Як нумерувати сторінки Word?

Зміст

Опції Word дозволяють пронумерувати сторінки, коли завгодно і, як завгодно. Автоматична програма спростила завдання на 100%. Залишається тільки зробити кілька кроків – і одна з вимог оформлення дипломної, курсової чи реферату готова.

 

Як пронумерувати всі сторінки першого листа?

Найпростіший спосіб нумерації в Word 2007, 2010, 2016, 2017, 2019 – додати нумерацію від першої до останньої сторінки автоматичним способом. Для цього потрібно:

  1. Відкрити вордівський документ.
  2. Увійти до розділу «Вставка» на верхній панелі інструментів.
  3. Вибрати групу “Колонтитули”.
  4. Активувати пункт із номерами сторінок.
  5. Вибрати зручний варіант розташування із пропонованих пунктів у контекстному меню – верх, низ, поточний варіант, на полях аркушів.
  6. У цьому пункті вибрати формат номера. За замовчуванням стоїть цифрове перерахування 1,2,3.

На прикладі Word 2007 процес має такий вигляд.

Як нумерувати без титульної сторінки?

Титульний аркуш рідко коли потрібно нумерувати. Точніше до загальної нумерації він входить і, як і раніше, залишається першим. Ось лише видима цифра не потрібна. Старий чи не старий (у кого як) добрий Word все передбачив та зробив за нас.

Отже. Все ж таки, у вкладці «Вставка» активуйте пункт «Номери сторінок». Виберіть спосіб нумерації – наприклад, вгорі, звичайна нумерація, ліворуч.

 

Після цього на кожній сторінці відображається номер. Нам потрібно не на кожній, тобто титульний аркуш звільняємо. Для цього потрібно двічі клацнути мишкою на цифрі один і поставити галочку у верхньому блоці з параметрами – особливий колонтитул для першої сторінки. Як на малюнку нижче.

 

На інших сторінках цифри збережуться, починаючи з другої. Завершальний штрих – закрити колонтитули. Для цього натисніть на червоний хрестик ліворуч.

 

Як поставити нумерацію з другої сторінки або змінити її?

Нумерація з другої або будь-якої іншої сторінки також доступна в опціях Word. Для цього достатньо вибрати: у вкладці зі вставками – пункт із нумерацією – формат номерів сторінок – почати з (зазначити номер) – ОК.

Нумерацію можна розпочати з будь-якої, хоч з останньої сторінки. Але при цьому враховуйте, що рахунок починається з одиниці, а всі попередні сторінки не враховуються. На відміну від варіанта з титульним листом вище – де він врахований, але без цифр.

У цій же опції можна змінити формат номерів сторінок, змінити позначення номера, увімкнути нумерацію розділів через вкладку «Розділи сторінок». І так само легко змінити вихідні дані. Зручно, що при додаванні або видаленні сторінок нумерація в документі буде підлаштовуватися автоматично. А ще великий бонус – ви не ризикуєте пропустити аркуш чи заплутатися у рахунку.

 

Корисні шкідливі поради

Коли терміни горять і все валиться з рук, а на першій сторінці не забирається непотрібна цифра 1, скористайтеся таким способом. Вставте в документ будь-яку фігуру через опцію зі вставками у верхній частині панелі та протягніть її на одиницю. Тобто, як накрийте трикутником або квадратом це місце і виберіть білий колір заливки. Це такий собі штрих та «замазка», лише для електронної версії.

Роботу роздруковано, але без номерів? Не біда. Створіть вордівський пронумерований файл, але порожній і з такою ж кількістю сторінок. Потім через принтер надрукуйте текст поверх пронумерованих аркушів.

Як бачите, безвихідних ситуацій не буває. Якщо вас жахає сама думка про написання диплома, курсової або будь-якої іншої роботи, ви завжди можете замовити її в компанії «Інформ Сервіс». І вже не переживатимете, як пронумерувати сторінки в Ворді, або як оформити список літератури. Наші автори все зроблять за вас. Залишається лише перечитати готовий результат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

    Залиште заявку

    Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних