Акт про впровадження результатів дипломної роботи

Зміст

Зізнайтеся, коли ви перший раз почули, що є така довідка про впровадження результатів? Багато хто навіть не припускають, що недостатньо просто написати диплом для завершення свого освітнього забігу. Є хороша новина, такий документ потрібен не всім. І погана – в окремих випадках без надання акту впровадження захист не світить. Які це випадки, а також хто і коли повинен підготувати довідку – про це піде мова в статті.

Що являє собою довідка про впровадження результатів?

Це офіційний документ, який додається до диплома. Його суть – демонстрація того, що теоретичні напрацювання та результати впроваджені на практиці. Будь-яка випускна кваліфікаційна робота заснована на дослідженні з метою виявлення і розробки способів вирішення якихось конкретних проблем.

Вибирається об’єкт, де проводиться це саме дослідження. Як правило, в рамках переддипломної практики. Таким об’єктом можуть бути установи освітнього профілю, підприємства, приватні компанії, промислові організації, комерційні структури тощо.

Шляхом різних методів, включаючи аналіз, моніторинг та інші, студент підкріплює теорію практикою, і тим самим прагне підтвердити реальну цінність рекомендацій свого диплома. Саме в такій довідці описуються всі розробки, які студенту вдалося втілити на конкретному виробництві або структурі. Так відбувається процес доведення, що все зроблено не дарма.

Довідка потрібна тільки тоді, коли надходить відповідний запит від кафедри. У загальному порядку документ не є обов’язковою умовою, а якщо мова йде про гуманітарні дисципліни, часто навіть недоречний

Значення довідки, що підтверджує впровадження результатів

Офіційний папірець є супроводом переважно технічних дипломних робіт. Студент доводить і показує:

 • які методи впроваджував на конкретному підприємстві;
 • що з досліджень проводив;
 • як саме підприємство відреагувало на нововведення;
 • чи отримано реальний результат і практичну користь;
 • наскільки в майбутньому доречно і доцільно застосування цих напрацювань.

Іншими словами, актом впровадження підтверджується, що наука існує не тільки заради самої науки, а студент не просто переписав теорію в дипломі, а працював. Таким чином, документ є індикатором ефективності, доцільності, перспективності, значущості дослідження. Це перший крок великих (і не дуже) наукових відкриттів.

За допомогою довідки підтверджується цінність підготовленої наукової праці, підкреслюється відповідність учасника спеціалізації, стають наочними конкретні запропоновані поліпшення і оптимізація.

Довідка максимально корисна і ефективна, якщо метою дипломної роботи поставлено вирішення конкретної виробничої проблеми

Яка структура документа?

Структурно довідка про впровадження, як і будь-який офіційний документ, складається з декількох блоків: вступного, описового та підсумкового. Обов’язково відображаються наступні пункти:

 • розкриття теми ВКР;
 • ідентифікаційні дані автора;
 • назва установи, фірми, підприємства, на якому проводилося дослідження – тобто об’єкт;
 • короткий виклад суті проблематики;
 • перелік завдань, які постали перед дипломною роботою;
 • результативна частина наукової праці, інформація про впровадження результатів в практичній площині;
 • лаконічний, ємний опис кожного етапу дипломної роботи;
 • підведення підсумків за конкретними результатами.

Для кінцевого результату можуть використовуватися два способи відображення – кількісний і якісний. У першому випадку мова йде про спеціальності економічного та технічного профілю, у другому – проекти без кількісних показників, які потрібно покращувати.

Як отримати акт про впровадження результатів дипломної?

Студенту рекомендується самостійно підготувати довідку з урахуванням всіх рекомендацій і структурних частин. Головне завдання – щоб на документі стояли справжні підпис і печатка.

Краще обійтися без цього додатка, ніж використовувати неправдиві відомості. Крім того, підроблені реквізити – це взагалі-то злочин. Але не будемо заходити так далеко. Просто пам’ятайте про доцільність.

Акт (довідка) має певну форму. Вона досить умовна, але тим не менше має складатися на стандартному аркуші А4. Обов’язкових жорстких умов всього дві:

 • студент особисто і безпосередньо брав участь в процесі, коли застосовувалися його особисті напрацювання і пропозиції;
 • у результатів таких напрацювань благополучна доля – вони або вже активно застосовуються, або знаходяться на етапі, коли впроваджується їх використання.

Хороша новина – на тому, як оформлений документ, рідко акцентують увагу. Головне – його наявність і реальність змісту.

Специфіка оформлення документа

У довідці повинні описуватися тільки ті розробки, які безпосередньо досліджені і розглянуті в тексті диплому. Інакше бонус не буде зарахований на захист, а навпаки, викличе ряд питань. Важливо дотримуватися ділового стилю. Наприклад, він підтримується такими формулюваннями: студентом розроблена програма впровадження, результати випускної кваліфікаційної роботи використані тощо.

В основній частині повинна відображатися прив’язка до конкретного об’єкта і його функціонування – тобто, як рекомендація проявила себе в конкретному виробництві, що оптимізовано за допомогою розробки.

При вмілому використанні, такий документ може стати паличкою-виручалочкою навіть там, де він не обов’язковий. Наприклад, студенти педагогічних спеціальностей можуть не полінуватися і створити довідку, в якій відобразити, наприклад, що швидкість засвоєння матеріалу значно підвищена, або якість дистанційного викладання поліпшена

Для успішного захисту дипломної роботи всі засоби хороші. Чому б не використати допомогу професіоналів? У компанії «Інформ-Сервіс» ви можете замовити дипломну роботу та будь які інші види студентських робіт і не переживати за якість, час, оформлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних