Коли застосовується критерій Пірсона та критерій Стьюдента?

Зміст

Для підготовки якісної наукової праці, чи то дипломна робота чи дисертація, доводиться вдаватися до використання великої кількості різних методів дослідження. Статистичний метод є одним із найбільш застосовуваних. Особливо коли йдеться про підготовку роботи з медицини або хімії.

 

У чому сутність критерію хі квадрат Пірсона?

Хі-квадрат Пірсона є статистичним методом, який використовується для аналізу даних сполучених таблиць. Йдеться про ті дані, результат яких залежить від цього чи іншого чинника. Сполучені таблиці містять дані, які представлені у вигляді частоти номінальних даних або інтервалів, проте не безперервними величинами. Значення хі-квадрату при роботі зі сполученими таблицями також полягає в тому, що він забезпечує підтримку для аналізу впливу фактора ризику та відношення шансів. Цей критерій добре зарекомендував себе, і він справді є цінним інструментом у руках вмілого вченого, однак, щоб він забезпечив коректність та об’єктивність отриманих даних, важливо передбачити кілька моментів, серед яких:

  • оптимальний обсяг вибірки. Вдаватися до використання цього методу варто у тому випадку, якщо даних для аналізу понад 50;
  • тип даних. Параметрами можуть бути вимірювання номінальної шкали, якісні цілочисельні параметри або бінарні показники. Наприклад, якщо писати про вплив препарату на людину, то бінарним показником виступатиме жіноча та чоловіча стать;
  • очікувана частота з нульової гіпотези має бути 5 або вищою;
  • у разі, якщо дослідження містить чотирипільні таблиці, слід застосовувати поправку Йетса;
  • ті групи, які аналізуються у роботі, повинні бути незалежними одна від одної (для виконання аналізу на кшталт “до-після” варто використовувати тест МакНемара та інші методи).

 

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Навіщо потрібен критерій Пірсона?

    Критерій, який запропонував Пірсон, використовується для того, щоб виконати перевірку гіпотези про відповідність розподілу очікуваного та того, що спостерігається (за більшої статистичної вибірки). Критерій справді добре зарекомендував себе та дозволяє проводити різні дослідження з його використанням. Щоправда, варто розуміти, що він також не позбавлений і недоліків, які спотворюють отриманий під час його застосування результат. Мінус критерію Пірсона у тому, що оскільки результати спостереження групуються в інтервали, а самі інтервали з малим числом спостережень об’єднуються, то початкова інформація втрачається і дані можуть бути не зовсім об’єктивними. Щоб не допустити спотворення отриманих результатів, варто використовувати критерій Пірсона разом з іншими. За такого підходу висновки будуть максимально відповідними дійсності.

     

    Коли можна використати критерій Стьюдента?

    Статистика пропонує вченим критерій Стьюдента для тих випадків, коли потрібно виконати перевірку рівності середніх значень у різних вибірках. Уявимо ситуацію, що ваш дипломний проект або дисертаційне дослідження присвячено аналізу дії різних препаратів однієї групи. Щоб зрозуміти який із них краще справляється з поставленим перед ним завданням, слід проаналізувати те, як впливає на організм кожен із них. Як критерії може виступати загальний час відновлення, протягом якого часу вийшло домогтися усунення симптоматики і не тільки. Застосування методу дозволяє отримати максимально об’єктивні відомості, проте не варто все ж забувати і про те, що випадкові фактори також можуть вплинути на формульовані висновки.

     

    Які умови мають бути виконані для застосування статистичного критерію Стьюдента?

    Якщо ви вирішили використовувати Student критерій, необхідно врахувати те, що вихідні дані повинні мати нормальний розподіл, вимір може здійснюватися в шкалі інтервалів і відносин, а у випадку, якщо для незалежних один від одного вибірок застосовується двовибірковий критерій, то варто також враховувати і рівність дисперсії.

     

    Порівняння двох критеріїв

    Обидва критерії, які розглядалися у статті, є хорошими статистичними методами. Вони дозволяють отримати об’єктивні результати для написання на основі наукових статей, дипломних і магістерських робіт, дисертаційних досліджень. Їх можна використовувати як окремо, так і разом. Вони не взаємовиключають один одного – критерій Пірсона дає можливість зіставляти різні дані і визначити частоту, з якою та чи інша ознака зустрічається в теорії чи емпіричному розподілі. А критерій Стьюдента дає можливість отримувати дані для вибірок, які пов’язані між собою.

    Бажаєте, щоб у вашій науковій роботі теж були красиві таблиці, що містять велику кількість статистичних даних, що найбільш повно розкривають той чи інший її аспект, але самостійно розбиратися у всьому немає ні часу, ні бажання? Оформляйте замовлення в нашій компанії та спіть спокійно. Авторський колектив нашої компанії з радістю візьметься за роботу будь-якої складності та зробить так, щоб ви залишилися максимально задоволені отриманим результатом. У нас можна замовити магістерську роботу та не переживати за аналітичну частину роботи.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних