Гуртожиток VS наймана квартира: що краще для студента ❓

Общежитие-или-съемная-квартира
Зміст

Гуртожиток або наймана квартира? Добре, якщо у студента є вибір. З квартирою легше, були б гроші. А ось за місце в гуртожитку ще доведеться поборотися. Адже на офіційному рівні дано розпорядження забезпечити житлом 70% учнів, але в реальності матеріальні можливості ВНЗ не дотягують. Про тонкощі процедури заселення, також про плюси і мінуси обох варіантів поговоримо в цій статті.

Що потрібно знати про гуртожиток для студентів?

Це не завжди дешево. Звичайно, дивлячись з чим порівнювати, але міфи про безкоштовне житло тим, хто гризе граніт науки, давно в минулому. Є наказ міністерства, яким встановлено, що вартість оплати ліжка в кімнаті становить 40% академічної стипендії студента. Мінімальний розмір (при найсприятливішому збігу обставин) – 520 гривень.

Це не завжди комфортно. Не всі гуртожитки для студентів в нашій країні, навіть якщо вони розташовані в Києві, Харкові та інших великих містах, відповідають стандартам якості. Наприклад, лідером і зразком завжди позиціонується КНУ ім.  Т. Шевченка. Деякі його гуртожитки дійсно можна порівняти хіба що з житлом для студентів у Відні (місто-лідер комфортності для учнів).

Дійсно, тут є майже бездоганні номери зі свіжим сучасним ремонтом, на 2-3 ліжка, з цілодобовою гарячою водою. Однак в числі 23 гуртожитків студенти описують і справжні жахи комуналки в кращих традиціях, з тарганами й іржею. Але, потрібно відзначити, ціна на такі варіанти набагато менше і багатьох цілком влаштовує – потерпіти дискомфорт, але заощадити.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Це не завжди можливо. Є пільгові претенденти і так звані першочерговики. Є ті, хто подбав завчасно. І що вже там приховувати, частина студентів і їх батьків просто знають, з ким домовитися. Крім того, місця спочатку лімітовані, і всіх студентів просто фізично не можна розмістити.

    VIP місця ніхто не відміняв. Наприклад, в КПІ є варіант жити самому в досить комфортабельній кімнаті.  Вартість такої послуги від 2000 гривень (а там, як домовилися – верхня межа може бути набагато вище, якщо є попит). Такі альтернативи мало чим відрізняються від винайманих квартир.

    Хто має право заселитися на пільгових умовах?

    За загальним правилом, відповідно до статті 127 Житлового кодексу України, на кімнату в гуртожитку можуть претендувати іноземні громадяни, іногородні студенти, аспіранти, курсанти, слухачі курсів. Ви запитаєте – так це ж практично всі? Так. Але тільки на папері.

    Є ще маса нормативних актів, якими встановлено пільги і першочерговість:

    • студенти, які були переселені із зони АТО і мають відповідний статус переселенця;
    • особи, у яких помер один з батьків, напівсироти;
    • студенти з інвалідністю I-III групи;
    • особи, які відносяться до членів багатодітної сім’ї;
    • діти, чиї батьки-шахтарі мають стаж роботи не менше 15 років, мають інвалідність або загинули на виробництві.

    На рівні конкретного навчального закладу можуть встановлюватися додаткові пільги окремим групам осіб. Пільга, як правило, має на увазі, що оплата здійснюється зі знижкою.

    Є три категорії пільговиків, які повністю звільняються від оплати за проживання в гуртожитку: діти-переселенці з окупованих територій, діти-сироти та діти, чиї батьки є учасниками бойових дій.

    Як затверджуються місця в гуртожитку?

    Місця в гуртожитку «видобуваються» на найвищому рівні. Відповідне рішення приймає керівництво факультету, і воно обов’язково проходить затвердження у керівництва ВНЗ.

    Правовою підставою законного проживання є договір. Він укладається між студентом (його батьками) і університетом. На підставі підписаної угоди вручається орден. У ньому обов’язково конкретизується номер кімнати і адреса гуртожитку. Цьому пункту потрібно приділити особливу увагу, щоб не вийшло непорозумінь.

    Орден дає право:

    • оселитися в кімнаті;
    • проживати за вказаною адресою;
    • тимчасово прописатися за цією адресою;
    • користуватися наявним майном.

    Однак у студентів немає можливості привозити власну меблі, встановлювати ліжка. Єдина процедура, за якою можливий таке благоустрій – подарувати меблі гуртожитку або укласти договір на зберігання майна. Природно, перший варіант більше заохочується і поширений. Якщо ці правила проігнорувати, може прослідувати штраф.

    За гуртожиток передбачена помісячна, поквартальна, піврічна або відразу річна оплата.  Як правило, більшість ВНЗ віддають перевагу варіанту єдиної оплати за півроку. Але це питання може бути вирішене по-іншому в індивідуальному порядку.

    Чи варто жити в гуртожитку?

    По-перше, почнемо з того, що не у всіх і не завжди є вибір. Наприклад, вартість найманого житла в Києві для студентських доходів просто космічна. Якщо хтось приїхав здалеку, потрібен час адаптуватися, знайти інших наймачів, щоб розподілити фінансове навантаження, зорієнтуватися, щоб квартира була недалеко від ВНЗ. Нюансів досить.

    Місце в гуртожитку в цьому плані надійніше. Вартість в рази дешевше. Немає побоювання, що можуть попросити з’їхати в нікуди (звичайно, якщо не порушувати правила проживання в гуртожитку і не примудритися бути відрахованим). А ще незаперечний плюс – гарантоване спілкування і тісна комунікація. Чого-чого, а цього в гуртожитку не уникнути.

    Життя із загальною кухнею і постійним сусідством, навчання під сопіння, музику, запах смаженого і регіт – випробування не для людей зі слабкими нервами, і справжній жах для інтровертів. Але студентське життя тим і прекрасне, що це найкращий досвід соціалізації. Серед сусідів, цілком ймовірно, майбутні колеги, партнери, одногрупники. Нудно не буде. Такий собі квест на виживання в спартанських умовах.

    Як би там не було, студентство – прекрасна пора. З компанією «Інформ-Сервіс» вам не доведеться переживати за нездійсненні завдання, адже замовити курсову роботу у нас дуже легко.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних