Додатки в дипломній роботі

Зміст

Додатки в дипломній роботі – зовсім не обов’язкова її частина, яку, тим не менш, дуже люблять викладачі. Адже додатки передбачають використання красивої інфографіки, невеликої кількості слів та застосування максимальної кількості таблиць та малюнків. Виглядає це у роботі вкрай стильно. На відміну від викладачів, студенти до додатків не те, що байдужі, вони їх просто не люблять і часто нехтують цим інструментом при написанні ВКР. Якщо ви не бажаєте бути цією “сірою масою” і бажаєте виділитися серед інших студентів, тоді наша стаття для вас.

Що таке додаток до диплому?

Додатками до ВКР є всілякі наочні матеріали, які допоможуть розкрити авторську методику або алгоритми дослідження, які були використані для викладу обраної теми. Ці частини роботи можуть бути виконані в різних формах. Це можуть бути:

  • різні графіки, креслення, діаграми, які можуть бути розміщені на стандартному аркуші А4. Але будь-яка інфографіка має бути читальна і здатна продемонструвати проведені дослідження, а не заплутати читача ще більше;
  • великі таблиці. Якщо їх розмістити в середині роботи, то вони виглядатимуть трохи дивно, тому логічно їх винести насамкінець;
  • якісь анкети із нестандартним оформленням. Таке може зустрічатися у роботі психологів, менеджерів, фахівців у сфері туризму тощо. Важливо це тоді, коли інтерес представляє як зміст анкети, так і її візуальне оформлення;
  • документація, яку недоцільно включати до основного тексту роботи. Це може бути повні тексти рішень суду та інша юридична документація;
  • фотографії екстер’єру та інтер’єру квартири, будинку, комерційного приміщення, де важлива не загальна експозиція, а деталі (адже для загального представлення картинку можна вставити і за текстом). Такі програми ви можете зустріти у дипломних роботах у сфері будівництва, дизайну, реклами.

Додатки в роботі – це красиво, але без необхідності виділяти цю частину роботи не варто. Якщо ваше дослідження переважно теоретичне, то заради невеликої таблиці чи витримки статті закону робити додаток не потрібно.

Роль додатків у дипломній роботі

Додатки в дипломі найбільше відповідають за “красу” роботи. Вони мають більш наочно продемонструвати результати проведених досліджень. На графіках і таблицях можна краще зрозуміти ті чи інші нюанси, проаналізувати динаміку, зіставити цифри тощо. Звичайно, можна обійтися без них. Але в такому разі робота буде складнішою для розуміння і треба буде майстерніше все пояснювати.

Щоправда, є нюанс. Додатки є рекомендаційними для більшості спеціальностей, але не для сфери ІТ-напрямку та будівельної сфери. Адже тут при написанні дипломної треба буде підтягнути коди, скріншоти інтерфейсу в першому випадку і додати креслення у другому. На словах тут точно не пояснити і не підтвердити.

Де та як розміщувати додаток до диплому?

Додатки виносяться у кінець роботи та їх вказують у міру того, як вони згадуються в тексті ВКР. При цьому кожен додаток розміщується на новій сторінці (плутанини і так вистачає, якщо чесно) – праворуч сторінки пишеться слово “Додаток” та вказівкою його номера (літери). Нумеруються всі графічні елементи послідовно великими літерами українського алфавіту, але літери “Ґ, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь” не використовуються.

Правила оформлення додатків у дипломі за ДСТУ та методичкою

Щодо нумерації ми вже сказали, що стосується інших нюансів оформлення, то якихось особливих вимог, які дуже відрізняються від оформлення інших частин роботи, немає. Вони такі:

  1. Якщо це можливо, то додаток оформляється на аркуші А4, поля також будуть стандартними, такими, які визначені в методичних рекомендаціях кафедри;
  2. За потреби додаток може бути розміщений на аркуші А4, але мати горизонтальну орієнтацію (для того, щоб все було зручно розміщено);
  3. Усі слова та цифри повинні бути читальні, тому якщо що-небудь “тулити” текст не потрібно. Краще тоді використовувати листи іншого формату.

Як оформити посилання на додатки диплома?

Посилання на додатки за текстом прописується в круглих дужках. Виглядати це може приблизно так: “Проаналізувавши статистику за 2005-2010 роки з кроком в один рік (див. Додаток А) ми дійшли висновку, що…” Якщо додатки визначені трохи складніше і мають розділи (розділи), тоді позначення буде такого типу: Б.1.2 – це означає, що посилання робиться на другий малюнок першого розділу додатка Б.

Додатки – необов’язковий елемент дипломної роботи, але його все ж таки рекомендується включати в роботу. Якщо ви вирішите зробити цей крок, тоді будьте готові до того, що деталям треба буде приділити чимало уваги. Для тих же, хто не готовий витратити багато часу на оформлення роботи, радимо звернутися до нас і замовити дипломну роботу у наших авторів. Вони підготують роботу з історії, філософії, юриспруденції, економіки, соціології, менеджменту та інших спеціальностей на найвищому рівні. Фахівці компанії не з чуток знають, що таке мета та завдання дослідження, як прописати об’єкт та предмет дослідження, як прописати методологію дипломної, як викласти практичну частину дослідження, як слід прописати висновки дипломної роботи та оформити дипломну роботу відповідно до ДСТУ та методичних рекомендацій кафедри.

 

  • Скільки додатків має бути в дипломі?

Кількість додатків у дипломній роботі нічим не регламентована, їх може бути зовсім. Все залежить від спеціальності, теми дослідження та бажань самого студента включати цю частину у роботу.

  • Чи може додаток у дипломній роботі займати більше 1 аркуша?

Звичайно, кількість аркушів може бути будь-якою, адже в тому і суть, що в додатках можна ніяк не обмежувати себе.

  • Додатки в дипломній роботі можуть бути кольоровими або вони також мають бути чорно-білі?

Звісно ж можуть. І не тільки можуть, а й бажано, щоб вони були кольоровими, барвистими, такими, що привертають увагу та дозволяють розглянути різні деталі. У цьому і полягає їх суть.

  • А чи можна замовити у вас лише додатки для роботи?

Ні, адже додатки є гармонійним доповненням роботи та посилання на них йде за текстом. Це не просто окрема частина ВКР, яку подають наприкінці, вона пов’язана найчастіше із практичною частиною роботи.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних