Бізнес план для студентів – підготовка, написання

Зміст

Студентам багатьох факультетів доводиться складати бізнес-плани. Без досвіду це досить складно. Хоча, за фактом, навик дуже корисний та цікавий. Тому пропонуємо приділити час такому питанню та розібратися у тонкощах та нюансах.

 

Навіщо і для кого потрібен бізнес-план?

Цей документ має головне призначення – відтворити алгоритм побудови конкретної справи, з її сильними та слабкими сторонами, в умовах сучасних реалій, з прогнозами та ризиками, оцінкою конкурентів. Мета – показати реальну картину та перспективу для:

 • Власника.
 • Інвестора.

І перший, і другий ризикують своїми грошима, тому логічно, що вони хочуть побачити реальну картину, а не просто сподіватися на удачу та інтуїцію. Хоча без цих аспектів підприємництва немає.

Щодня геніальні думки і маячні ідеї виникають у головах мільйонів бізнесменів-початківців. Для стартапів потрібні спонсори. Такий документ як бізнес-план – перше, що не дивляться власники грошей. Тобто це водночас ще маркетингова складова.

Не можна недооцінювати роль інвесторів. За відмінної ідеї та відповідного бізнес-плану вони готові вкласти до 70% суми.

Що входить у бізнес-план?

Для бізнес-плану характерна структурність. Цей документ має незвичайний зміст, оскільки за фактом є кілька планів в одному плані. Своєрідна матрьошка. Щоб її укомплектувати, потрібно включити такі розділи саме в такій послідовності:

 • титульна сторінка;
 • резюме;
 • цілі та завдання;
 • аналіз галузі;
 • оцінка можливостей фірми;
 • інформація про продукт;
 • маркетинговий план;
 • план виробництва;
 • організаційний план;
 • фінансовий план;
 • аналіз ризиків;
 • додатки.

Теоретично, незалежно від змісту самого бізнес-плану та сфери реалізації ідеї цей шаблон є універсальним. Якщо випадає якийсь пункт, значить, план втрачає свою повноцінність. У версії для інвесторів, природно, більший акцент робиться на привабливості та вигоді, перспективності та унікальності. Версія для власника готується з акцентом на розрахунки та доходи. При цьому завжди всі пункти мають бути.

У підготовці бізнес-планів важливо залучати експертів. Навіть якщо укладач супермега фінансист, він не може бути настільки ж всебічним маркетологом, виробником або аналітиком конкретної групи товарів. Комплексний підхід дуже важливий.

Поширені помилки при складанні бізнес-плану

 

Перша та головна помилка – самовпевненість, не підкріплена знаннями. Бізнес-план – це не щоденник бажань та не фантастичні тези, а документ. Йому притаманні правила, структура, принципи складання, реалістичність, точність.Розрахунки мають бути вірними, наведені факти – достовірними, аналіз – об’єктивним. Не можна орієнтуватися на джерела з жовтою пресою та керуватися неперевіреними даними.

Важлива конкретика. Якщо інвестор не побачить чіткого опису, якої суми не вистачає, під який відсоток вона буде повернена, на які цифри планується вийти до певного терміну, він сприйме це як нахабство. Тобто ви не просто просите грошей, а ще й пропонуєте йому додумати та доопрацювати план.

Обличчя будь-якого документа, а значить і його укладача – грамотність та акуратність. Не можна припускатися помилок, а тим більше неточностей в розрахунках. Це змащує враження і говорить про несерйозність. І, звичайно ж, непростимо підсовувати «халтуру». Не можете самі впоратися з таким завданням? Експерти компанії “Інформ-Сервіс” з радістю допоможуть. У нас ви можете замовити бізнес план за вигідною ціною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних