Як краще написати вступ до дипломної роботи?

Зміст

Введення до дипломної є своєрідною візитною карткою ВКР – від нього залежить перше враження про роботу, її рівень академічності. У цій частині дипломної студент повинен відобразити всю глибину та значущість свого дослідження, показати максимально всі свої навички та вміння – якщо докладених зусиль буде недостатньо, то, швидше за все, і сама праця залишить після себе не найкращі враження. Давайте будемо відвертими, навіть найвідповідальніші і “правильні” наукові керівники не будуть скрупульозно вичитувати кожну букву, кожне речення (адже сторінок не менше 50, а дипломів у науково-педагогічного співробітника швидше за все не менше 10-15 у семестрі), тому судять зазвичай по вступу та висновках дипломної роботи

. Решта – швидко переглядають, вловлюючи лише головне. Тож у цій статті ми зупинимося на нюансах написання вступу.

 

Як написати вступ для дипломної роботи?

Секретом гарного введення є його написання на останньому етапі підготовки диплома. Напевно, вам це здасться дивним, але досвідчені “автори” роблять саме так. Звичайно, складений план роботи “тримає” вас і не дає відхилитися від теми, але повороти досліджень бувають різні і тому, щоб вас потім не звинуватили в невідповідності тексту плану і введення, написати цю частину краще в самому кінці. Так ви будете впевнені, що кореляція знаходиться на рівні.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Щоб вступ було написано на високому академічному рівні, радимо сформувати почуття “нагляденості” та почитати статті на задану тему в мережі або в бібліотеці. Тож ви побачите, як викладають думки вчені.

    Який має бути обсяг вступу дипломної?

    Обсяг введення дипломної роботи залежить від спеціальності, і навіть від самої теми дослідження. Рекомендований обсяг зазвичай вказується в методичних рекомендаціях кафедри, на якій виконується ВКР. Орієнтовно обсяг вступу становить 3-4 сторінки друкованого тексту.

    Введення до дипломної має бути сухим викладом фактів (хоча твором “на тему” воно теж має бути). У цій частині роботи слід відобразити експертну думку автора та показати індивідуальний підхід до викладу думок.

    Що має бути у вступі дипломної роботи?

    Введення – та частина ВКР, в якому вкрай важлива точна послідовність інформації, що викладається, і чіткість.

    1. Перш за все необхідно сформулювати основну проблему, яка випливає з теми праці (визначити актуальність теми та причини, через які студент вибрав саме її для вивчення). Писати, що вона просто була у списку, що його запропонувала кафедра, не варто точно.
    2. Далі необхідно визначити те, наскільки вивчено проблемне питання в теорії та на практиці. Тут слід навести короткий огляд літератури та джерел на тему дослідження, слід зупинитися на найважливіших джерелах. Варто зазначити те, що тема не вивчена остаточно і визначити моменти, які потребують глибшого вивчення та наукову новизну свого дослідження.
    3. Далі необхідно визначити об’єкт та предмет дослідження. Кожен із цих пунктів міститься в одному реченні.
    4. Після цього йде формулювання гіпотези. Це має місце у тому випадку, якщо студентська праця заявлена ​​як наукове дослідження.
    5. Після цього необхідно визначити мету (її необхідно визначити чітко, лаконічно, недвозначно) та завдання диплому. Завдання мають бути викладені послідовно та чітко. Для них слід використовувати формулювання: “визначити”, “охарактеризувати”, “класифікувати”, “досліджувати” тощо.
    6. Потім слідує опис основних методів дослідження, які будуть використані в роботі. Просто перерахувати їх мало, бажано вказати, який метод буде використаний для тієї чи іншої частини роботи.
    7. Далі слід зазначити структуру роботи (кількість сторінок, розділів, підрозділів тощо).

    Як ефективно написати вступ у дипломній?

    Насправді написання вступу точно не складніше за написання самої роботи, але йому треба приділити чимало уваги, адже його точно прочитають усі, і науковий керівник, і члени комісії. Будь-які помилки тут просто неприпустимі. Вступ має бути коротким і послідовним, великий обсяг тут ні до чого. Нижче наведемо кілька прикладів вдалих вступів до ВКР.

    1. Дипломна робота зі спеціальності “Психологія”. Тема: “Застосування тренінгових технологій для подолання стресу у співробітників управління поліції охорони”

     

     

    1. Дипломна за спеціальністю “Менеджмент”. Тема: “Удосконалення логістичної діяльності підприємства”

    Найбільш поширені помилки при написанні введення

    Незважаючи на те, що вступ — це всього кілька сторінок тексту, труднощі з його написанням виникають досить часто, і дуже часто ці самі сторінки стають предметом нарікань з боку наукового керівника. Розглянемо часті помилки, яких припускаються студенти при написанні вступу:

    • Використання у процесі написання заплутаної, незрозумілої термінології. Введення має бути красивим і “гучним”, але надто зловживати заплутаними пишномовними фразами не варто;
    • Перевищення допустимого обсягу у кілька разів. Кількість сторінок тексту, рекомендованих до написання, зазвичай вказується у методичних рекомендаціях кафедри, де виконується робота;
    • Порушення послідовності елементів структури роботи;
    • Не унікальність, порушення правил академічної доброчесності.

    Введення, як і інші структурні елементи, вимагає до себе уваги та певних знань. Якщо не мати їх і не розібратися в усьому, то є ризик того, що роботу повернуть на доопрацювання. Якщо ви не хочете ризикувати чи, в принципі, не маєте часу на написання роботи, тоді радимо звернутися до нас та купити дипломну. Ми із задоволенням візьмемося за підготовку тексту та виконаємо все на висоті. Наша компанія пропонує найкращі умови для співпраці.

     

    • Чи має бути введення унікальним?

    Звичайно, вимога унікальності та відсутності плагіату стосується всіх елементів дипломної роботи.

    • Що буде, якщо прописати вступ у вільній формі, а не слідувати загальноприйнятій структурі?

    Роботу повернуть на доопрацювання однозначно і не допустять до захисту, поки не будуть усунені всі недоліки.

    • Яким має бути обсяг введення?

    Кількість сторінок, що відводяться на вступ, визначається у методичних рекомендаціях кафедри. Орієнтовно вступ повинен займати 3-5 сторінок тексту.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних