Актуальність курсової роботи

Зміст

Курсова робота – письмова робота, яка добре знайома кожному студенту. З нею студенти стикаються 2-3 рази протягом навчання у ВНЗ. Не можна сказати, що вона занадто важка в плані підготовки або вимагає багато часу, проте написати її все ж таки за пару вечорів (як це думає багато хто) точно не вийде. Адже при підготовці необхідно буде продумати величезну кількість різних моментів, серед яких: добір актуальної літератури, визначення актуальності теми, цілі дослідження та завдань та багато іншого. І, здавалося б, нічого складного немає в тому, щоб розглянути проблемні аспекти тієї чи іншої теми та викласти на сторінках курсової своє бачення.

 

Але не все так просто. Мало того, що не всім студентам щастить із науковим керівником, який по суті має бути провідником та наставником при виконанні цього складного завдання, тож деяким не щастить ще й з темою. Співробітники кафедри повинні перед початком навчального року перевіряти список запропонованих тем для розгляду студентами та оцінювати їх на предмет актуальності, проте ця вимога виконується не завжди і ось тоді писати роботу стає в рази важчою. Визначення актуальності стає справжнім кошмаром. Звідки ж можна взяти те, чого немає?

 

Що таке актуальність курсової роботи?

Актуальність курсової роботи є обґрунтуванням вибору теми дослідження, визначення її важливості та затребуваності для наукової спільноти. Вона повинна ґрунтуватися та формулюватися виходячи з досліджень у цій галузі, які були проведені вченими раніше.

Обґрунтування обраної теми дослідження пишуть у вступі перед цілями і завданнями – це найпоширеніший варіант. Щоправда, є й інший варіант – виклад актуальності у висновках. Щоб не потрапити у неприємну ситуацію, варто одразу уточнити у наукового керівника прийнятний для нього варіант.

Як визначити актуальність курсової роботи?

Щоб визначити актуальність теми, слід поставити перед собою кілька питань:

 1. А чому дослідження цієї теми таке важливе для науки?
 2. А чи можна використовувати отримані в процесі дослідження результати для покращення практичної діяльності?
 3. Як впливають аналізовані процеси на світ?

Слід зазначити, що при її висвітленні важливо спиратися на конкретні джерела, факти, а не на власні домисли. При цьому суб’єктивна складова має бути суттєвою, адже курсова робота – це аж ніяк не компіляція чужих ідей та думок. У курсовій студент має продемонструвати власні вміння критично мислити та аналізувати отриману інформацію.

 

Як правильно розкрити актуальність теми курсової роботи?

При визначенні актуальності курсової не варто намагатися збільшити за рахунок неї обсяг роботи і починати здалеку. Актуальність – це 6-10 речень, які мають бути викладені чітко, лаконічно, послідовно. Варто одразу визначити, чому тему важливо вивчити, хто робив це вже раніше і чому до цієї теми варто знову звернутися. Зазвичай причини необхідності звернення до тієї чи іншої теми криються в:

 • науково-технічному прогресі;
 • відкритті нових методів дослідження, які дозволяють глибше вивчити питання, що цікавить науку;
 • появі нових відомостей;
 • прогалини або неточності досліджень, які проводилися раніше.

Також в актуальності можна викласти практичну цінність курсової роботи – тут йдеться про визначення кола людей, яким допоможуть отримані під час дослідження результати. Адже актуальність – це про важливість, своєчасність та перспективність.

 

Наведемо приклади актуальності у роботі у сфері юриспруденції. Так, у роботі, присвяченій дослідженню ситуаційних судових експертиз у розслідуванні злочину, актуальність можна викласти так:

“При розкритті та розслідуванні злочинів, особливо тяжких, одним із основних елементів, що підлягають доведенню, є механізм скоєння злочину. Одним із способів встановлення механізму скоєння злочину є проведення ситуаційної судової експертизи, особливо в умовах необачності, коли відсутні свідчення потерпілого, свідків або у них суттєві розбіжності. Але досі у вчених немає єдиної думки про місце ситуаційної судової експертизи в класифікації, що склалася, та її право на самостійне існування… Про можливості експертизи місця події, яка стала основою для подальшого наукового дослідження ситуаційної судової експертизи, вказували у своїх роботах (прізвища вчених). Усі вчені були прихильниками визнання місця події взагалі об’єктом криміналістичної експертизи, що дозволяє експерту повніше і глибше дізнатися механізми слідоутворення, усвідомити зміст дій злочинця та інше. Незважаючи на це, кожним із них сутність судової експертизи місця події розкривалася лише у загальному контексті…”

 

Як обґрунтувати вивчення неактуальної проблеми?

На жаль, як ми вже з’ясували, таке питання є популярним серед студентів, адже ситуації, коли трапляється неактуальна тема у списку – далеко не поодинокий випадок. Алгоритм дій у цьому випадку буде таким самим, як і у випадку, коли з темою пощастило:

 • необхідно визначити важливість теми;
 • слід звернути увагу на ті аспекти, які є найменш вивченими та дискусійними;
 • розглянути проблему під іншим кутом.

 

Як пишеться актуальність у курсовій роботі: кліше та шаблони фраз?

Щоб прописати актуальність на високому академічному рівні, можна використовувати такі кліше:

 • «Актуальність теми курсової полягає у…»,
 • «Актуальність теми курсової роботи обумовлена…»
 • «Дослідження викликає дискусію у вітчизняних наукових колах, а й за кордоном…»
 • “… це зумовлює актуальність обраної теми дослідження…” тощо.

Якщо розбиратися з усіма вимогами, які пред’являються до курсової роботи, немає часу та бажання, тоді вам варто замовити курсову роботу в нашій компанії. Ми гарантуємо високу якість виконання робіт будь-якої складності та з легкістю впораємося з письмовою роботою з будь-якої спеціальності. Серед переваг оформлення замовлення у нас можна відзначити також своєчасність виконання замовлення та доступні ціни на всі види послуг.

 

 • Чи допускається використання цитат під час написання актуальності?

Так, прямої заборони на це немає. Але краще все ж своїми словами описати існуючу проблему та сформулювати її важливість для науки та практики.

 

 • Скільки часу потрібно на підготовку курсової?

Все залежить від того, наскільки складна тема дослідження була обрана і про яку спеціальність йдеться. Спеціалісту нашої компанії на підготовку роботи потрібно від 3 днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних