Що таке об’єкт та предмет дипломної роботи?

Що таке об'єкт та предмет дипломної роботи?
Зміст

Відразу після актуальності у вступі йде об’єкт та предмет. Кожен студент знає це правило як мантру. А якщо ні – скоро на нього чекає несподівані та нещадні доопрацювання. Дипломна робота має безліч нюансів і тонкощів. Однак головним каменем спотикання, чомусь, є саме опис об’єкта та предмета.

Що потрібно знати про об’єкт дипломної роботи?

Об’єкт – це щось узагальнене абстрактне і масштабне. Сфера чи галузь науки, сукупність норм, систем та явищ, особистісні особливості, функціонування якихось механізмів. Тобто йдеться про щось глобальне, яке досліджується багатьма. Якщо сказати доступніше – «загалом про спільне».

За допомогою об’єкта окреслюються і намічаються межі, як має бути. Це коридор можливостей, у якому має відбутися обрана тема. Вона не заповнює весь простір, але чітко вписується у ці параметри.

Підготовляючи дипломну роботу, ми з вами не нісенітницею займаємося, а проводимо предметно-практичну та пізнавальну діяльність (так-так, можете сміливо підняти ніс догори і пишатися собою). Так ось, об’єкт – це дійсність, на яку спрямована ця діяльність.

Предмет

Ну, що ми все за фактами, давайте подивимося на прикладах:

  1. Тема: Оптимізація організації кадрового управління на виробничому підприємстві.

Об’єкт дослідження – процес організації кадрового менеджменту у бізнесі.

Предмет дослідження – кадровий менеджмент ВАТ «Зоря-Схід».

 

  1. Тема: Специфіка туристичного сегменту ринку економіки Харківської області.

Об’єкт дослідження – характеристики економічного ринку Харківської області.

Предмет дослідження – туристичний сегмент економічного ринку.

 

Що потрібно знати про предмет дипломної роботи?

Не можна однією роботою осягнути неосяжне. Тому заявлена ​​сфера дослідження обмежується за допомогою предмета. Він задає чіткі рамки, за які автор немає права виходити. Вибирається конкретний, вузький аспект об’єкту, наприклад, властивість чи характеристика, що і стає предметом дослідження.

Саме предмету присвячується вся дипломна робота. Значення величезне:

  • предмет ставить за мету дослідження;
  • він лежить в основі постановки та формулювання завдань;
  • цей елемент окреслює тему, зумовлює та визначає її.

Предмет завжди є приватним або похідним від об’єкта і так співвідноситься з ним. На елементарному прикладі, якщо припустити, що об’єкт – яхта, то предметом може стати каюта, капітанська кабіна, флайбридж, система кондиціювання, оздоблення. Тобто окремі елементи, які разом створюють цілісну картинку.

Задачі

Як визначити об’єкт та предмет дослідження?

Досить просто. Потрібно самому собі поставити два блоки питань. Перший – про що дослідження, у чому полягає моя робота загалом. І другий – що саме досліджується у моїй роботі, і який аспект можна вважати головним.

Таким чином, перші два питання формулюють об’єкт, а другі два – предмет. При цьому важливо, щоб вони були з однієї «опери», тобто співвідносилися між собою та характеризувались спільним. Не можна виривати з контексту чиїсь добрі ідеї та недоречно ліпити їх до свого диплому.

Сам факт наявності об’єкта та предмета у вступі (а саме там вони описуються) ще не означає, що можна ставити галочку навпроти пункту. Вони повинні проходити червоною ниткою через дослідження повноцінно розкриватися, щоб у висновку було, що сказати по темі.

Важко? У компанії «Інформ-Сервіс» полегшать вам завдання та підготують найкращі дипломні роботи на замовлення з будь-яких тем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

    Залиште заявку

    Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних