Автозміст у курсовій роботі – легко та швидко

Зміст

Темі курсових робіт присвячено багато матеріалу. Сьогодні ми хочемо торкнутися такого, здавалося б, елементарного питання, як змісту. А точніше – автозмісту. Знайомі з такою функцією Word? Якщо ні, спробуйте. Це хороший помічник в оформленні.

Навіщо потрібен автозміст в Word?

Курсова робота – це не тільки цікавий, корисний і науковий зміст. Перше, що бачить викладач – як оформлена робота. Чіткі, правильно відформатовані заголовки структурують текст і формують загальне уявлення.

Автозміст – це ще і спосіб полегшити пошук матеріалу за текстом. Така легка навігація економить час, робить пошук зручним. Напевно ви стикалися з такою функцією в Інтернеті, коли читали статті – дивишся зміст, натискаєш потрібний рядок, і програма автоматично відразу відкриває саме цей пункт.

Таким чином, автозміст – це:

 • швидко,
 • зручно,
 • грамотно,
 • зрозуміло,
 • правильно.

Такий спосіб допомагає експериментувати зі стилями. Так, для назв розділів використовується Заголовок 1. Параграфи оформляються Заголовком 2. Для додатків застосовується Заголовок 3.

Якщо автоматичний зміст вирізаний, на оформлення тексту це не впливає. Виняток становлять випадки, коли зміст займає понад трьох сторінок.

Автозміст в різних версіях Word

Майже всі версії Microsoft Office мають опцію автозмісту з приблизно однаковим принципом користування. Достатньо один раз спробувати, і ви переконаєтеся, наскільки це зручно та просто. Ми опишемо процес на прикладі Word 2010, 2016.

У десятій версії потрібно дотримуватися такої послідовності:

 1. Відкрийте документ, який потрібно озаглавити (в нашому випадку це курсова робота).
 2. Вставити саме зміст на сторінку з допомогою клацання на групу з однойменною назвою. Вона знаходиться в «Посиланнях».
 3. Заповніть отримане інформаційне поле. Для цього скористайтесь пунктом «Додати текст». Його ви знайдете в «Посиланнях». Потрібний рівень фіксується шляхом встановлення курсору на назву розділу, або попередньо виділивши його.

Ось і весь секрет. Потрібні розділи з’являються щоразу після оновлення таблиці. З іншими розділами і підрозділами проробляємо ті ж маніпуляції. Не забувайте кожного разу проводити оновлення сторінки.

У вдосконаленій версії програми 2016 року послідовність трохи відрізняється. Потрібно скористатися меню «Вставка» і вибрати графу зі змістом і покажчиками. Потім через вкладку «Зміст» вибрати «Панель інструментів» і в контекстному блоці необхідні параметри, ввести текст.

Зверніть увагу! При оформленні курсової роботи важливо використовувати багатоярусний зміст. Мається на увазі такий формат, як заголовки першого, другого, третього рівня.

Важливі деталі роботи з автозмістом

Якщо автозміст більше не потрібен з яких-небудь причин, відключити функцію досить просто. Потрібно натиснути на кнопку «видалити зміст». Він знаходиться в групі «Змісту» у вкладці з посиланнями.

Якщо сама програма потрібна, але необхідно видалити один або кілька заголовків, діємо наступним чином. Виділяємо назву розділу, натискаємо кнопку «Додати текст», вибираємо пункт «не включати в зміст». Важливо не забути оновити таблицю. Розділ у змісті вже не буде відображатися.

У ситуаціях, коли необхідно змінити вже озаглавлені розділи або відкоригувати назву, важливо провести оновлення сторінки. Всі внесені при використанні автозмісту дані автоматично зміняться на потрібній сторінці.

При автозмісті сторінки курсової роботи нумеруються автоматично. Це виключає ймовірність помилки, як при ручній нумерації і значно спрощує завдання.

Чи може курсова робота бути повернена на доопрацювання через зміст? Теоретично – так. Якщо оформлення невірне або недоречне, викладач робить зауваження. Краще попередньо приділити кілька хвилин цьому аспекту і позбавити себе від зайвих зауважень.

З допомогою автозмісту курсова робота набуває красивого вигляду і впорядковану структуру. Це одна з ознак відповідального підходу при підготовці. Та методичні рекомендації кожного Вузу, і загальноприйняті норми ВАК обов’язково містять вимоги щодо оформлення, ігнорування яких не допускається.

Компанія «Інформ Сервіс» виконує на замовлення всі види студентських робіт та надає консультації щодо змісту та оформлення. Немає таких тем, напрямів і дисциплін, з якими ми не впораємося. У нашій команді кращі автори, досвід і професіоналізм яких дозволяють доводити до бездоганності і зміст, і форму. Якщо вам потрібна курсова робота на замовлення, або є варіант, який потрібно доопрацювати – звертайтеся!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних