Пільгове кредитування для студентів

Зміст

 

Один раз у житті кожен український студент може скористатися правом на пільгове кредитування на оплату освіти. Це чудовий спосіб вирішити фінансові проблеми, щоб мати можливість навчатися. Оформити кредит можуть не всі і не завжди. Як це зробити – розберемося у статті.

 

Що таке пільгове кредитування для студентів?

Пільгове кредитування для студентів – цільова фінансова підтримка з боку держави у вигляді видачі довгострокового кредиту під низький відсоток. Цими грошима можна скористатися лише для оплати контрактного навчання на очній чи заочній формі.

Умови кредиту для студентів:

 • вік кандидата – до 28 років;
 • термін кредитування – до 15 років;
 • річний процент – 3% від суми;
 • відсоток на місяць – 17%.

Ці кредити видають не всі банки, а лише фінансово-кредитні установи, які офіційно беруть участь у державній програмі. Право оплатити освіту у такий спосіб надають майже всі технікуми та ВНЗ.

 

Як отримати кредит на навчання?

Майбутній студент, який досяг повноліття, повинен звернутися до банку та пред’явити перелік документів:

 • чинний паспорт громадянина України;
 • ІПН;
 • підтвердження наявності пільг (дитина-сирота, дитина з багатодітної або малозабезпеченої сім’ї, дитина, чиї батьки позбавлені батьківських прав).

 

Якщо майбутній студент ще не досяг повноліття, аналогічні дії проводить за нього один із батьків або опікун на своє ім’я для освіти конкретної дитини. Розмір суми та графік платежів встановлюються залежно від вартості навчання та за результатами вивчення особи заявника.

Паралельно до приймальної комісії надається необхідний пакет документів для зарахування. За заявою приймальна комісія ухвалює рішення про зарахування з оплатою за рахунок коштів пільгового кредитування. Відмови трапляються рідко.

З цих питань завжди можна проконсультуватися в самому банку та приймальній комісії.

Які переваги та недоліки у кредитів на освіту?

Головна перевага пільгового кредитування для студентів – можливість відразу ж подати документи і негайно розпочне навчання. Не треба збирати кошти кілька років, відкладати. Це грамотний розподіл часу та сил, коли немає іншої альтернативи.

Серед інших переваг:

 • швидке та просте оформлення;
 • зручна система заліку коштів до ВНЗ;
 • можливість вносити платежі та відсотки через навчальний заклад, у якому навчається студент;
 • довгострокові кредити, що означає посильні щомісячні суми навіть для студентів;
 • право використовувати кредит на цілі підвищення кваліфікації, здобуття другої освіти;
 • навчальний заклад може бути будь-якої форми власності.

Є й зворотний бік медалі – кредит та відсотки треба повертати. Якщо студента відрахували із ВНЗ – теж повернення не уникнути. Виняток – діти-сироти, інваліди І групи та деякі інші пільгові категорії. Порушення умов договору та відмова виплачувати суми означає, що борг стягуватимуть у судовому порядку.

 

Де можна отримати кредит студенту?

Пільгове кредитування з метою навчання пропонують багато банків. Зокрема Приват Банк дає до 50 тисяч гривень на 15 років. У процесі навчання студент оплачує лише відсотки, а тіло кредиту – після закінчення ВНЗ. Ще одна програма від цього ж банку – «Вчитися легко» на 5 років.

Компанія «Інформ Сервіс» бажає вам легкого вступу! А якщо щось не виходитиме у навчанні – звертайтеся. Наші автори виконають будь-яку студентську роботу на замовлення із наданням гарантій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних