Мета та завдання у вступі дипломної роботи

Зміст

При написанні вступу дипломної роботи перед студентами постає необхідність визначення мети і завдань дипломної роботи. Ціль по суті є фінішною точкою, тим, заради чого починається саме дослідження. Залежно від заявленої теми мета може полягати у встановленні закономірності, вирішенні проблеми, підтвердженні гіпотези. Завдання є свого роду “міні цілями”. Докладніше про те, що є метою та завданнями читайте в нашій статті.

Як правильно написати мету дипломної роботи?

Формулювання мети передбачає дотримання таких правил:

  • вона повинна повністю відповідати темі дослідження та має бути пов’язана з нею;
  • ціль є свого роду вказівкою того, що буде в кінці, який планується результат;
  • мета має бути реальною, досяжною, ясною, чіткою.

 

Що таке завдання у дипломній роботі?

Завдання є свого роду міні-цілями, так званими дрібними кроками, за допомогою яких автор досягатиме глобальної поставленої мети. Без цих проміжних цілей досягти головного не вдасться. Так, наприклад, підтвердити гіпотезу не вийде без попереднього проведення розрахунків, інших досліджень, аналізу закономірностей.

При формулюванні завдань слід пам’ятати про одне “негласне” правило – 1 пункту плану має бути присвячене 1 завдання дипломної роботи.

Скільки має бути цілей у дипломі?

Мета в дипломі має бути лише одна, проміжних цілей може бути будь-яка кількість (найчастіше в дипломній роботі ставиться 5-7 завдань, які вирішуються послідовно на сторінках дослідження).

Як правильно сформулювати мету дослідження?

Для формулювання мети необхідно використовувати такі слова, як “визначити”, “розробити”, “довести” тощо. Для кращого розуміння того, як має виглядати ціль, наведемо кілька прикладів цілей та завдань, які були поставлені в роботах на різні теми:

Тема Система моделювання навантаження у хмарному середовищі Адміністративно-правове забезпечення наближення митного законодавства України до стандартів ЄС
Мета Розробити систему розподілу навантаження на хмарних сервісах шляхом створення ефективного механізму збалансування навантаження, який може бути корисним як для постачальників послуг, так і для користувачів хмарних областей Формування комплексного адміністративно-правового механізму забезпечення наближення митного законодавства до стандартів ЄС у контексті підписання Україною Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

 

Завдання •       проаналізувати наявні методи та алгоритми, що вирішують завдання балансування навантаження у хмарних структурах;

•       розглянути та порівняти способи балансування навантаження;

•       дослідити системи вирівнювання навантаження;

•       розробити систему розподілу навантаження на послуги хмарної інфраструктури; експериментальне дослідження характеристик створеної системи розподілу навантаження;

•       розробити питання щодо цивільного захисту та охорони праці;

•       визначити та охарактеризувати етапи історичного розвитку митного законодавства у контексті дослідження;

•       охарактеризувати загальні наукові положення щодо адаптації, гармонізації, спрощення та уніфікації законодавства України з ЄС;

•       проаналізувати національну джерельну базу у контексті дослідження;

•       визначити та класифікувати систему митних стандартів ЄС, розкрити їх значення;

•       охарактеризувати процес наближення митного законодавства України до стандартів ЄС;

•       сформувати та запропонувати теоретично обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства країни щодо реалізації адміністративно-правових механізмів наближення митного законодавства до стандартів ЄС

Об’єкт Технології балансування навантаження додатків у “хмарному” середовищі, порівняння їх особливостей, загальна модель “хмарного” додатка, обґрунтування вибору правил балансування навантаження Процес адміністративно-правового забезпечення наближення митного законодавства України до стандартів ЄС

 

Предмет Системи балансування навантаження, що застосовуються у “хмарних” технологіях, у тому числі система моделювання навантаження у платформі CloudSim Адміністративно-правове забезпечення наближення митного законодавства до стандартів ЄС

 

 

Найбільш поширені помилки щодо цілей і завдань

Незважаючи на те, що формулювання мети та завдань не потребує особливих навичок та умінь, студенти дуже часто припускаються помилок на цьому етапі написання ВКР. Серед них у тому числі такі:

  • ціль і якесь із завдань (а то й кілька) дублюють один одного. Підміни не повинно бути в жодному разі;
  • завдання викладено не послідовно, а хаотично;
  • сформульовані завдання та їх вирішення не “наближають” дослідника до досягнення мети (сторінки ВКР по суті відводять від теми, а сформульовані висновки не становлять цінності для роботи);
  • сформульовані завдання не вирішуються на сторінках роботи;
  • завдання не відповідають структурі дипломної роботи.

Написання цілей та завдань – далеко не найскладніший етап підготовки дипломної роботи, куди складніше провести саме дослідження, підібрати літературу на тему та виконати її огляд, сформулювати свої думки по заданій тематиці, оформити все відповідно до стандартів тощо. Такий масив завдань лякає багатьох студентів. Мало того, що це все не просто, то ще й вимагає часу.

Якщо немає ні часу, ні сил, ні бажання на написання дипломної роботи – звертайтесь до нашої компанії. Наші автори з легкістю впораються із завданням будь-якої складності – вони пропишуть актуальність дипломної роботи, визначать методологію, красиво викладуть позицію з тієї чи іншої гіпотези, сформулюють мету та завдання ВКР, оформлять список літератури та зроблять все необхідне у найкоротші терміни та без нарікань на якість. Щодо спеціальності, то у нас можна купити дипломну роботу з юриспруденції, менеджменту, історії та інших напрямів.

 

  • Яка кількість завдань є оптимальною для дипломної роботи?

Орієнтовно в дипломній роботі має бути вирішено від 5 до 7 завдань, але ця кількість приблизна і вона може змінюватись як у більшу, так і меншу сторони.

  • Чи обов’язково 1 завдання має корелювати з 1 підпунктом дипломної роботи?

Це “правило” ніде не прописано, проте багато хто йому слідує. Тому говорити, що це обов’язково – не можна, а ось бажано – це так.

  • Що буде якщо не прописати мету та завдання у дипломній?

На формулювання мети та завдань (проміжних цілей) обов’язкових елементів наукові керівники звертають особливу увагу, без них роботу просто не допустять до захисту.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних