Плагіат / Антиплагіат – що це та з чим його “їдять”?

Зміст

Що таке плагіат?

На сьогодні слово “Антиплагіат” увійшло в побут майже кожного студента. Хоча правильніше було б вживати саме “плагіат”, а перший термін – це скоріше механізм захисту від другого, тобто плагіату, так сказати свого роду “бар’єр”, який текст з наявністю цього самого плагіату пройти не повинен.

Отже, плагіат у вузькому сенсі – це, простими словами, видача чужого тексту (якщо ми говоримо виключно про текстовий результаті наукової праці) за свій. Тобто ви пишете курсову, дипломну або ж магістерську роботу, а можливо, і просто реферат і при цьому використовуєте думки, висновки інших авторів без посилань на них – це є плагіат. На інших видах плагіату (в тому числі і на порушеннях правил цитування) ми зупинятися не будемо, оскільки до студентських робіт ці види і критерії рідко застосовуються.

В більшості ВНЗ останнім часом популярним стало використання різних програм, які виявляють плагіат в студентських роботах (серед них Unicheck (Turnitin), Strike-plagiarism, PlagiarismCheck.org, Duplichecker та інші). Але, ці програми мають ряд недоліків, які для вас, як для студента, можуть бути, як позитивними, так і негативними. Ось, наприклад, перевіряючи вашу роботу в одній з цих програм науковий керівник ніколи не дізнається, копіювали чи ви щось зі статті, яка знаходиться тільки в pdf-форматі, чи брали ви щось з російських сайтів, так як жодна програма не шукає по pdf-файлах і тим більше автоматично не перекладає текст на російську. Це плюс вам!

Тепер мінус. У вас в роботі стоять посилання на всі запозичення, є авторський текст, але ви користувалися тільки Інтернет-джерелами. Відповідно, програма перевіряючи вашу роботу не звертає уваги на ваші посилання – вона просто виділяє текст як плагіат. Але, плагіатом є те, що ми видаємо чужі думки за свої ?! Ось і програма, ось і результат її роботи вам може і нашкодити.

Способи боротьби з плагіатом у тексті

Тепер до слова про те, як можна все-таки обійти цю недосконалу систему перевірки. Зміна однотипних по зображенню букв на латинські ми розглядати не будемо – це пройдений етап. По-перше, – це вже враховано в розглянутих програмах, а, по-друге, – це, скажімо, не чесно.

  • Перше, і найголовніше, – ми рекомендуємо вам ставити зноски на текст, який ви позичаєте. І після перевірки науковим вашої роботи захищайте свою працю показуючи посилання на той текст, який програма визначила як плагіат.
  • Друге – пишіть свій (авторський) текст – це зовсім не складно. Візьміть за основу кілька наукових статей, книг, оглядів тощо, прочитайте їх, систематизуйте, зробіть висновки і пишіть по схемі: чужий текст (обов’язково на нього посилання), свій висновок про сказане іншим автором – і ви не встигнете озирнутися, як перед вами буде робота з рівнем унікальності не менше 70% !.
  • Третє – якщо вам важко придумати щось своє – берете чужий текст, відкриваєте словник синонімів (якщо свого словникового запасу буде не вистачати) і вперед – замінюємо одні слова іншими. Жодна програма поки не навчилася визначати однаковий сенс в текстах. Це людям не всім під силу)

Цей список можна розширювати і додавати і далі, але це одні з найбільш “чесних” способів отримання якісного тексту. Якщо не один з цих способів вам не під силу або просто не хочеться витрачати час на це, то – ласкаво просимо! Фахівці компанії “Інформ-Сервіс” знають і вміють працювати з текстами, мають достатній досвід у даній сфері. Наші роботи відрізняються високим рівнем унікальності, так як для досвідчених авторів – це зовсім не складно.

Кращий Антиплагіат – це наша компанія!

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних