Правильне оформлення курсової чи дипломної роботи – обов’язкова умова захисту. Якщо зміст читають в повному обсязі викладачі, то на вступ, висновок і список літератури звертають увагу завжди. У статті ми опишемо, що потрібно знати про перелік джерел та як заповнити його автоматично.
Правила оформлення списку літератури
Для тих, хто не має поняття, чому не можна через кому в рядок переписати всі підручники, розроблений ДСТУ 8302:2015. Це настільна книга (голосно сказано, кілька сторінок), за якою ви не помилитеся.
Чим різноманітніші джерела, тим краще. Двома книгами не обійтись. Натомість на ура йдуть наукові статті міжнародних видань, монографії, нормативні акти та, звичайно ж, електронні джерела. Куди ж без них у вік революції та прогресу. Якщо вдасться вказати англомовну літературу (і при цьому реально посилатися на неї у тексті), ціни вам не буде.
Зверніть увагу! 30% літератури у дипломних роботах – це електронні ресурси.
Є три способи оформлення літератури:
- в алфавітному порядку;
- у хронологічному порядку;
- змішаний.
Перший варіант – майже безпрограшний, якщо є прізвища, звісно. А ось там, де у переліку переважають нормативні акти (закони, конвенції, пленуми, укази) краще використовувати хронологічний порядок у міру ухвалення та юридичної сили. У чистому вигляді література з хронології складається рідко, найчастіше – змішаний тип.
І, звичайно, головне правило оформлення – грамотність і точність фактичних даних. Програми теж можуть робити помилки і вперше бачити якісь прізвища та назви, тому перевіряйте, що вносити у списки. Інакше не уникнути мемів, коли «Достоєвський» стає «дістати і стій».
Автоматичне створення списків літератури
Будь-яка версія Word, починаючи з 2003 року і молодша, має відповідну опцію в текстовому редакторі. Потрібно відкрити документ, у якому збираєтеся робити виноски, та вибрати блок “Посилання”. Потім вибрати потрібний стиль, активувати список літератури та заповнити тип джерела.
Для наочності подивіться ці скріншоти.
Як ви вже переконалися – нічого надприродного. Єдине – візуал може відрізнятись залежно від версії програми. До речі щодо програм. В інтернеті можна знайти багато платформ, які стануть для студента інструментами-помічниками, в тому числі і в оформленні. Одна з них – vak.in.ua. Це портал, на якому може зареєструватися кожен бажаючий та швидко та легко оформити список використаних джерел.
Причому зробити це дуже легко – достатньо дотримуватися інструкцій та заповнити форму, тобто правильно списати дані. При цьому не варто перейматися проходженням нормоконтролю. Ресурс повністю адаптований до сучасних вимог. Ось так виглядає його інтерфейс. Цей ресурс повністю підходить для українських студентів. Прочитайте відгуки на форумах. Може вперше доведеться заморочитися, але, вникнувши в суть, процес піде як по маслу. А головне, немає необхідності думати про стандарти та нормативи.
Зверніть увагу! У курсовій роботі має бути щонайменше 25 різноманітних джерел, у дипломній роботі – від 70 і більше.
І, звичайно ж, не забувайте про надійного партнера студентів – компанію «Інформ-Сервіс». Ми вже багато років допомагаємо в підготовці студентських робіт на замовлення і знаємо всі тонкощі, хитрощі, лайфхаки, правила. Не виправдовуйтеся, якщо не хочете або не встигаєте оформити диплом, написати курсову або вирішити контрольну. Просто звертайтеся до нас, а автори-професіонали виконувати все швидко та чітко, без сучка, без задирки.