Як підвищити унікальність дипломної роботи?

Зміст

Коли диплом готовий, самою неприємною несподіванкою стає відсоток унікальності. Напевно вам знайомі ці нескінченні підсвічування і фрагменти, які не залишають шансів на оригінальність. Проблему краще попередити, ніж виправити. Тому пропонуємо скористатися ТОПовими методами боротьби з плагіатом.

10 способів підвищити унікальність дипломної роботи

Лайфхаки на тему, як підвищити унікальність, вражають різноманіттям. Деякі варіанти мають право бути і цілком обґрунтовані, а деякі не можна назвати інакше, ніж абсурдні. Ми опишемо дозволені і безпечні способи та варіанти «на грані», якими, звичайно, можна користуватися, але краще не зловживати.

 1. Рерайт. Старий, добрий, усім знайомий рерайт. Але тільки робити його потрібно не поверхово, а вдумливо, розсудливо, з викладенням суті своїми словами, а не шляхом простої перестановки фраз. Звичайно, багато залежить від вихідного матеріалу. Вибирайте кращі матеріали по темі, а якщо це Інтернет – джерела – краще проведіть пальцем першу сторінку. Цей матеріал вже роблений-перероблений і всім знайомий.
 2. Синонімайз. За загальним правилом це супер заборонений прийом. Але завжди є виключення з правил. Можете звернутися до такої програми, коли унікальність не дотягує в невеликому фрагменті або деяких абзацах. От буває, що все перепробували, і фантазії вже немає, тоді ідеї фраз і слів може підкинути програма. Але, перше – не перестарайтеся, а друге – навіть не пробуйте застосовувати такий прийом на великих обсягах тексту.
 1. Заміна символів. Ще один заборонений прийом. Але всі ми знаємо правило: якщо не можна, але дуже потрібно, то іноді можна. Ключове слово – іноді й рідко. Прийом актуальний для назв, абревіатур, власних імен іноземною мовою. Врахуйте, що при перевірці на плагіат у багатьох системах заміна символів висвічується. Але якщо ризик того вартий – пробуйте.
 1. Використання епітетів і синонімів. Чому б і ні, якщо, звичайно, мова йде не про вузькоспеціальні терміни, де заміна допускається, хіба що, на займенники. А так, сенс від того, напишете ви, наприклад, держава або республіка, законотворчий або нормотворчий, не зміниться, а унікальність може істотно підвищитися.
 1. Метод шингла. Звучить складно, а насправді суть максимально проста. Частина слів розташовується в певній послідовності з певною закономірністю. Для підвищення унікальності досить замінити перше і останнє слово шингла в кожному ланцюжку. Якщо не хочете заглиблюватися, дійте ще простіше. Наприклад, є не унікальний абзац. Замініть у ньому кожне третє слово, і результат вас здивує.
 1. Переклад на іноземну мову і назад. Вам, напевно, доводилося бачити текст після автоперекладача. Таке собі видовище. Але це на перший погляд. Якщо ж уважно його прочитати, узгодити закінчення, замінити безглузді слова – виходить цілком адекватний, а головне – унікальний текст. Однак якщо вихідний матеріал зовсім не унікальний, навіть такий прогін туди-сюди може не допомогти.

Доопрацювання – не найстрашніший сценарій при виявленні неунікальності. Викриття в плагіаті надто принципових викладачів стає приводом відстрочити захист на рік. Не ризикуйте.

7. Автоматичний перенос слів. Цей формат незвичний для дипломний робіт, але метод не заборонений. Якщо, звичайно, у методичних рекомендаціях не зазначено протилежне. Так, система по перевірці плагіату розцінює слово зі знаком переносу як невпізнане, тим самим істотно підвищуючи рівень оригінальності. Спосіб займає кілька хвилин і цілком сходить за експрес-порятунок. Ось тільки одна проблема – автоперенос може бути не за правилами мови – треба перевірити.

8. Робота з водністю і тавтологією. Якщо унікальність недостатня, а ідей немає – не впадайте у відчай. Проженіть текст по сервісу на перевірку тавтології. Бачите підсвічуються фрагменти? Попрацюйте над ними: замініть, приберіть, переставте. Це працює набагато ефективніше, ніж може здатися на перший погляд. Аналогічну роботу варто проробити з водністю, хоча в дипломі без цього все ж не обійтися.

9. Заміна послідовності слів у реченні. Це так сказати метод перевернутого речення, коли заміна слів виробляється з кінця і виходить збереження суті при іншому викладі. Метод зрозумілий, простий, легкий і дієвий. Складносурядні та складнопідрядні речення чудово піддаються переробці шляхом зміни послідовності частин. Кілька відсотків унікальності забезпечені.

10. Використання стоп-слів та слів-паразитів. Такі формулювання, як «безпосередньо», «отже», «представляється доцільним» тощо зазвичай сприймаються як засмічення усного мовлення, але в дипломі спрацьовують на відмінно. Головне – не перестаратися. Але розведення сухого тексту такими словами цілком допустимо і навіть може зіграти на руку, у тому числі в частині унікальності.

Головне – витримувати баланс. Рекомендується використовувати одночасно кілька способів. У цьому випадку шанс, що текст диплому буде максимально якісним і не буде містити слідів рерайту і синонімайзу, дуже великий.

Способи унікалізації, які не працюють

Розумні програми давно без складнощів визначають лайфхаки для «чайників». Тому під забороною:

 • Заміна букв кирилиці на латинські символи. Якщо вже користуєтеся таким способом, пробуйте грецькі літери. Їх поки ще здатні «розкусити» далеко не всі програми.
 • Синонімайз на весь текст. Такий прийом розпізнають не тільки програми, але і викладачі. Більш грубого і необтесаного тексту, який вийде в результаті таких маніпуляцій, складно знайти.
 • Компонування уривків та фрагментів з різних джерел. Без рерайту такий спосіб не пройде. На виході унікальність покаже 0%, просто буде посилатися на різні ресурси.
 • Використання неіснуючих слів, назв, умисні граматичні та інші помилки. Метод із серії «ну таке». Явно не рівня людини, який без п’яти хвилин дипломований спеціаліст.
 • Експерименти з фоном тексту. Наприклад, використання білого шрифту, який не видно в роздрукованій роботі. Хитрування не пройде. При перевірці на Антиплагіат копіюється весь текст, навіть невидимий, і це відображається, в тому числі, в кількості символів. Ви ж не в дитячому садку. Та й викладачі давно на “ти” з гаджетами.

За загальноприйнятим нормам дипломна робота повинна бути не менше 85% унікальності. Чим більше, тим краще. Викладачі користуються перевіркою Антиплагіат.ВУЗ. До неї потрібен спеціальний доступ. Однак якщо ваша робота буде унікальна по всім іншим сервісам, проблем не виникне.

Як варіант, можна принести на перевірку тільки роздрукований текст без електронної версії. Але, скажемо відверто, варіант дуже сумнівний. У руках викладача зараз безліч модернізованих інструментів перевірки, і навряд чи вони купляться ось на такий гачок. Але вам видніше, а раптом саме ваш захист відбудеться з консерваторами.

І нарешті. Найпростіший і перевірений спосіб для студента – звернутися в компанію «Інформ-Сервіс». Ми напишемо диплом на замовлення або підвищимо унікальність наданої вами роботи. У будь-якому випадку результат виправдає довіру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних