Звіт з практики

Звіт з переддипломної практики – зміст і оформлення

23.10.2020
127 переглядів
 1. Що таке переддипломна практика?
 2. Як оформляється звіт по практиці?
 3. Що не можна упустити?

 

Якщо ви плануєте захистити диплом, будьте готові до такого неминучого кроку як переддипломна практика. Крім формальних паперів це ще і можливість зарекомендувати себе з кращого боку і отримати бонуси перед потенційними роботодавцями. Підсумковий документ – звіт з практики.  У статті ми опишемо правила складання і зміст документа.

 

Що таке переддипломна практика?

 

Переддипломна практика потрібна для того, щоб зібрати, проаналізувати і згрупувати практичний матеріал дипломної роботи. На цьому етапі готується базис підсумкової праці студента і без перебільшення формується його найскладніша – практична частина.

 

Саме тому місце проходження переддипломної практики повинно відповідати сфері діяльності і темі роботи. Так реалізується дослідно-експериментальна частина. Напередодні проходження вирішується таке коло питань:

 • терміни і тривалість практики;
 • узгодження з навчальним планом;
 • отримання завдання для практичного застосування.

 

Цей етап контролює науковий керівник. Він конкретизує коло завдань і цілей, стежить за процесом виконання. Паралельно на підприємстві кураторство здійснює керівник, який призначається директором в індивідуальному порядку.

Якщо ви з відповідальністю підходите до подальшої роботи, проаналізуйте підсумки практики, проведіть роботу над помилками і складіть план щодо вдосконалення своїх дій.

Як оформляється звіт по практиці?

 

Документ має певну структуру. У ньому мають бути присутні:

 • титульна сторінка;
 • завдання і цілі;
 • зміст;
 • щоденник;
 • базова частина;
 • список літератури;
 • додатки;
 • відгуки керівника;
 • характеристика.

 

Інструкція з написання не представляє нічого складного. Потрібно проявити уважність і відповідальність. Розберемо алгоритм по етапах:

 

 1. Заповнення титульного аркуша проводиться відповідно до вимог кафедри. Як правило, таку інформацію в електронному вигляді студенти отримують заздалегідь. Для ознайомлення з цілями і способами організовується семінар, який в ознайомлювальних цілях проводить науковий керівник.
 2. Зміст оформлюється у вигляді пронумерованого списку ключових пунктів. Застосовується наскрізний тип нумерації.
 3. Складається вступ до звіту з перерахуванням основних завдань, які вирішуються по ходу практики. Цей пункт не завжди обов’язковий.
 4. Складається щоденник практики. В процесі практичної діяльності заповнюється календарний план у вигляді таблиці. Його зразок затверджується кожним вищим навчальним закладом окремо. На щоденнику повинна бути проставлена ​​печатка і підпис керівника.
 5. Проводиться детальний опис заходів, в яких брали участь студенти. Наприклад, при проходженні переддипломної практики в суді студенти описують хід і особливості судових процесів, досвід складання процесуальних документів, присутність в ході проведення експертиз тощо.
 6. Наводиться характеристика організації – бази практиканта. Студенти знайомляться з цією інформацією вже в перші дні трудової діяльності. У звіті описуються структурні особливості і функціонування підприємства.
 7. Формулюються підсумкові висновки і рекомендації.

 

Обов’язковим додатком до звіту служить відгук керівника. Від його змісту багато в чому залежить результат захисту практики, а потім і диплому. Ще один відгук складається науковим керівником.

Не відкладайте написання звіту на останній момент. Заповнення документа вимагає певного часу і зусиль. Якщо робити все на швидку руку, можна наробити помилок і створити проблеми перед відповідальним моментом.

 

Що не можна упустити?

 

Давайте відразу опустимо моменти, що нудно / нецікаво / складно і постараємося максимально якісно надрукувати досить формальні листи. Так ось, спробуйте описати свою діяльність цікаво, не нудно. Покажіть свою любов до професії. Здивуйте викладача нетривіальним підходом.

 

Дослідно-практична робота повинна описуватися детально і послідовно. Враховуйте головне і опускайте зайве. Наприклад, ви проходили практику в суді. Напишіть, скільки протоколів надрукували і зробіть невеликий аналіз їх специфіки – що для себе почерпнули, які закономірності, в чому розбіжності з інструкцією (в останньому пункті не переборщіть).

Не соромтеся бути ініціативними. Покажіть на практиці свою зацікавленість і участь в процесі. Однак не демонструйте власну перевагу, якщо побачили помилки. Пам’ятайте, на практиці досвід перемагає теорію. Керівник вже точно оцінить такий підхід.

Компанія «Інформ-Сервіс» як Чіп і Дейл завжди поспішає на допомогу. І ми встигаємо зробити неможливе, навіть якщо терміни горять. Звертайтеся і отримаєте бездоганно виконані студентські роботи на замовлення, в тому числі замовити звіт з практики.

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>