Яка унікальність повинна бути у студентських робіт 💯

unikalnost-teksta-chem-proverit
Зміст

Унікальність дипломної роботи – це родзинка, яка має бути присутня в кожній. Інакше чемодан, вокзал, доробка і крики в спину про порушення авторських прав і звинувачення плагіаті. Сценка перебільшена, звичайно, але суть зрозуміла.

У століття технологій та Інтернету обвести навколо пальця навіть викладачів в глибокому віці не вийде. Програми перевірок Антиплагіат теж так просто не обійти. Що ж залишається? Слідувати правилам, як би це сумно не звучало. А тепер пройдемося по цих самих правилам.

Яка унікальність повинна бути у студентських робіт?

Різна, залежно від виду завдання, теми, курсу. Але є одне об’єднуюче поняття – достатня унікальність. Плюс враховується відсоток запозичень. У кожного ВНЗ свої критерії. Часто вони плюс-мінус збігаються.

Скільки відсотків досить для бакалаврської дипломної роботи?

Випускна кваліфікаційна робота бакалавра буде допущена до захисту, якщо її унікальність дорівнює 70-75%. Для претендентів на відмінно потрібно показати цифру 80-85%. При цьому у юридичних і технічних ВНЗ деякі послаблення – аж до позначки від 65% і вище (але це потрібно уточнювати в кожному конкретному випадку). Запозичення – не більше 15% за джерелом.

Яка цифра повинна бути у магістерських робіт?

Рівень складності підвищується, процентні ставки теж. Гуманітаріям пропонується надати дослідження з 85-90% унікальності. Це дозволить отримати «відмінно». З технічних спеціальностей – 75-80%. Для результату «задовільно» – 60% і 70% відповідно. Хорошисти отримають свої бали, якщо робота буде представляти щось середнє між 70% і 80%. Відсоток запозичень за одним джерелом – не більше 8%.

Що вимагають правила для курсової роботи?

Найпоширеніший вид студентських завдань менш суворий до студентів за вимогами унікальності. Представники технічних ВНЗ і спеціалізованих факультетів можуть зовсім розраховувати на лояльність від 55%. Але це виняток, а стандартні цифри – 75-80% і вище для відмінників, 70-75% для хорошистів і на 5% нижче для тих, хто буде радіти і задовільному результату. Відсоток запозичень при цьому залишається не дуже високим – до 15% з одного джерела.

Який відсоток унікальності у рефератів?

Найнезначніший серед усіх робіт – 50% і вище. Більш того, існують ще простіше варіанти в 40%, в залежності від конкретного факультету. І за відсотками запозичень обмежень як таких немає, просто не варто забувати, що в рефераті вказується мінімум 10 джерел. І, природно, не можна сліпо переписувати весь текст тільки з одного з них.

Потрібний відсоток унікальності і допустимі цифри коливань завжди потрібно дивитися в актуальних методичних рекомендаціях і посібниках конкретного ВНЗ і кафедри. Не можна рівнятися тільки на загальні дані або застарілу інформацію.

100% унікальності – міф чи реальність?

Пригадується фраза: я мудрий – то намудрую, то примудрюся. Вона дуже доречна стосовно до дипломних робіт і 100% унікальності. Звичайно, такі абсолютні показники зустрічаються, але для наукового тексту і дослідницької роботи це рідкісний виняток.

На 100% оригінальності намудрувати можна, але що при цьому залишиться з якістю? Таке питання в першу чергу зацікавить комісію на захисті. Це може свідчити про велику кількість текстової води, спаму, відсутності конкретики, фактів, ненауковому стилі, застосуванні незаконних способів унікалізації. Вони вже точно оригінальними не виходить.

Хоча, з гуманітарних напрямків, для есе, нарисів це цілком реальне значення. Тим не менш, не потрібно прагнути до 100%, оскільки ні в одному виді роботи їх ніхто не вимагає. Показник 95% – вже «хоч греблю гати», і в комплексі з іншими якісними параметрами дозволяє отримати позначку максимум. Не можна досягати унікальності на шкоду якості.

Поради, як підвищити унікальність:

  1. Перевірте текст на тавтологію, особливо в частині спеціальних термінів і назв.
  2. Скоротіть показник спаму. Для цього потрібно «прогнати» текст через спеціальні ресурси, наприклад, Text.ru і усунути зайві підсвічування.
  3. Використовуйте синоніми і займенники, де це допустимо. Однак не потрібно перекручувати терміни і не застосовуйте зменшувально-пестливі слова, сленгові словоформи.
  4. Правильно оформляйте підрядкові виноски і посилання.
  5. Намагайтеся уникати шаблонних заїжджених фраз, канцеляризмів, банальних вступних слів.
  6. Використовуйте текстові посилання. Не повторюйте в тексті повні назви нормативних актів – досить вказати потрібний варіант перший раз, а потім по тексту посилатися, наприклад, тільки на номер закону.
  7. Використовуйте різноманітні джерела при написанні. Не копіюйте матеріал в первозданному вигляді, а застосовуйте елементи викладу, опрацювання прочитаного і переказу своїми словами.
  8. Додавайте власну авторську аналітику і думки, де це доречно.

Такі системи як Антиплагіат Killer, прогони через автоперекладача, заміна символів – хибний шлях підвищення унікальності. Ці прийоми розсекречують з перших хвилин. При цьому ви втрачаєте час і ризикуєте репутацією.

Де можна перевірити оригінальність тексту?

Ресурсів безліч. Як то кажуть, не єдиним Антиплагіат.ВНЗ живе сучасність. Хоча, справедливості заради, якщо у вас є вихід на це ресурс, про решту можна забути. Студентам підходить система перевірок Unicheck (Turnitin), Strike-plagiarism, PlagiarismCheck.org, Duplichecker. У кожної з цих систем є свої тонкощі. Алгоритми перевірок також відрізняються. Але якщо домогтися результату, при якому унікальність дипломної роботи по кожному з цих ресурсів на 5% вище необхідної – шанси на успіх максимально високі.

А ще унікальність тексту можна перевірити і підвищити, звернувшись в компанію «Інформ-Сервіс». Тут готують на замовлення еталонні дипломні та інші студентські роботи.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних