Що таке наукова новизна у дипломній роботі?

Зміст

Перш ніж розпочати написання дипломної роботи, важливо отримати хоча б загальні уявлення про таке поняття як наукова новизна. Цей критерій відображається у вступі, потім послідовно аргументується в основній частині та підсумовується у висновках. Без нього дослідження буде надіслано на доопрацювання.

 

Поняття та суть наукової новизни

Будь-яка дипломна робота повинна бути не просто набором тексту «аби був», а характеризуватись науковою та практичною цінністю, значимістю, корисністю. Зрештою – бути цікавою, хоча б вузькоспеціалізовану колу осіб. Обґрунтуванням таких аспектів є наукова новизна.

Існує безліч інтерпретацій цього поняття, але всі вони зводяться до нових результатів. Щодо дипломної роботи ці результати можуть виражатися у вигляді свіжої, оновленої інтерпретації вже відомих понять, нестандартний підхід до використання існуючого методу.

Якщо до захисту готується магістерська дисертація – ставки підвищуються, і в роботі вже відображається щонайменше два чіткі критерії наукової новизни. Для порівняння – у докторських дисертаціях потрібне глобальне відкриття, нова технологія, патент. Тобто з дипломами значно простіше. Крім глобальної мети наукова новизна є одним із критеріїв оцінки автора, у тому числі його відповідальності та того, наскільки глибоко опрацьована тема, досліджено літературу, виявлено слабкі сторони, проаналізовано аксіоми та докази.

Наукова новизна потрібна навіть у теоретичному дипломі без дослідницької частини. Наприклад, це може бути вибір матеріалів, які раніше не використовувалися.

Як обґрунтовується наукова новизна?

Насамперед треба пам’ятати, що про складні речі говорять простими словами. Тільки так дипломна робота сприйматиметься з легкістю, а суть наукової новизни стане зрозумілою. Для обґрунтування проводиться велика аналітична робота:

  • автор збирає актуальний матеріал на тему;
  • проводить аналіз, які аспекти маловивчені чи не вивчені взагалі;
  • пропонує шляхи вирішення, нові ракурси, практичні рекомендації для усунення прогалин у теорії та практиці.

Новизна може стосуватися будь-чого: процесів, явищ, закономірностей, ситуацій, методик. Це не лише щось, чого не було, а й нові ракурси, погляди та інтерпретації старого. Природно, науково обґрунтовані та аргументовані, а не просто фантазії, мрії та домисли.

Для обґрунтування використовуються такі формулювання, як змодельовано, встановлено, доведено, відкрито, представлено. При цьому вказуються супутні умови і чітко прописується предмет – що саме.

У вступі наукову новизну потрібно сформулювати одним-двома абзацами, які розміщуються після актуальності і перед цілями та завданнями.

З чого може складатися наукова новизна?

Наукова новизна може складатися з таких представлених нових аргументів:

  • результати, здобуті під час дослідів;
  • перевірені та вивчені в нових умовах, регіонах, обставинах раніше встановлені факти;
  • нові наукові підходи, які з проведеного дослідження;
  • старі методи, що застосовуються по-новому до нових проблем;
  • нові предмети та об’єкти, до яких доречна стара гіпотеза;
  • нові наукові гіпотези;
  • сучасні інтерпретації.

Від студента-дипломника не потрібна наукова революція та винахід новаторської технології. Важливим є комплексний підхід та вміння дивитися по-новому на старі, укорінені аспекти. Небагато креативу, консультація у наукового керівника та відповідальний підхід творять чудеса.

 

Які помилки трапляються найчастіше?

Якщо говорити окремо про наукову новизну, студенти часто забувають розвинути тему та обмежуються просто її вказівкою у вступі. Це не правильно. Ще однією грубою помилкою вважається невідповідність сформульованої наукової новизни та теми дослідження.

Не можна припускати, щоб новаторство було «застарілим». Суть цього пункту зводиться до назви – новизна. Тобто щось невідоме раніше, актуальне, важливе. Якщо конкретний автор чогось не знає, це не означає, що такого факту в науці немає. Саме тому буде помилкою ігнорування джерел та літератури на тему. Пам’ятайте, що все добре в міру. Декілька абзаців для наукової новизни достатньо. Цим аспектом не варто заповнювати введення цілком.

Студенти часто грішать неочевидністю формулювань та можливістю їх неоднозначного трактування. Це неприпустимо для наукової новизни та дипломної роботи загалом.

Потрібна кваліфікована допомога у написанні дослідження? Спеціалісти та експерти компанії «Інформ-Сервіс» завжди на зв’язку. Краще вчасно перекласти частину обов’язків, аніж втратити час та ризикувати репутацією. Не ускладнюйте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

    Залиште заявку

    Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних