Актуальність теми дипломної роботи

Зміст

Підготовлений – значить озброєний. Щоб підійти до захисту диплому у всеозброєнні, потрібно створити шедевральні 3-6 речень щодо актуальності. Грамотно поясніть причини, чому обрали саме цю тему, і тоді автоматично відпаде багато питань. Давайте разом розберемося з головними аспектами.

Як визначити актуальність дипломної роботи?

Про актуальність теми диплому свідчить поєднання таких принципів:

 • соціальна важливість;
 • недостатня вивченість напрямку.

Якщо ж тема вивчена досить глибоко, але з’явилися нові обставини або, наприклад, змінилося законодавство, актуальність розгляду також буде обґрунтована. Якщо тема мало вивчена і явно простежується дефіцит знань у певних практичних ситуаціях, можна сміливо говорити про актуальність.

Важливо враховувати, що оцінювати ситуацію потрібно на конкретний момент часу. Ми ж не будемо доводити, наприклад, значимість патефона в XXI столітті. Хоча ще кілька десятиліть тому ця тема була ТОПом в певних колах. Таким чином, малозначність та необхідність удосконалення наявних знань служать основними категоріями актуальності. Ці аспекти важливо чітко вказати у вступі.

Актуальну тему іншими словами можна назвати злободенною. Для неї характерна гострота і своєчасність. Можна назвати актуальним напрям, який вже ніде не застосовується на практиці.

Обґрунтування вибору теми дипломної роботи

На попередньому захисті та на основному захисті завжди звучить питання – чому ви обрали саме цю тему. Є кілька базових причин, які завжди доречно використовувати в обґрунтування вибору:

 1. Вкажіть на некоректність або неточність попередніх теорій з обраної теми (мовляв, досліджена, але якось не так);
 2. Розкажіть про нові отримані дані щодо обраної теми та проблеми;
 3. Опишіть, які вдалося виявити суперечності за підсумками проведених експериментів (такий метод особливо підходить, якщо питанням займалося кілька груп-конкурентів);
 4. Обґрунтуйте, чому важливі нові способи і підходи для вирішення проблем сучасності (особливо це актуально для точних наук).

Ось основні аргументи, озброївшись якими можна сказати, що саме ваша тема диплому актуальна, важлива, потрібна і, головне, не випадкова.

Актуальність і наукова новизна: основні відмінності термінів

Дипломна робота – це далеко не реферат і не курсова. Дослідження передбачає, що автор продемонструє свою позицію, запропонує якісь нововведення. Це може бути опис нових можливостей об’єкта, доказ непридатності попередніх напрацювань для практики, розробка додаткових способів вирішення.

Все перераховане вище складає наукову новизну. Вона у свою чергу є одним з показників актуальності. Тобто актуальність – більш широке поняття, що охоплює наукову новизну. Без першого не буде другого і навпаки.

Новизна – це інноваційність авторських висновків. Фактично вона не має відношення до теми і її вибору. Тому ототожнення новизни та актуальності, а також їх об’єднання для обґрунтування недоречно.

ТОП 5 помилок при написанні актуальності дипломної

Актуальність пишеться у вступі. Цей пункт завжди пильно вивчається на захисті. В числі найпоширеніших помилок такі неточності:

 1. Недостатній обсяг або навпаки надмірно розписані аргументи. Багато хто помилково вважає, що актуальність можна описати двома реченнями. Ні. Також неправильно відводити більшу частину вступу цьому питанню. Золота середина 4-6 речень. Це приблизно два, максимум три абзаци.
 2. Неправильне розміщення. Введення має свою структуру. Опис актуальності повинно логічно розміщуватися в самому початку, а далі за ним ідуть завдання і цілі.
 3. Неправильна аргументація. Це означає, що автор просто продемонстрував цифри і не показав свою зацікавленість, обізнаність у вирішенні питання. Не рятує ситуацію навіть той факт, що інформація носить правдивий характер і отримана із сучасних джерел.
 4. Актуальність і вступ в цілому по унікальності нижче необхідної норми. Якщо диплом не проходить перевірку на плагіат, і буде з’ясовано, що актуальність просто списано з вдалої дисертації або іншого диплому, доробка забезпечена.
 5. Актуальність та її обґрунтування не пов’язані з іншими частинами диплому. Тобто відсутній логічний взаємозв’язок усіх частин дипломної роботи. При цьому сама по собі актуальність може бути розкрита цілком грамотно, але не мати відношення з теорією і практичною частиною дослідження.

У формулюванні актуальності використовуйте словесні кліше, такі як: «зазначені питання актуальні, тому що…», «актуальність пов’язана з практичним аспектом піднятої проблеми завдяки…» тощо.

У цих і багатьох інших питаннях вашим надійним помічником та партнером стане компанія «Інформ Сервіс».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних