Як потрапити на стажування в Google

Зміст

Масштабна корпорація Google зацікавлена ​​в припливі талановитих і грамотних фахівців. Ви, напевно, зацікавлені в стабільному, перспективному і високооплачуваному місці роботи. Опа, збіглося? Тоді нехай ця стаття стане для вас стартом до мрії і реалізації.

Шлях до стажування в Google

Що таке Google, знає кожен. Але ось як потрапити в цю команду? Перш за все, проявити бажання. Вакантні позиції на працевлаштування та на стажування, насправді, публікуються регулярно.  Стандартно термін стажування становить три літніх місяці. Але допустимі і варіанти.

Сорокагодинний робочий день, стабільна злагоджена команда, кураторство одного і того ж менеджера – всі як прописав Трудовий кодекс, і в традиціях кращих глянцевих журналів. Ще й оплата гідна.

Важливо! Всього в такому форматі передбачено два види стажування: Business Internships і Engineering & Technical Internships.

Фантастичні, привабливі умови праці світового гіганта вже стали легендою. Соціальний пакет і умови стають справжнім випробуванням: безкоштовна їдальня, вільний графік, спортивний зал, технічне оснащення, атмосферні інтер’єри – переваг маса. І якщо проявити себе з кращого боку, така робота може стати основною.

Як же дістатися від тернів до зірок?

 • По-перше, довчитися мінімум до другого курсу в університеті – раніше не візьмуть.
 • По-друге, відправити резюме на вакансію про стажування. Без прояву такої ініціативи шанси, що хтось колись вас помітить і сам подзвонить, зведені фактично до нуля. Вам треба – ви і пишіть.
 • По-третє, пройти співбесіди. Саме у множині, тому що їх буде два.
 • Потрапити в резерв стажистів компанії. Тут, як ви розумієте, все залежить від підсумків співбесіди і результатів розгляду заявки.
 • Очікувати запрошення, яке спрямовує куратор. І, природно, вчасно на нього відреагувати, якщо сучасний «лист щастя» все-таки долетить.

Як бачимо, з вашого боку зусилля мінімальні. Спроба не катування. Звичайно, безглуздо розраховувати на успіх, якщо про програмування ви чули тільки від одного і просто так просиділи  штани в університеті. А для тих, хто впевнений у своїх силах і має знання, талант, бажання (або навіть для тих, хто не впевнений у собі, але інші три пункти відповідають) – цей шанс варто взяти в свої руки.

Як вибираються проекти для інтернів?

Для вибору проектів, які дозволять студенту рухатися далі, важливо орієнтуватися на такі параметри:

 • Достатня складність. Стажери оцінюються як потенційні майбутні співробітники, тому проекти рівня «дитячого садка» можуть бути цікавими, грамотними, прогресивними, але не відповідати заявленим амбіціям. Тут доречний девіз – легкий шлях не завжди веде до успіху.
 • Корисність. Команда Google, як правило, прагне по максимуму використовувати додаткові робочі ресурси, тому у інтерна є всі шанси отримати хороші проекти, до яких «руки не доходили».
 • Не критичність. Невиконання проекту стажистом з якої-небудь причини не повинно привести до непоправних і негативних наслідків. Тобто, так – так, ні – ну й добре.

Проект для стажера – це інструмент, за допомогою якого він може (а у випадку з Google ще і повинен) продемонструвати свої найкращі якості як фахівця – створення методу оптимізації, розробка алгоритму, освоєння і спрощення нової системи тощо.

Скільки отримують стажисти в Google? Звичайно, на сайті це прямо не заявлено.  Однак ті, хто «побував там», сміливо діляться розцінками – від 5,5 тисячі доларів. В середньому 6 тисяч доларів.  Що ж, непогано для випускника другого курсу.

Проведення інтерв’ю

Цей етап є вирішальним в питанні оформлення на стажування. Формат співбесіди відрізняється від звичних нам варіантів. Це комплексна міра, що складається з декількох видів інтерв’ю:

 1. Скринінгове. Проводиться бесіда між кандидатом і рекрутором. Тема зводиться до таких напрямків, як інтереси кандидата, пропоновані командою проекти. Досвід тих, хто пройшов цей шлях, говорить про найбільшу непередбачуваність і складність такого етапу інтерв’ю – незрозуміло, куди розмови приведуть, а заздалегідь підготуватися до питань неможливо.
 2. Технічне. Перехід на новий рівень можливий тільки після вдалої екзаменації на першому етапі інтерв’ю. Такі бесіди, як правило, проводять дистанційно, за допомогою програм Hangouts або Skype. Однак є варіанти з більш нестандартними сервісами, тому важливо встановити їх завчасно. Те, яким буде технічне інтерв’ю, багато в чому визначається займаною позицією майбутнього стажера. Завдання дозволяють скласти враження про рівень підготовки і засвоєння програмного забезпечення. У кандидата в кінці також з’являється можливість задати питання.
 1. Онсайт. Всіх щасливчиків, які дійшли до цього етапу, запрошують в офіс компанії для проведення співбесіди. Воно включає технічне та поведінкове інтерв’ю. Якщо з першим видом все більш менш зрозуміло, то з другим можуть виникнути нерозуміння. Менеджер буде цікавитися, як ви виходили з тієї чи іншої ситуації, з якими складнощами стикалися, і ставити інші запитання з метою розкрити особистість. У деяких компаніях цей етап обмежується просто поведінковим інтерв’ю без онсайт.

Стажування пройдено і що далі? Два шляхи: забезпечити собі стажувальне місце на наступний рік або отримати фул-тайм позицію після проходження двох технічних співбесід. Звичайно ж, за умови, що доручений проект виконаний успішно.

Стажування в компанії – гіганті зі світовим ім’ям – мрія і мета, яка повинна збуватися. Але для цього потрібно вчитися. Спеціальність непроста, і багато що залежить від натхнення. Але є компанія «Інформ-Сервіс», в якій можна завжди замовити виконання будь-якої студентської роботи, навіть на найскладніші і нестандартні теми. Результат вас приємно здивує!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних