Куди вступати на стоматолога в Україні?

Зміст

Професія стоматолога в усі роки користується неабияким попитом. Це зовсім не дивно, адже по-перше, це про бажання допомагати людям, по-друге – це про постійний саморозвиток, вивчення сучасних методик лікування тощо, а по-третє – це про високий та стабільний заробіток, що є важливим для кожної людини. Цей напрям діяльності охоплює величезний спектр діяльності, зокрема лікування зубів, профілактику захворювань, хірургічні втручання, виправлення прикусу тощо. Напрямів дуже багато й за кожен відповідає окремий спеціаліст. Так, наприклад, стоматолог-терапевт забезпечує проведення первинного огляду пацієнта та здійснює загальне лікування – до нього ви можете звернутись за пломбою, реставрацією зубів, лікуванням карієсу тощо. Хірург в цій галузі оперує щелепи, видаляє імпланти тощо. Незалежно від того, який напрям ви оберете для себе навчання не буде простим. На вас очікує багато інформації, заплутані лекції, відпрацювання практичних навичок тощо. На навчання вам треба буде витрачати багато часу, сил та нервів, однак не забувайте про те, що ви завжди можете замовити студентську роботу в “Інформ Сервіс” та полегшити собі життя.

 

Де вчитися на стоматолога в Україні?

Щоб отримати диплом про вищу освіту та мати можливість працювати стоматологом необхідно закінчити навчання у медичному ВНЗ за однією із наступних стоматологічних спеціальностей:

  • терапевтична стоматологія;
  • хірургічна стоматологія;
  • ортопедична стоматологія;
  • стоматологія загальної практики;
  • ортодонтія й стоматологія дитячого віку.

Після закінчення ВНЗ треба буде пройти інтернатуру та отримати сертифікат, що дає право на ведення самостійної лікарської практики. Який із вище перерахованих напрямків є більш цікавим, престижним та затребуваним сказати важко, оскільки тут все дуже індивідуально й при виборі слід орієнтуватись перш за все на власні уподобання. Вишів в Україні дуже багато, тому з вибором проблем не буде точно.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Найкращі стоматологічні інститути в Києві та регіонах

     

    Навчання на спеціальності “Стоматологія” сьогодні пропонує багато вищих навчальних закладів України. Серед них варто відзначити:

    • Сумський  державний  університет

    Незважаючи на те, що кафедра функціонує відносно недавно, виш встиг зарекомендувати себе з якнайкращого боку. На незалежних платформах можна ознайомитись з безліччю позитивних відгуків про цей навчальний заклад від студентів, яким пощастило навчатись у ньому. Ось деякі з останніх.

    • Національний  медичний  університет  імені  О.О.  Богомольця

    Перелік напрямів навчання у цьому ВНЗ дуже великий. Навчання охоплює ортопедичну стоматологію, терапевтичну стоматологію, хірургічну стоматологію, щелепно-лицеву хірургію тощо. Цей навчальний заклад посідає 15 місце в рейтингу вищих навчальних закладів «Топ-200 Україна» за 2024 рік. Серед його переваг варто відзначити: наявність підготовчого відділення для майбутніх абітурієнтів, предоставлення гуртожитку студентів, можливість навчання на бюджеті, високий рівень підготовки науково-педагогічних працівників тощо.

    • Одеський  національний  медичний  університет     

    Факультет було створено понад 60 років тому. Це свідчить про те, що навчальний заклад вже має за плечима величезний пласт проробленої роботи та може гарантувати бездоганну якість викладання. Факультет готує лікарів-стоматологів загальної кваліфікації. Для цього він має необхідну клінічну базу, у тому числі власні університетські стоматологічні клініки, які оснащені сучасним обладнанням провідних фірм Європи.

    • Київський медичний університет

    Відносно “молодий” вищий навчальний заклад, який користується попитом серед молоді. Його випускники не мають жодних проблем із працевлаштуванням та є затребуваними серед роботодавців. Заклад забезпечує комфортні умови для навчання та може похизуватись гарним кадровим потенціалом.

     

    Які предмети потрібно здавати на стоматолога?

    Щоб стати щасливим студентом вибраного вищого навчального закладу вам треба скласти НМТ. Він включає в себе три обов’язкові іспити – українську мову, математику, історію України. Четвертим іспитом на НМТ може бути хімія, фізика, іноземна мова, біологія, географія чи українська література, його ви обираєте самостійно, виходячи зі своїх уподобань та рівня знань.

     

    Вступ після 9 класу: які екзамени складати?

    На базі неповної середньої освіти ви можете вступити до фахового коледжу, а вже після його закінчення – до вибраного вищого навчального закладу. Вступ зазвичай передбачає підготовку мотиваційного листа та проходження творчого конкурсу (ліплення макета зуба). Однак, навчальним закладом можуть бути встановлені й інші вимоги до вступу – це можуть бути екзамени з таких же предметів, які складаються під час НМТ чи щось інше. Саме тому, якщо ви розмірковуєте над вступом після 9-го класу, то краще завітайте до коледжу заздалегідь та дізнайтесь про деталі вступу.

     

    Вступ після 11 класу: підготовка до іспитів

    Прохідний бал на цій спеціальності доволі високий і тому ви маєте розуміти, що до підготовки до складання НМТ ви маєте підійти максимально відповідально. Для кращого результату радимо вам не просто відвідувати заняття у школі та сумлінно виконувати всі завдання, а й скористатись послугами репетитора, який допоможе краще розібратися у всіх темах та опанувати програму на максимум. Чим більший бал ви отримаєте, тим вищими будуть ваші шанси на вступ до вибраного навчального закладу.

     

    Скільки років навчатися на стоматолога?

    Щоб відповісти на це питання слід визначитись йде мова про навчання на базі повної середньої освіти чи після 9-го класу. Обидва варіанти можливі, однак варто зауважити, що в коледжі навчають тільки на зубного техніка, який займається підготовкою кабінету до приймання пацієнтів, проведенням профілактичних процедур. Закінчивши коледж чи технікум молода людина не має права здійснювати самостійну практику – це можливе лише після отримання диплома про вищу освіту та проходження інтернатури, тому цілком зрозуміло, що навчання триватиме різний період.

     

    Навчання після 9-го класу: тривалість і особливості

    Термін навчання складає 3 роки та 10 місяців. З цей час молоді люди вивчають величезний пласт інформації, що тим не менш не дає можливості самостійно виконувати лікування пацієнтів. Після закінчення коледжу людина отримує диплом зубного техніка й у разі бажання продовжити навчання вступає до вишу. Там навчання здійснюється на неподільній магістратурі (термін навчання може бути меншим за звичайний у разі наявності договору між коледжем та вибраним ВНЗ).

    Такий варіант навчання є гарним для тих молодих людей, хто вже точно впевнений у виборі майбутньої професії та хоче поринути у неї якнайскоріше. Також він – гарна ідея для тих, хто поки що не впевнений у своїх силах та переживає за результати складання НМТ (вступ до коледжу дозволяє оминути НМТ).

     

    Скільки років потрібно вчитися після 11-го класу?

    Перш за все варто відзначити, що навчання на стоматолога передбачає обов’язкове проходження магістратури й унеможливлює поділ на бакалаврат та магістратуру. Весь процес опанування професії  в університеті триває 4 роки 10 місяців. Після закінчення магістратури з вибраної спеціальності випускники отримують кваліфікацію — лікар-стоматолог загальної практики та мають пройти навчання в інтернатурі. Вже під час інтернатури вони обирають собі певну спеціалізацію: дитячий стоматолог, ортодонт тощо та більш глибоко вивчають вибраний напрям.

     

    Як обрати стоматологічний факультет?

    Вибираючи ВНЗ для опанування професії стоматолога слід брати до уваги багато різних критеріїв, вивчати відгуки на незалежних платформах, спілкуватися з випускниками чи тими людьми, хто вже навчається на вибраному факультеті. Тільки зібравши максимум інформації, довідавшись про прохідний бал, нюанси навчання у виші тощо ви зможете бути впевненим в тому, що зробите правильний вибір і процес навчання принесе бажаний результат та справжню насолоду. Років доведеться провести у ВНЗ немало й тому дуже важливо, щоб все було максимально комфортно та зручно.

    Критерії вибору: рейтинг, спеціалізації, вартість навчання

    Вибираючи вищий навчальний заклад слід брати до уваги наступні критерії:

    • рейтинг вишу. Тут варто відзначити, що рейтинги можуть складатися за різними показниками – публікаційною активність науково-педагогічних працівників, кількістю осіб, які знайшли роботу за спеціальністю після випуску тощо. В будь-якому випадку, чим вище перших щаблів збере вибраний навчальний заклад, тим краще буде ваш вибір;
    • вартість навчання. Вища освіта сьогодні – доволі недешеве задоволення й тому цей критерій також варто брати до уваги, тим паче розбіг по цінах на навчання доволі великий;
    • спеціалізацію, адже напрямів у стоматології є багато й кожен із них потребує глибокого вивчення та має певні особливості.

     

    Як знайти кафедру стоматології з найкращими викладачами?

    На це питання складно відповісти однозначно, адже кафедри зазвичай дуже великі, на них може працювати до 40 осіб (приблизно) та й поняття “найкращий” через призму викладання в кожного своє. Щодо першої складової, то може бути таке, що більшість викладачів буде вам подобатись, а деякі будуть викликати відразу й заняття з ними ви будете ненавидіти. Дітись від цього кудись просто неможливо й заздалегідь знати, хто саме буде вести заняття у вас просто неможливо – більшість ВНЗ заключають контракти з науково-педагогічними працівниками на один рік і тому кадровий потенціал кафедри – річ доволі нестабільна. Щодо другої складової, то найкращий викладач – статус, який можна отримати на базі різних критеріїв. Хтось цінує великий досвід практики за плечима, хтось – публікаційну активність викладачі, хтось – здатність зрозуміти, що не все в цьому житті вдається з першого разу тощо. Тому радимо шукати не кращих викладачів, а орієнтуватись на відгуки стосовно вишу в цілому. Так орієнтир буде більш об’єктивним.

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних