Кількість ВНЗ, куди можна вступити для здобуття освіти, зростає з кожним роком. А як не заплутатися в їхніх особливостях і що вибрати – університет, інститут чи академію, ми розповімо у цій статті.
Що таке Університет?
Говорячи про те, що в Україні існує досить велика кількість закладів та ВНЗ, що надають можливість здобуття освіти, варто відзначити, що найпопулярнішим із них був і залишається саме університет.
Університет є місцем, де проводиться підготовка студентів відразу за декількома напрямками. Наприклад, він може містити від двох до кількох десятків кафедр, які пов’язані між собою певною сферою діяльності. У ньому можуть викладати як точні, і гуманітарні науки, право, юриспруденцію, фізкультуру та інші.
До цього закладу також висувається низка вимог:
- мінімум чотири аспіранти на сотню студентів;
- не менше п’яти сфер, за якими проводяться дослідження;
- більше половини викладацького складу повинні мати наукові звання;
- обов’язкова наявність електронної чи класичної бібліотеки та навчальної літератури.
Головна особливість університету – надання своїм студентам та співробітникам можливості підвищення власної кваліфікації. Виходячи з цього ВНЗ, ви можете бути не лише бакалавром, а й отримати диплом магістра чи аспіранта. Також під егідою університету можна обзавестися ступенем кандидата чи доктора наук.
Університет в обов’язковому порядку веде діяльність у наукових колах, має широкий спектр видатних робіт та журналів.
У чому різниця інституту від університету?
Може здатися, що такі заклади, як інститут та університет, відрізняються лише назвою. Однак це поширена помилка! Варто відзначити, що ключова відмінність полягає в тому, в якому статусі перебуває заклад, а ще в тому, як саме він веде свою діяльність і займається організацією навчального процесу у своїх студентів.
А тепер відзначимо основні відмінності між університетом та інститутом:
- інститут навчає лише певному, вузькому профілю, наприклад, математиці чи біології, тоді як університет може мати безліч кафедр;
- університети зобов’язані контролювати якість освітнього процесу та займатися покращенням кваліфікації своїх співробітників;
- в інститутах, на відміну від університету, не обов’язково проводять якісь дослідження чи відкриття;
- університет має ширшу наукову, прикладну та освітню базу, найчастіше технічну та наукову в тому числі;
- в інститутах не обов’язково можна продовжити навчання після отримання статусу бакалавра, тоді як в університетах найчастіше є аспірантура;
- інститут набагато менший у масштабах, оскільки займається вузькою діяльністю, і може також підкорятися певному університету.
Якщо спростити все наведене вище, то можна зробити висновок, що університет має вищу кваліфікацію і статус в очах громадськості.
Що старше інститут чи університет?
Розбираючись в особливостях українських ВНЗ, варто зазначити, що вони також мають власну ієрархію. Інститут можна назвати першим ступенем у світі навчальних закладів, він наймолодший за статусом, кваліфікацією своїх працівників, а також ступенем охоплення та ведення своєї діяльності.
За ним слідує університет, який сміливо можна назвати чи не вершиною розвитку навчального закладу. При цьому він має набагато вищі повноваження, масштаби, веде наукову діяльність і має якісно підготовлені кадри.
Цікаво, але найстарішим та найвпливовішим навчальним закладом України вважається не університет чи інститут, а саме академія – Могилянка.
Що таке академія та її особливості?
Окрім університету та інституту, існує й такий навчальний заклад як академія. Вона відрізняється тим, що займається підготовкою кадрів у строго спеціалізованій сфері діяльності чи науки.
У академії є низка особливостей:
- вузька спрямованість навчання;
- більш якісна підготовка студентів;
- проведення наукових праць та досліджень;
- можливість набуття статусу магістра або аспіранта;
- більше 70% співробітників мають освіту у сфері діяльності академії;
- більше половини співробітників мають вчені звання та наукові ступені.
Підсумовуючи, відзначимо, що незалежно від того, який ВНЗ ви обираєте – ви отримаєте якісну освіту. А якщо ви хочете продовжувати надалі розвиватися в науці – обирайте університет чи академію.
Ви – студент навчального закладу, але у вас зовсім немає часу на виконання робіт? Тоді рекомендуємо вам замовити курсову роботу в компанії «Інформ Сервіс», що гарантує швидкість та якість виконання, а також – високу унікальність!
- Що престижніше – інститут чи університет?
Найбільш престижним закладом вважається університет.
- Де менше спеціалізацій – в інституті чи університеті?
Інститут має менший перелік кафедр та спеціалізацій підготовки студентів.