Де навчатися на психолога в Україні: найкращі університети

Зміст

Професія психолога набуває все дедалі більшої популярності в України. Це зумовлено багатьма чинниками, серед яких: поступове зменшення стереотипізації того, що психотерапія – це про допомогу, яка необхідна в екстрених випадках та тільки людям, які мають якісь серйозні вади; воєнний стан у державі, що зумовлює необхідність пошуку актуальних рішень для стабілізації психічного стану людей, як тих, хто боронить кордони на передовій, так і тих, хто продовжує жити вільним життям; підвищення рівня поінформованості про цю професію через призму гарного варіанту заробітку.

Людей, які вирішать розвиватися у сфері психології, чекає важкий шлях. Здобуття вищої освіти у ВНЗ – далеко не все, адже психологія – та сфера, яка потребує постійного поглиблення знань, проходження додаткових навчань, тренінгів тощо. Однак в будь-якому випадку від класичного навчання у виші нікуди не дітися. Тут студент зіштовхнеться з необхідністю відвідування лекційних занять, підготовки до семінарських та практичних, написання курсової роботи тощо. Завдань на нього чекає дуже багато, проте не варто хвилюватися. Насправді, кожен може полегшити собі життя та делегувати частину задач спеціалістам нашого сервісу. Ви можете замовити студентську роботу в “Інформ Сервіс” та бути певні в тому, що результат буде бездоганним.

 

Що потрібно здавати на психолога?

Перелік предметів, які треба буде скласти для того, щоб почати навчання на вибраній спеціальності, буде різнитися в залежності від того, йде мова про вступ після 11 чи після 9 класу, адже тут мова йде навіть про різні рівні акредитації навчальних закладів.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

     

    Які предмети необхідні для вступу після 11 класу?

    Щоб вступити на спеціальність психологія у 2025 році треба буде скласти НМТ, який включає в себе три обов’язкові іспити – українську мову, математику, історію України. Четвертим іспитом на НМТ може бути хімія, фізика, іноземна мова, біологія, географія чи українська література. В деяких вишах біологія має вищий ваговий коефіцієнт, тому можливо вам буде доречніше обрати саме її (ці деталі ви можете дізнатися у приймальній комісії конкретного закладу освіти).

     

    Вступ на психологію після 9 класу: що потрібно знати?

    Пропозицій від коледжів для навчання на цій спеціальності доволі обмежені. Коледж психології після 9 класу – це скоріш більше про виключення з правил. Хоча переваг такий формат вступу на навчання для молодих людей має більше. Вибравши коледж, а не навчання у старших класах ви позбавляєте себе необхідності складати НМТ (для деяких це буде справжньою рятівною паличкою), раніше можете поглибитись у професію, економите час (зазвичай після коледжу відбувається автоматичне переведення студентів на 3-4 курс вищого навчального закладу). Стосовно іспиту, то зазвичай абітурієнти складають іспит з української мови та фаховий іспит зі спеціальності.

     

    Де навчатися на психолога в Україні?

    Сьогодні в Україні функціонує багато вищих навчальних закладів, які пропонують навчання на вибраній спеціальності, тому ви зможете без особливих труднощів визначитись з кращим для себе варіантом. Вибираючи ВНЗ слід орієнтуватися на:

    • місцезнаходження навчального закладу, який імпонує;
    • програми, які пропонує ВНЗ;
    • вартість контракту;
    • відгуки студентів щодо якості освіти;
    • рівень міжнародного співробітництва вишу тощо.

     

    Найкращі університети України для навчання психології

    Сьогодні для студентів відкриті двері наступних вищих навчальних закладів:

    • Київський національний університет імені Тараса Шевченка

    Університет пропонує навчання за програмою “Практична психологія” на бакалавраті. Вартість навчання коштує 36 500 грн на рік і його термін складає 2 роки. На магістратурі студентам доступні освітні програми “Психологія сім’ї з основами психотерапії” та “Практична психологія”. Навчання на них коштує 40 100 грн на рік.

    • Харківський національний університет імені Каразіна

    Навчання на бакалавраті в цьому закладі коштує 124 000 грн за весь період навчання (за 4 роки). На заочці навчання коштуватиме 56000 грн. Пропонує навчальний заклад і навчання на магістратурі. Термін навчання становить 1 рік та 4 місяці. Вартість контракту становить 52080 грн за весь термін навчання на денній формі та 30100 грн на заочці.

    • Києво-Могилянська академія

    Цей виш гарно зарекомендував себе на ринку надання освітніх послуг. Вартість контракту складає 57 800 грн на рік на бакалавраті. Ціна доволі висока, порівняно з іншими ВНЗ, однак випускники точно не матимуть проблем із працевлаштуванням, враховуючи гарну репутацію цього вишу.

    • Львівська Політехніка

    Навчання на бакалавраті обійдеться в 120 240 грн за весь період навчання на денній формі. Магістратура ж стане у 46 380 грн. Ціна є цілком доступною для студентів і при цьому на студентів чекає гарна матеріально-технічна база, професійні викладачі, які відповідають ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності, насичені акредитовані програми.

     

    Коледжі психології після 9 класу: можливості навчання

    Коледжів, які пропонують навчання за спеціальністю Психологія сьогодні небагато, однак все ж таки вони є. Розглянемо найбільш популярні варіанти:

    • Дистанційний коледж «OPTIMA»

    Цей приватний заклад освіти гарно зарекомендував себе на ринку надання освітніх послуг. Строк навчання в ньому складає 2 роки та 10 місяців. Після закінчення цього закладу освіти ви отримуєте диплом Фахового молодшого бакалавра та можете продовжити навчання у будь-якому виші країні. Цей навчальний заклад може похизуватись високою якістю надання освітніх послуг та забезпечує навчання на цілком доступних умовах. Вартість контракту на рік складає близько 20-23 тисяч на рік.

    • Галицький коледж імені В. Чорновола

    За 2 роки та 10 місяців у цьому закладі освіти ви опануєте величезний пласт матеріалу за вибраним фахом та отримаєте диплом Фахового молодшого бакалавра. Цей державний заклад освіти також є доступним для молодих людей з різних куточків країни. Навчання обійдеться в 22900 грн на рік.

    • Медичний коледж Одеського медичного інституту, міжнародного гуманітарного університету

    Цей заклад освіти встиг зарекомендувати себе з гарного боку та має безліч позитивних відгуків від студентів. Він може похизуватись високим рівнем надання освітніх послуг та доступними цінами на навчання (вартість контракту складає 29500 грн на рік). Строк навчання складає 2 роки та 10 місяців.

     

    Скільки вчитися на психолога?

    Строк навчання залежить від низки факторів, серед яких: форма навчання (заочна форма навчання передбачає більш тривале знаходження у стінах ВНЗ), освітньо-кваліфікаційний рівень, який цікавить майбутнього здобувача освіти, вибраний ВНЗ та акредитована програма навчання.

    Тривалість навчання на бакалавраті та магістратурі – зазвичай строк навчання на бакалавраті на базі 11 класу складає 3 роки 10 місяців, на магістратурі – 1 рік та 6 місяців.

     

    Заочна форма навчання: переваги та недоліки

    Як денна, так і заочна форма навчання мають свої переваги та недоліки. Так, навчання на заочній формі  – це про можливість працювати та суміщати роботу з навчанням; більш доступні ціни контракту; менші вимоги науково-педагогічних працівників до рівня знань (однак, це не точно). Однак, разом із цими перевагами є низка недоліків, зокрема – більший строк навчання (зазвичай на заочці на вас чекає ще один додатковий рік навчання за який треба буде заплатити), відсутність можливості вступу на бюджет, необхідність самостійного опрацювання великого обсягу матеріалу тощо. Є ще один нюанс, який більш цікавим чоловікам – навчання на заочній формі не є підставою для отримання відстрочки від мобілізації.

     

    Як стати військовим або медичним психологом?

    Щоб отримати можливість практикувати ви маєте мати вищу освіту з зазначеної спеціальності. Всілякі курси, тренінги тощо – це про ваше самовдосконалення, однак виключно з отриманими на них сертифікатами практикувати відповідно до норм чинного законодавства заборонено. Більше – особа може бути притягнута до відповідальності. Однак відзначимо, що додатковими навчаннями нехтувати не можна – після того, як у вас є база ви маєте постійно підвищувати рівень кваліфікації, розширювати арсенал методів, якими ви користуєтесь під час надання своїх послуг тощо.

     

    Скільки коштує навчання на психолога?

    Вартість навчання залежить від обраного ВНЗ, освітньо-кваліфікаційного рівня, форми навчання. Орієнтовно за рік навчання на спеціальності Психологія у ВНЗ України вам треба буде віддати від 30 до 50 тисяч гривень на рік. Ціна контракту залежить від багатьох нюансів, однак в будь-якому випадку ви маєте розуміти, що навчання на очній формі коштує дорожче.

     

    Державна форма навчання: чи є безкоштовні місця?

    Так, заклади державної форми власності пропонують абітурієнтам навчання на бюджеті. Проте тут ви маєте розуміти, що їх кількість доволі обмежена й прохідний бал доволі високий, саме тому на підготовку до НМТ треба буде виділити багато часу.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних