Об’єкт та предмет дослідження в курсовій роботі

Зміст

Курсова робота – письмова праця, з якою студент упродовж навчання в університеті стикається неодноразово. З цієї причини дуже важливо знати, як правильно її писати, адже отримані знання доведеться використовувати неодноразово, та й оцінка за таку роботу йде у диплом. Впоратися з курсовою зможе кожен студент, але на це знадобиться час. Кожна з частин роботи пов’язана зі своїми труднощами – у теоретичній частині роботи треба проаналізувати багато підходів до наукової проблеми та викласти суб’єктивну думку щодо неї, у практичній частині треба доступно розкрити те, що було викладено в теорії тощо. Але найбільше питань зазвичай виникає під час написання вступу.

Адже тут необхідно розібратися з такими елементами курсової, як об’єкт, предмет, мета курсової, завдання тощо. Начебто б і обсяг цієї частини роботи невеликий, але повозитися з нею доводиться не менше, ніж з рештою. До того ж, введення – це те, що напевно не залишиться поза увагою членів комісії і буде вивчено вкрай скрупульозно, тому помилки просто неприпустимі. У цій статті розглянемо, що ж таке об’єкт і предмет курсової, і як не припуститися помилок при їх визначенні.

 

Що таке об’єкт та предмет дослідження у курсовій роботі?

Об’єкт курсової роботи є формулюванням, яке охоплює багато понять, і яке покликане обмежити сферу досліджень, в яку в міру написання письмової роботи студент поглиблюватиметься. Як правило, об’єкт охоплює кілька предметів і від їх вибору визначатиметься вектор дослідження. Якщо визначити предмет неправильно, то в процесі роботи над курсовою «вийде» легко уникнути теми і додати собі чимало роботи – підготовлений текст напевно доведеться переписувати, а витрачений на нього час повернути вже не можна буде.

І добре ще, якщо робота буде здана не «під зав’язку» за термінами – інакше наслідки для студента можуть бути найсумнішими. Враховуючи той факт, що оцінки за курсову йдуть у диплом, її не захист є академічною заборгованістю та може бути підставою для залишення на другий рік чи відрахування студента з ВНЗ. Якщо немає впевненості в тому, що з поставленим завданням вдасться впоратися, краще не ризикувати і довірити виконання професіоналам.

Предмет – той елемент вступу курсової, який покликаний передати зміст роботи та конкретизувати проблему. Він лише частиною об’єкта.

Коректне визначення предмета та об’єкта вкрай важливе. Воно дозволяє:

  • розібратися студенту з тим, що очікує побачити у його роботі науковий керівник і не лише. Адже по суті кожну проблему можна вивчити під різним кутом – не обмеживши один напрямок від іншого, є ризик уникнути теми. У результаті – робота зроблена велика, але мети не досягнуто;
  • не вводити в оману читача. Ознайомившись із темою, науковий керівник, рецензент та члени комісії «очікують» отримати якийсь результат. Не отримавши його, вони навряд чи залишать хороший відгук – це буде або рецензія із зауваженнями, або низька оцінка.

Щоб не перевантажувати текст курсової та не створювати плутанину для себе та тих, хто читатиме роботу, слід максимально просто сформулювати об’єкт та предмет. Оптимально, щоб кожен із елементів був сформульований в одному реченні.

Як визначити об’єкт та предмет курсової роботи?

Щоб безпомилково визначити об’єкт курсової роботи та її предмет, слід уважно вникнути у тему. Як правило, предмет її дублює, а об’єкт охоплює і суміжні напрями. Наприклад, у курсовій роботі на тему: «Принципи кримінального права України» об’єктом будуть суспільні відносини, що виникають у процесі застосування принципів кримінального права у правозастосовчій діяльності уповноважених державних інституцій, а предмет слід сформулювати як засади кримінального права України.

 

Типові помилки при визначенні об’єкта та предмета дослідження курсової

Далеко не у всіх і далеко не з першого разу виходить правильно визначити предмет та об’єкт  курсової. При цьому помилки студенти роблять, як правило, одні й ті самі. Визначаючи об’єкт, багато студентів стикаються з такими зауваженнями:

  • об’єкт не відповідає темі курсової роботи;
  • об’єкт викладено надто абстрактно. Звичайно, конкретизація має бути саме у предметі, але це зовсім не означає, що об’єкт має бути надто загальним;
  • надто вузький об’єкт. Це теж неправильно, адже вузькі кордони не дадуть студенту вивчити тему.

З предметом також не все так просто. Незважаючи на те, що предмет – це майже завжди тема курсової, студенти теж роблять помилки. Найбільш поширеними є:

  • невідповідність предмета об’єкту;
  • надто вузький предмет;
  • надто широкий предмет.

 

Якщо тема вашого дослідження викликає тільки паніку і безліч питань, або бажання писати курсову і витрачати на це свій особистий час просто немає, мудрим рішенням буде замовити курсову роботу в компанії «Інформ-Сервіс». Авторський колектив нашої компанії – люди, які є справжніми професіоналами своєї справи, для них по суті не важливо, чи важке дослідження треба провести – будь-яка тема, будь-яка спеціальність їм по зубах. Потрібна курсова з банківської справи? Вона у вас буде.

Не можете ніяк знайти літературу для курсової з господарського процесу? Автори зроблять це за вас. Вони не просто напишуть роботу, вони зроблять це на високому рівні – науковий керівник, рецензенти, члени комісії точно залишаться задоволеними побаченим. У роботах не буває плагіату, всі вони відрізняються високим показником унікальності, містять наукову новизну, мають практичну цінність та оформлені відповідно до ДСТУ та індивідуальних вимог кафедри вищого навчального закладу, на якій виконується робота.

Крім високої якості надання послуг компанія може похвалитися також пунктуальністю – не хвилюйтесь про дедлайни, все буде відправлено виконавцем вчасно і навіть раніше, а також приємними цінами на послуги. Може вам звичайно і вдасться знайти ціни нижче, ніж у нас, але якість при цьому точно кульгатиме. Праця автора має бути оплачена, адже йому треба виконати величезний пласт роботи, щоб підготувати гарну письмову роботу – підібрати актуальну літературу, продумати детально план роботи, підібрати методи, прописати мету та завдання, прописати основну частину роботи, оформити список використаних джерел відповідно до ДСТУ і не лише.

 

 

  • Якими за обсягом мають бути об’єкт та предмет курсової?

Чітко це ніде не прописано, але, як показує практика, для кожного з вищезгаданих елементів достатньо одного речення на кожне. У ньому можна розкрити суть, не перевантажуючи при цьому текст.

  • Чи обов’язково чітко виділяти об’єкт і предмет у тексті курсової?

Так, позначати їх однойменними словами треба обов’язково.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних