Навчання на менеджера: перспективи, можливості, кар’єра
Навчання на спеціальності “Менеджмент” – ідеальний варіант для людей, які не стоять на місці та прагнуть постійного розвитку і до того ж до кінця не визначились із тим, яка саме сфера є цікавою для них. Адже отримавши відповідний диплом для вас відкриваються величезні можливості та перспективи. Ви можете працювати як у невеликому магазині та займати керівну позицію, так і знайти себе у величезному холдингу, філії якого представлені по всьому світу, а сфера при цьому може бути абсолютно будь-яка, починаючи від сільського господарства і завершуючи виробництвом дитячих іграшок тощо. Таке розшарування пов’язано з тим, що сьогодні існує цілих 3 рівні класичного менеджменту:
- висока ланка включає в себе генеральних директорів, членів правління тощо. Вони займаються формуванням стратегії бізнесу, забезпечують розподіл кадрового персоналу компанії;
- середня ланка включає в себе керівників філіалів компаній, керівників відділів. Ці люди забезпечують координацію та керівництво працівниками на своєму рівні;
- нижча ланка. Вона включає керівництво групами, бригадами тощо.
Величезний спектр можливостей та професій зумовлює певні складнощі у навчанні. Пов’язані вони здебільшого з великою кількістю предметів. Однак навчання у вищому навчальному закладі в принципі важко назвати простим, адже на студента чекає величезна кількість різних домашніх завдань, необхідність відвідування великої кількості лекцій, підготовки різних письмових робіт тощо. До речі, не забувайте про те, що якщо ви вже навчаєтесь на окресленій спеціальності, то ви можете полегшити собі життя та замовити студентську роботу в “Інформ Сервіс”.
Які предмети потрібно здавати для вступу на менеджмент?
Для вступу на зазначену спеціальність необхідно скласти Національний мультипредметний тест (НМТ). Обов’язковими предметами НМТ є українська мова, математика та історія України. Кожен із них вимагає серйозної підготовки та зваженого підходу до вивчення, тому намагайтеся приділяти достатньо часу навчанню. Адже тільки так ви зможете вступити до омріяного вишу та здобуту дану кваліфікацію.
Предмети для вступу після 9-го класу
Щоб вступити до коледжу після 9-го класу необхідно буде скласти 2 вступні іспити. Спочатку вам треба написати невеликий диктант (орієнтовний обсяг диктанту складає 200 слів) з української мови. Щодо іспиту з математики, то його коледжі можуть проводити в різних формах. Це може бути білет з питаннями, тести тощо.
Не знаєш, з чого почати?
Звертайся по допомогу!
Найкращі університети для навчання на менеджера в Україні
Спеціальність “Менеджмент” з кожним роком набуває все більше обертів і тому виші, які пропонують навчання на ній представлені всюди. Серед найбільш популярних можна відзначити:
- Державний торговельно-економічний університет
Цей навчальний заклад може похизуватись бездоганною репутацією. Він відомий світу ще з 1946 року й всі ці роки невпинно працює над вдосконаленням матеріально-технічної бази, розширенням переліку спеціальностей, які пропонуються тощо.
- Національний університет «Львівська політехніка»
Вищий навчальний заклад користується попитом серед молоді. Ще з перших днів свого заснування виш зарекомендувала себе у якості потужного осередку науки та освіти в Європі, винахідливим генератором ідей тощо.
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Цей університет займає лідерські позиції у підготовці висококваліфікованих фахівців, він забезпечує отримання ними сучасних наукових знань, використання інноваційних технологій тощо. У цьому навчальному закладі працюють досвідчені науково-педагогічні працівники, які проводять заняття на найвищому рівні, дотримуючись всіх методичних рекомендацій та вимог.
- Львівський національний університет імені Івана Франка
Історія цього навчального закладу уходить коріннями ще в 17 століття. За роки незалежності України йому вдалося стати одним із найпрестижніших закладів нашої держави, він може похизуватись високим міжнародним авторитетом, має налагоджену співпрацю з багатьма закладами освіти, міжнародними організаціями, є потужним науковим осередком.
- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
Виш має понад сторічну історію та встиг завоювати прихильність величезної кількості людей. Його випускники без проблем знаходять роботу, оскільки роботодавці високо цінують їх за глибокі теоретичні знання з різних дисциплін, високий рівень професіоналізму, гарні практичні навички тощо.
Таблиця 1. Вартість навчання на спеціальності “Менеджмент” у провідних університетах України (2025)
Університет | Вартість навчання за рік (грн) |
Державний торговельно-економічний університет | 42 200 (денна), 23 700 (заочна) |
Національний університет «Львівська політехніка» | 31 800 (денна), 22 260 (заочна) |
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» | 43 900 (денна), 29 900 (заочна) |
Львівський національний університет імені Івана Франка | 36 420 (денна), 25 494 (заочна) |
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана | 38 400 (денна), 27 800 (заочна) |
Як дізнатися прохідний бал?
Подивитися прохідний бал ви завжди можете на офіційному сайті вишу до якого ви хочете подати документи. Це відкрита інформація. Також вищі навчальні заклади часто проводять дні відкритих дверей, де співробітники спілкуються з абітурієнтами – це питання ви також можете поставити їм під час заходу.
Вартість навчання на менеджера в Вузах України
Ціна на навчання різниться суттєво. Вона залежить не тільки від вибраного навчального закладу, а й від освітньо-кваліфікаційного рівня, який цікавить студента. Відтак за рік навчання в середньому треба буде віддати близько 25 тисяч гривень.
Що вивчають на спеціальності “Менеджмент”?
Менеджмент- це професія, які молоді люди опановують шляхом вивчення економічного аналізу, обліку, аудиту, зовнішньоекономічної діяльності тощо. Перелік дисциплін дуже широкий, адже навчання спрямоване на підготовку майбутніх керівників для виконання останніми управлінської, організаційної, комерційної, аналітичної та науково-дослідницької діяльності.
Якщо вас цікавить спеціальність “Менеджмент”, то вас точно цікавить які предмети вивчають на факультеті менеджменту. Розкажемо про основні з них. Відтак на факультетах викладаються:
- Організація виробництва
- Економічне прогнозування
- Планування діяльності підприємства
- Менеджмент організацій
- Операційний менеджмент
- Стратегічний аналіз
- Стратегічне управління та інші предмети.
Ким можна працювати після навчання на менеджера?
Закінчивши навчання за цією спеціальністю ви можете стати керівником підрозділу чи філії, стати менеджером з управління персоналом, розкрити себе у якості HR-менеджера й не тільки. Також випускники можуть працювати бізнес-консультантами, менеджерами з логістики, фінансовими спеціалістами тощо.