Курсова робота – написання та оформлення

Зміст

Про курсових роботах сказано і написано багато. Не тільки суворі правила і рекомендацій, а й анекдотів. Чого тільки вартий баян «Не знаєш, що написати хлопцю, напиши йому курсову». Часи стрімко біжать, а такі завдання вічні. Ну і добре. Головне – навчитися базовим правилам, і тоді курсачі можна буде клацати, як насіння. І навіть заробляти на цьому.

Вимоги до написання курсової роботи

Курсова робота повинна чітко відповідати заданій темі і розкривати її з усіх боків. Потрібна об’єктивність розгляду питання, а не просто власна думка на рівні «зайшло – не зайшло». Тема вибирається самостійно, озвучується викладачем або пропонується в методичних рекомендаціях. Важливо, щоб вона була актуальною, не нудною і не банальною. Погодьтеся, дивно писати, наприклад, про статистику злочинності за 2018 рік, якщо вже пройшло 3 роки.

Обов’язкові вимоги до написання:

  • Абсолютна грамотність. Це стосується орфографії, пунктуації, синтаксису.
  • Достовірність даних. Наведені факти повинні бути перевіреними і актуальними. Наприклад, якщо наводиться статистика – тільки з офіційних сайтів і тільки за потрібний або найостанніший період.
  • Унікальність. Курсові роботи з гуманітарних напрямків повинні бути унікальні на 85%, з економічних, юридичних чи технічних напрямків – на 75% +. При цьому є обмеження по запозиченню з одного джерела – не більше 15%.
  • Логічність викладу матеріалу. Не потрібно перекручувати факти з ніг на голову. Повинна застосовуватися послідовність. Важливо, щоб всі блоки і абзаци були пов’язані між собою за змістом і витікали один з іншого.

Унікальність курсової роботи потрібно перевіряти за кількома сервісами системи Антиплагіат одночасно і прагнути досягти результату на 5-10% вище зазначеного мінімуму.

Як оформити курсову роботу?

Курсова робота повинна бути чітко структурованою. Потрібно заповнення титульного аркуша, який повинен бути максимально інформативним. Обов’язкові елементи – план, вступ, теоретичний розділ, практична розділ, висновок. Крім того, потрібен список літератури і, при необхідності, додатка.

Структурні елементи називаються, і назва вирівнюється по центру. Підрозділи і розділи не можуть називатися однаково. Для всієї роботи використовується шрифт Times New Roman, кегль 14, полуторний міжрядковий інтервал. Розмітка полів – по 2 см зверху і знизу, 1,5 см зліва і 3 см праворуч.

Посилання на інші джерела та цитування оформляються підрядковими виносками. Доречно, щоб їх було не більше 2-3 на сторінку. Причому вони не просто вказуються, а й автоматом переносяться в джерела. Тобто не повинно бути посилань на першоджерело, якого немає в бібліографічному списку. І навпаки, не можна вказувати літературу в списку в кінці роботи просто для кількості, без посилань в самому тексті.

У написанні курсової роботи можна використовувати весь спектр джерел, в тому числі зарубіжні публікації. Якщо студент володіє іноземною мовою, це супер козир. Адже такий матеріал точно не часто використовують, значить, унікальність гарантована.

Поширені помилки при написанні курсової

Курсові роботи часто пишуться спонтанно, без належної підготовки. Це означає, що студент вирішує орієнтуватися за фактом і не готується. Хоча перший етап – опрацювання літератури. І від його якості багато в чому буде залежати швидкість написання і змістовність роботи.

Якщо попередньо не складений план, написання може піти не в те русло. Такі роботи виглядають сумбурно, неусвідомлено і нелогічно. Тому поширена помилка – нелогічність, непослідовність матеріалу.

Студенти часто використовують сумнівну інформацію, наприклад, застарілу літературу або неоднозначні наукові позиції. Це призводить до однобокості дослідження питання і ставить під сумнів достовірність. Спотворення даних – груба помилка.

З огляду на тенденцію боротьби з плагіатом, особлива увага приділяється унікальності. Причому студенти часто йдуть на хитрощі і заборонені прийомчики. Наприклад, перекручують факти, замінюють латиницю на кирилицю, застосовують копіпаст і сінонімайз. Причому роблять це не завжди своїми руками, а замовляють роботи у недобросовісних авторів.

Хороша курсова робота може стати підрозділом або частиною випускної кваліфікаційної роботи. Тобто це своєрідні інвестиції в майбутнє і ще один стимул виконати її на вищому рівні.

Звертаючись до компанії «Інформ-Сервіс» ви нічим не ризикуєте, а гарантуєте собі відмінний результат, економію часу і сил. Ми виконуємо на замовлення курсові роботи на будь-які теми, пропонує готові варіанти, унікалізуємо, оформлюємо відповідно до стандартів і відповідаємо на всі запитання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

    Залиште заявку

    Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних