План дипломної роботи

Зміст

5 курсів навчання позаду і ось він – його Величність – диплом, ця письмова праця є останнім ривком на шляху до мрії. Написати його не так вже й просто, адже до нього пред’являється безліч різних вимог, серед яких високий показник унікальності, відсутність плагіату, наукова новизна і т.д. Щоб процес написання не перетворився на справжнє пекло для студента, слід максимально відповідально підійти до складання плану дипломної роботи. Багато хто нехтує ним, а дарма. Від того, наскільки правильно буде складено план залежатиме послідовність роботи, відповідність змісту заявленій темі і не тільки.

 

Навіщо потрібний план дипломної роботи?

 1. Обов’язкова вимога до структури диплому. Без плану оформлення роботи не буде зараховано. Проти системи не підеш, як говориться.
 2. Спосіб розрахувати свій час і не зірвати терміни. Коли є перед очима мета і покрокові пункти, легше уникнути запари.
 3. Полегшення написання самого диплому. План і короткі тези потрібні, щоб знати, що писати, що шукати, як не зайти в нетрі і видати за підсумком нормальний результат. Це спрощує життя дипломника, і навіть дуже. Вже після перших кроків ви оціните переваги.

Теми, які пропонуються кафедрою вищого навчального закладу або які знаходяться у сфері інтересів студентів, зазвичай дискусійні. Вибравши тему, дуже важко буде тримати вектор дослідження, не продумавши все заздалегідь і не склавши детальний план-конспект. План повинен виступати свого роду стримуючим фактором і не давати студенту уникнути теми. По суті план дипломної роботи є “графіком”, у якому встановлено послідовність завдань, які необхідно вирішити на шляху до досягнення поставленої мети. У плані детально прописується теоретична частина роботи, практичний компонент, а також результати дослідження, які треба отримати у процесі.

Добре складений план допомагає швидко та легко прописати вступ до випускної кваліфікаційної роботи. Кожен із пунктів плану буде завданням.

Отже, ми з’ясували, навіщо потрібен план. А тепер сюрприз (хоча може для вас це вже відомо) – план потрібен не один. Два, або навіть три.

 • Перший – короткий план, що відображає структуру диплома. Він буде красуватися на другому аркуші роботи. Складається спочатку, але коректується по ходу написання дипломної роботи. Обсяг невеликий. Тут важлива максимальна точність і відповідність тим назвам, які вказані в дипломі. Часто в поспіху студенти забувають виправити зміни.
 • Другий – розгорнутий план із тезами. Це короткий зміст диплома і кожного його розділу. Такий план покликаний орієнтувати студента в тому, що писати, а також показати керівникові, що, власне кажучи, буде в дипломі. Тези складаються, коли вибирається література. Такі собі начерки можна розцінювати як ідеї, і надавати їм об’ємність.
 • Третій – план-графік. Пам’ятайте про час – гроші? Так от, будьте впевнені, що з часом для диплома, як і з грошима, буде одне і те ж – вічно не вистачає. План допоможе згрупуватися. Пропишіть потижнево, що і коли потрібно зробити. Наприклад, Розділ 1 – до 30 травня тощо. Обов’язково залишайте зазор в декілька тижнів. Непередбачені ситуації ніхто не відміняв.

Чи обов’язково отримувати схвалення плану керівником дипломної роботи?

Правильно складений план є запорукою успіху, тому відповідальний науковий керівник ніколи не пустить все на самоплив і обов’язково проконтролює процес його складання. Якщо не внести редагування на початковому етапі є ризик того, що робота буде виконана дарма і всі шматки тексту доведеться просто видаляти з роботи через їхню нерелевантність. У процесі складання плану науковий керівник має проконтролювати:

 • відповідність плану роботи темі дипломної;
 • правильність підбору бази написання роботи;
 • доказовість актуальності роботи;
 • практичне значення результатів роботи;
 • логічну послідовність викладу матеріалу тощо.

Обов’язок затвердження плану ніде не прописаний, але для студента краще самовільно не робити та знайти час на спілкування з науковим керівником. Це дозволить заощадити час потім. А ще спілкування дозволить налагодити особистий контакт і є своєрідним проявом поваги до наукового керівника ВКР.

Крім того, що науковий керівник допоможе скласти план, він також:

 • допоможе підібрати методики проведення дослідження. Це дозволить поглянути на ту чи іншу проблему під новим кутом і одразу “вб’є двох зайців” – дозволить мінімізувати ризики ненавмисного плагіату та забезпечити наукову новизну;
 • допоможе розібратися з наочними матеріалами – розповість, які графіки, таблиці, ілюстрації потрібні.

Структура дипломного проекту

ВКР включає:

 1. Вступ. У цій частині дипломної прописується: актуальність теми (чому її важливо дослідити), мета та завдання дослідження, об’єкт та предмет дослідження, база джерел, які були використані при написанні роботи, структурні елементи роботи.
 2. Основну частину дипломної роботи. Ця частина роботи включає теоретичну і практичну частини. Теоретична частина передбачає вивчення предмета дослідження – у першому підрозділі зазвичай аналізується історія та первинна інформація про предмет залежно від теми, далі розкриваються методи, які були використані раніше. Практична частина має доповнювати теоретичну – у ній обґрунтовується методологія роботи з практичними прикладами, описуються авторські ідеї та рекомендації. В основній частині роботи важливо продемонструвати наукову новизну та цінність роботи.
 3. Висновки. У цій частині роботи автор формулює своє бачення розв’язання наукової проблеми, визначає які завдання було виконано, мети було досягнуто.
 4. Список використаних джерел. Варто зазначити, що слід використовувати лише актуальні джерела, які були опубліковані за останні 5 років.
 5. Додатки. Це може бути різні таблиці, графіки, анкети, схеми.

План в глобальному сенсі повинен вирішувати наступні завдання:

 • Всебічно і повно описати тему. Так, щоб от прям питань не залишилося, і було зрозуміло, про що піде мова.
 • Підкреслити актуальність обраного напрямку.
 • Вказати на використану актуальну методику – аналіз, порівняння, моніторинг тощо.
 • Продемонструвати послідовність і логічність ходу думок. Ну, не можна в першому розділі описувати бегемотів, а в другій – жирафів. Або тільки бегемоти, або сполучна ланка, по типу як жирафи впливають на бегемотів.
 • Показати об’єктивні висновки.
 • Не забути про елементи візуалізації графіки, схеми, таблиці та інші елементи прикладної частини.

План доведеться переписувати, і, можливо, не один раз. Це нормально, адже ми вже вказували про гнучкість. Дипломне дослідження може піти по непередбаченому руслу, що вимагає адаптації.

Пункти плану безпосередньо залежать від поставлених завдань. Кожній задачі рекомендується присвячувати окремий розділ або підрозділ. Так визначається структура диплома.

Часті помилки при складанні плану диплома

Складання плану – важке завдання, з яким дуже важко впоратися. Найчастіше студенти припускаються таких помилок:

 • відсутність послідовності. Це може мати місце в тому випадку, якщо студент навмисно або через незнання упускає важливі підрозділи при розкритті теми. Прогалини не дозволяють розкрити тему повно;
 • план роботи не збігається зі змістом. Якщо пункти плану названі правильно, а текст роботи їм не відповідає, то роботу точно повернуть на доопрацювання;
 • пунктуаційні та орфографічні помилки. Тут і говорити нема чого, їх наявність зіпсує враження про роботу вже на стадії попереднього знайомства з нею.

Перевірити ВКР на помилки сьогодні можна в інтернеті. Сервісів існує дуже багато, тому підібрати оптимальний варіант для себе, виходячи з інтерфейсу, ціни і т.д., буде нескладно.

Якщо ви не хочете продумувати зміст, назва роботи в готовій роботі не відповідає суті, проведений аналіз не дозволяє сформулювати чіткі висновки або якийсь пункт роботи викликає питання, то вам варто замовити дипломну роботу в “Інформ-Сервіс”. Авторський колектив компанії – справжні професіонали своєї справи, у них можна замовити роботу з педагогіки, психології, філософії, математики, історії та інших дисциплін. Серед переваг співпраці з нашою компанією можна відзначити: доступні ціни на всі види послуг, пунктуальність авторів (автори чудово розуміють, що порушення дедлайну може призвести до серйозних наслідків і навіть відрахування студента і тому ніколи не порушують терміни), висока якість надання послуг (роботи наших авторів) унікальні, відповідають вимогам академічної доброчесності та ін.

 

 • Скільки часу потрібно на підготовку плану?

Щоб підготувати якісний план, який дозволить розкрити тему, необхідно уважно вивчити її, знайти джерела та проаналізувати їх. Підготовчий етап займе близько тижня, сам план скласти можна за пару годин. Але тут все залежить від спеціальності та обраної теми дослідження.

 • Яким має бути показник унікальності дипломної роботи?

Ця вимога прописується у методичних рекомендаціях кафедри, де виконується робота. Якщо там поріг унікальності не вказаний, його можна уточнити в наукового керівника. Середній показник встановлено лише на рівні 50-70%.

 • Скільки коштує дипломна робота?

Ціна залежить від спеціальності, теми, індивідуальних вимог ВНЗ. Середня ціна – 5000 грн за проект. При цьому доповідь, роздаткові матеріали та презентація включені у вартість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних