настав, і треба писати диплом. З чого починати? Звичайно ж, з плану. Якщо ви ставитеся до того відсотку людей, які все планують, напам’ять знають принципи тайм-менеджменту і супер відповідальні – питання знято. Якщо ні – давайте разом визначимо, що, де, як.

Як правильно скласти план дипломної роботи?

План для автора – дороговказ ну або навігатор. Так простіше. Легше ж їхати, коли чітко знаєш кожен найближчий поворот, ніж зупинятися і питати у перехожих, чи не так? З дипломом ідентична ситуація.

В черговий раз, піймавши думку про марність витрати часу на план, згадайте мінімум три причини, навіщо він потрібен:

 1. Обов’язкова вимога до структури диплому. Без плану оформлення роботи не буде зараховано. Проти системи не підеш, як говориться.
 2. Спосіб розрахувати свій час і не зірвати терміни. Коли є перед очима мета і покрокові пункти, легше уникнути запари.
 3. Полегшення написання самого диплому. План і короткі тези потрібні, щоб знати, що писати, що шукати, як не зайти в нетрі і видати за підсумком нормальний результат. Це спрощує життя дипломника, і навіть дуже. Вже після перших кроків ви оціните переваги.

Отже, ми з’ясували, навіщо потрібен план. А тепер сюрприз (хоча може для вас це вже відомо) – план потрібен не один. Два, або навіть три.

 • Перший – короткий план, що відображає структуру диплома. Він буде красуватися на другому аркуші роботи. Складається спочатку, але коректується по ходу написання дипломної роботи. Обсяг невеликий. Тут важлива максимальна точність і відповідність тим назвам, які вказані в дипломі. Часто в поспіху студенти забувають виправити зміни.
 • Другий – розгорнутий план з тезами. Це короткий зміст диплома і кожного його розділу. Такий план покликаний орієнтувати студента в тому, що писати, а також показати керівникові, що, власне кажучи, буде в дипломі. Тези складаються, коли вибирається література. Такі собі начерки можна розцінювати як ідеї, і надавати їм об’ємність.
 • Третій – план графік. Пам’ятайте про час – гроші? Так от, будьте впевнені, що з часом для диплома, як і з грошима, буде одне і те ж – вічно не вистачає. План допоможе згрупуватися. Пропишіть потижнево, що і коли потрібно зробити. Наприклад, Розділ 1 – до 30 травня тощо. Обов’язково залишайте зазор в декілька тижнів. Непередбачені ситуації ніхто не відміняв.

Другий і третій варіант можна об’єднати. З таким планом варто обов’язково заморочити. Інакше в останній момент доведеться вирішувати не вирішуване, писати недописане, шукати не знайдене. Хаос, не інакше. Довгий шлях легше проходити, розбиваючи його на відрізки – крок за кроком.

Бажаєте вразити свого викладача? Здивуйте розгорнутим планом-графіком, і не забудьте сказати, що це agile планування (загугліть – так зване гнучке планування, тренд сучасних курсів тайм менеджменту).

Що входить в структуру плану?

Одна з найпоширеніших помилок плану диплома, як і самого дослідження, – відсутність якоїсь частини. Забули, пропустили, випало з голови. Насправді структура дуже проста:

 • вступ;
 • теоретичний розділ;
 • підпункти (якщо є);
 • практичний розділ;
 • підпункти (якщо є);
 • розділ з доказами наукової новизни;
 • висновок;
 • загальні висновки;
 • список літератури;
 • додатки.

Здавалося б, все просто. Але якщо дивитися глибше, самі завдання, то вже за змістом плану можна багато чого сказати про диплом та його автора.

План в глобальному сенсі повинен вирішувати наступні завдання:

 1. Всебічно і повно описати тему. Так, щоб от прям питань не залишилося, і було зрозуміло, про що піде мова.
 2. Підкреслити актуальність обраного напрямку.
 3. Вказати на використану актуальну методику – аналіз, порівняння, моніторинг тощо.
 4. Продемонструвати послідовність і логічність ходу думок. Ну, не можна в першому розділі описувати бегемотів, а в другій – жирафів. Або тільки бегемоти, або сполучна ланка, по типу як жирафи впливають на бегемотів.
 5. Показати об’єктивні висновки.
 6. Не забути про елементи візуалізації графіки, схеми, таблиці та інші елементи прикладної частини.

Ось тобі і план. Не все так просто, як 1., 2., 3. Але, насправді, і не все так складно. План доведеться переписувати, і, можливо, не один раз. Це нормально, адже ми вже вказували про гнучкість. Дипломне дослідження може піти по непередбаченому руслу, що вимагає адаптації.

Пункти плану безпосередньо залежать від поставлених завдань. Кожній задачі рекомендується присвячувати окремий розділ або підрозділ. Так визначається структура диплома.

А тепер про запасний план. Компанія «Інформ Сервіс» із задоволенням стане вашою страховкою і напише на замовлення бездоганну дипломну роботу на будь-яку тему. Ми супроводжуємо до захисту і гарантуємо якість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

5 × four =

Контакти

  Залиште заявку
  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних