Вступ і висновки до курсової роботи

Зміст

Вступ і висновок до курсової роботи – перше, а іноді єдине, на що звертають увагу при перевірці. До цих двох структурних елементів не пред’являються особливо складні вимоги, однак ігнорувати загальні правила не бажано. Такі елементи повинні бути ємними і зацікавити викладача і аудиторію. Тільки так ви доведете свій відповідальний підхід і занурення в тему. Хтозна, адже може саме курсова робота стане початком дипломної роботи, дисертації і становлення як професіонала.

Рекомендована структура вступу курсової роботи

Вступ покликаний відповісти на питання: що, чому, якими методами, навіщо. У цій частині курсової роботи рекомендується лаконічно, цікаво і змістовно розкрити десять пунктів.

1.Розкриття актуальностіНаскільки тема затребувана і значима в сучасних реаліях. Як успішні результати дослідження можуть застосовуватися в житті.
2.Опис проблематикиЯк і наскільки якісно обрана тема розкрита в інших розробках. Які аспекти залишилися не висвітленими або маловивченими.
3.Конкретизація цілей і завданьЯкий результат очікується? Які шляхи його досягнення?
4.Визначення об’єкту і предметуВ якій області проводяться дослідження. Які особливості та властивості досліджуваного об’єкта.
5.Опис ​​методівЩо використовується для досягнення намічених цілей. У чому проявляється загальнотеоретичний і практичний аспект.
6.Деталізація структуриСкільки частин включено в матеріал. У чому полягає їх змістове наповнення.
7.Опис практичної базиХарактерно для прикладних частин курсових робіт з ряду точних дисциплін.
8.Характеристика теоретичної базиРоботи яких авторів були вивчені, і в чому полягає дискусія з питання.
9.Опис нормативної базиЩо собою являє використовувана нормативно-правова база і законодавчі джерела.
10.Формулювання гіпотезиЯк звучить припущення, яке спростовується або підтверджується курсовою роботою. Як розкривається прогнозування за обраною темою.

Рекомендаційний характер критеріїв не зобов’язує їх беззаперечно виконувати. Це орієнтовний перелік. Однак якщо вдасться включити у запровадження курсової кожен вказаний пункт і не перевантажити матеріал – успіх гарантований. Головним орієнтиром служать методичні рекомендації кожного ВУЗу.

Типові помилки при написанні курсової

Прагнення описати все яскраво і барвисто часто створює зворотний ефект. Головні вороги студентів-власників курсової роботи – розтягнутість, хитромудрість, вода. Уникайте ситуацій, коли дочитуючи речення вже можна забути, з чого воно починалося. Це автоматично знижує довіру викладача і впевненість в рівні знань студента.

Вступ до курсової роботи за обсягом не може перевищувати десятої частини загального матеріалу. Інформацію потрібно укласти на 2-3 друкованих аркушах.

Потрібно уникати:

 • фраз без смислового навантаження;
 • складних мовних конструкцій, які перенасичені термінами і оборотами;
 • необґрунтованих критичних суджень щодо інших авторів, а також суб’єктивних висловлювань та оцінок, якщо вони не підкріплені власне проведеними дослідженнями.

Для будь-якої студентської роботи важлива грамотність і унікальність. Цей структурний елемент – не виняток. Навіть найцікавіші думки не будуть сприйняті, якщо вони викладені з суцільними граматичними помилками.

Прочитайте кілька разів вже готовий вступ і висновок. Якщо є можливість прибрати речення без втрати смислового навантаження – виконайте це.

Що повинно бути у висновках курсової роботи?

У висновку важливо приписати результати і підсумкові висновки по всій виконаній роботу.  Кожне досліджуване в роботі питання повинно знайти обрамлення висновками.  За аналогією як в шкільній задачі: дано – рішення. Не можна упустити будь-який аспект, якщо йому присвячена певна частина змісту.

Висновок обов’язково включає:

 • обґрунтування актуальності;
 • аргументацію завдань і цілей;
 • перерахування виконаних завдань;
 • авторську позицію;
 • переваги;
 • основні показники і напрацювання практичної частини (якщо в курсовій вона була присутня).

Незважаючи на значимість цього структурного елементу, не варто захоплюватися і забувати про обсяг. Всю важливу інформацію потрібно вмістити на 2-3 друкованих аркушах. Головними помічниками стануть ємність, лаконічність, конкретика. І не забуваємо повторювати як мантру – грамотність та унікальність.

Для підведення підсумків прийнято використовувати такі формулювання: «на закінчення хотілося б відзначити …», «на підставі проведених досліджень …», «підбиваючи підсумки …», «результатом дослідження …», «отже …», «таким чином …».  Вдалими виглядають такі конструкції: «констатуючи отримані результати …», «резюмуючи вищеописаний матеріал …».

 Пам’ятка для написання висновку курсової роботи

Якщо немає ідей і розуміння, що писати, скористайтеся перевіреної схемою: висновок – це перероблений вступ. Звичайно, в цьому випадку вступ повинен бути грамотним і змістовним. Отже:

 1. Відкрийте і перечитайте вступ курсової роботи. Виділіть спочатку сформульовані завдання і опишіть у висновку, які з них виконані, а по яким мета не досягнута. Не ігноруйте безрезультатні завдання, але і не забувайте описувати досягнення у вигідному для себе світлі. Акцентуйте увагу саме на другому.
 2. Складіть короткі тези по кожному розділу і підрозділу теоретичної частини дослідження. Розмістіть їх в порядку послідовності.
 3. Проаналізуйте практичну частину і виділіть головне.

Не соромтеся розповідати про трудомісткість виконаної роботи. Курсова – це хоч і маленьке, але дослідження. І воно потребувало значних зусиль. Продемонструйте свою зацікавленість темою, захопленість, заглибленість. Викладачі оцінять такий підхід і можуть проявити лояльність.

Вступ і висновок до курсової роботи, як вишенька на торті, – створює перше враження і залишає приємний післясмак. Якщо ви не впевнені, що зможете самостійно підготувати подібний шедевр, звертайтеся до нас.  Автори компанії «Інформ Сервіс» точно знають, яка курсова робота на замовлення точно сподобається вашому науковому керівнику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних