Як підвищити унікальність дипломної роботи?

creative
Зміст

Ви можете не знати, як визначити мету дипломної роботи або те, що у вступі треба прописати використані при проведенні дослідження методи, але про те, що дипломна робота має бути унікальною, ви точно чули. Але, що таке унікальна робота: написана без використання книжок чи може бути така, в якій по 10 цитат на сторінці? Зараз розберемося.

Які вимоги до унікальності дипломної та бакалаврської роботи?

Дипломна робота, яка виконується на останньому курсі бакалаврату чи магістратури, має бути результатом самостійного дослідження. У ній мають бути викладені позиції автора з різних питань, що стосуються теми дослідження. Але, зрозуміло, вони повинні мати під собою певну основу – думки авторитетних учених, які займалися вивченням певної тематики раніше. Без джерел написати роботу не вийде, це логічно. У той же час слід розуміти, що просто накидавши в роботу цитат, теж упоратися із завданням не вийде. Все має виглядати гармонійно, послідовно. Оптимальним варіантом співвідношення є 60 на 40%, де 60% складає авторський текст, роздуми щодо прийняття чи спростування доказів різних науковців, а 40% – посилання на наукові статті, монографії, тези.

Вказані вище цифри є зразковими. Вони можуть відрізнятися в різних ВНЗ, також на бажані показники впливає спеціальність, за якою виконується робота.

Які засоби підвищення унікальності тексту дипломної є?

Щоб подана на кафедру робота не була звинувачена у плагіаті і її не повернули авторові на доопрацювання, слід добре попрацювати з текстом і продумати буквально кожне речення.  З метою підвищення унікальності тексту радимо скористатися такими методами:

  • Рерайтинг тексту

Цей метод передбачає переписування тексту іншими словами, за допомогою таких методів, як підбір синонімів до слів, перефразування, заміна окремих частин мови, додавання епітетів тощо. При цьому важливо, щоб зміст тексту не змінювався. Такий спосіб унікалізації досить ефективний і, правду кажучи, найнадійніший. Але і він не позбавлений недоліків – спосіб трудомісткий і вимагає багато часу. Щоб переробити текст дипломної роботи, вам швидше за все знадобиться чимало часу, приблизно дня 3-4.

Використання рерайтингу при написанні тексту дипломної роботи дозволяє досягти потрібного показника унікальності роботи, проте глобально цей варіант роботи з текстом є свого роду плагіатом. Адже запозичення чужих ідей і думок матиме місце, хіба система може їх не розпізнати в такому виконанні.

  • Метод шинглів

Шинглами є окремі фрагменти тексту, які антиплагіат розпізнає для виконання перевірки. Алгоритми можуть бути різними, виходячи з них може аналізувати кожне друге, третє або навіть четверте слово. Як тільки система виявляє збіг вона знижує показник унікальності тексту, що перевіряється. Відповідно, щоб підвищити унікальність, треба замінити ці слова. Але тут є кілька моментів, які важливо врахувати.

По-перше, треба розуміти, як саме працюють алгоритми перевірки, а по-друге, витратити чимало часу на заміну потрібних слів. У деяких випадках просто замінити слова не вийде і тоді треба буде переписувати речення повністю. А це по суті буде вже повноцінний рерайт, про який йшлося вище.

  • Переклад з іноземної мови

Тут головне не надто захопитися всім і не скопіювати чужий текст у свою роботу, намагаючись заощадити час, а справді добре попрацювати зі знайденим матеріалом. Джерела для написання теоретичної частини дипломної роботи, як ви знаєте, можуть бути будь-якими (книги, статті, тези тощо), головне, щоб вони були розміщені в профільних виданнях і були «свіжими». Щодо мови публікації жодних вимог немає. Відповідно ніхто не забороняє вам використовувати публікації іноземних видань. Їх можна просто використовувати з посиланнями, а можете трохи схитрувати і виконати переклад кілька разів. Як це зробити і що ми маємо на увазі?

Все дуже просто. Вам необхідно просто скопіювати потрібний фрагмент тексту, вставити його в будь-який перекладач і, можливо, вам відразу пощастить – фрагмент міститиме потрібну вам інформацію, але при цьому ви уникнете копіпаста з іншого знайденого джерела, в якому викладені аналогічні дані. Правда тут слід врахувати, що перекладачі працюють не завжди ідеально, і тому отриманий текст швидше за все доведеться все ж таки трохи доопрацювати, а також те, що цей спосіб підготовки тексту «працюватиме» не завжди (з юридичними темами та всім подібним можуть бути проблеми, адже у роботах швидше за все відображатимуться відомості, актуальні для конкретної країни).

З перекладачами пов’язаний ще один спосіб підвищення унікальності, який відрізняється ефективністю та потребує мінімум витрат часу. Суть його полягає в наступному: скопіюйте фрагмент підготовленого тексту українською мовою, виконайте переклад тексту англійською та потім отриманий фрагмент переведіть назад українською. Сенс поданої інформації залишиться, але перекладач, швидше за все, подасть вам її за допомогою інших формулювань.

Переклад можна виконувати не лише на англійську, а й на будь-яку іншу іноземну мову.

  • Видалення неунікальних фрагментів

Цей варіант звичайно робочий, але правду кажучи не зовсім, адже ми не можемо прибрати всі шматки тексту з нульовою або низькою унікальністю. Якщо це буде подано якусь десяту версію того чи іншого визначення в теоретичній частині, тоді проблем немає. А от якщо це основа дослідження, яка необхідна для того, щоб все було логічно та послідовно, то тут «схема» не спрацює.

  • Використання нейромереж

Суть методу, що й у рерайтингу, відмінність полягає лише в тому, що не вам треба буде вигадувати, як переписати текст, а нейромережі. Використовувати можна будь-який зручний для вас сервіс, наприклад ChatGPT, GigaChat та ін. Є як платні платформи, так і безкоштовні програми. Все дуже просто і зручно, проте ви повинні розуміти, що все треба буде переглядати, перш ніж вставляти у свій диплом. Необхідність бути уважними до тексту, який пише ШІ, обумовлена ​​тим, що нейромережі поки що не «вміють» робити таку роботу ідеально (унікальність написаних ними фрагментів часто низька, а суть може бути спотворена).

  • Підвищення кількості авторського тексту

Тут все просто і логічно, але лише на словах. По факту вам необхідно добре постаратися, щоб надрукувати потрібну кількість тексту і при цьому писати його по суті з голови, додаючи свої висновки, теорії та ін.

  • Включення в текст роботи картинок

Якщо ви підготуєте якусь таблицю та вставите її не текстом, а зображенням у роботу, то науковий керівник вам нічого не скаже. Натомість, скопійований з інших джерел текст у перевірці «брати участь» не буде. Але тут головне не переборщити. Адже якщо ви занадто хитруватимете, то науковий керівник точно це все помітить.

Які методи унікалізації не працюють?

Технології не стоять на місці і постійно розвиваються, тому те, що працювало кілька років тому, сьогодні вже не може використовуватися. До таких «неробочих» методів належать:

  1. Зміна розкладки клавіатури. Переключити розкладку з українською на англійську та вставити пару літер «і», «р» тощо раніше було можна, зараз система без проблем розпізнає заміну символів і «підмочить» вашу репутацію. Тож краще не ризикувати.
  2. Додавання невидимих ​​кодів у текст. Раніше можна було вставити між словами літери, зробити заливку білою та система «бачила» оригінальний текст. Сьогодні цей метод не працює і будь-який антиплагіат розпізнає наявність у документі зайвих знаків.
  3. Перестановка тексту місцями. Тут ви розумієте те правило, що у математиці – від зміни місць доданків сума змінюється. Якщо переставити слова місцями або змінити речення, то результату потрібного дістатися все одно не вийде. Крім іншого, є ризик спотворення сенсу поданого матеріалу.
  4. Редагування розділових знаків. По-перше, ваша робота має бути правильною як з позиції змісту, що з позиції пунктуації та граматики, тому робити навмисно помилки та виправлення правильного тексту точно не найкраща ідея. По-друге, послуги не враховують пунктуацію під час перевірки тексту.
  5. Підвищення унікальності спеціальними сервісами. Йдеться про різні програми в інтернеті, які нібито можуть за пару кліків зробити текст унікальним. Але нічого особливого у роботі таких програм немає. Вони по суті використовують різні «неробочі» методи підвищення унікальності, про які йшлося вище.

Де та як перевірити унікальність дипломної роботи?

Зараз ми розглянемо найбільш популярні програми, які можна використовувати для перевірки тексту онлайн. Але відразу зазначимо, що ВНЗ використовують інші, більш «просунуті» версії, які працюють на основі інших алгоритмів. Тому навіть якщо сервіси, про які йтиметься нижче, покажуть вам ідеальний результат, до кінця бути впевненим у ньому не можна. Такі ресурси краще визначати як основу під час написання.

  1. Similarity Check.

Дозволяє після завантаження документа майже миттєво отримати звіт, що виділяє потенційні збіги і вказує, чи текст роботи з іншими роботами перетинається і як. Сервіс платний. Плата за перевірку схожості складається з двох частин: річної плати за обслуговування та плати за перевірку кожного документа (перші 100 безкоштовні).

  1. Strike-plagiarism.

В рамках наших послуг сервіс надає доступ до всіх баз даних, доступних для нашої системи. Це означає, що ви отримуєте доступ як до наукових, так і до університетських баз даних. Сервіс працює на комерційній основі. Для перевірки документів вам необхідно придбати відповідну кількість Токенів. 1 Токен дозволяє перевірити 18 000 символів і коштує 2,33 EUR, 2,50 USD або еквівалентну суму у валюті, доступній на вашому системному рахунку. Ви маєте можливість придбати необмежену кількість Токенів. Таким чином, коли ви завантажите документ, система розрахує необхідну кількість Токенів для конкретного документа. Для перевірки дипломної роботи знадобиться чимало токенів і тому цей варіант студентами чесно не використовується.

  1. PlagiarismCheck.org.

Зручний варіант для перевірки досить доступний, тому що не вимагає підписки і щомісячних внесків. Перевірка диплома коштуватиме приблизно 10-15 доларів (оплата здійснюється тільки за ті сторінки, які були перевірені).

  1. UNICHECK.

Цей ресурс є найпопулярнішим серед ВНЗ. Так що якщо ви захочете використовувати сервіс для перевірки плагіату перед здаванням роботи, то цей варіант вам підійде найбільше, оскільки швидше за все саме його запускатимуть в університеті під час перевірки вашої роботи.

  1. Turnitin.

Серед переваг цієї програми є: робота на основі провідної бази контенту в галузі, тому повний аналіз вам забезпечений; наявність цілодобової підтримки 10 мовами. Але система працює тільки з ВНЗ. Політика ціноутворення на сайті не публікується. Пропозицію виходячи зі свого запиту, навчальний заклад може отримати індивідуально.

  1. Duplichecker.

Зручний ресурс для перевірки, який може похвалитися такими перевагами: варіативність способів завантаження тексту, зручний для аналізу звіт, гарантія конфіденційності, глибокий аналіз тексту (виявляє копіпаст великих шматків тексту), багатомовна підтримка.

Написання тексту дипломної роботи – складне завдання, адже кожен із елементів роботи треба ретельно продумати, і кожен із них має свої нюанси. У вступі треба прописати мету, завдання, визначити об’єкт тощо. У практичній частині описати детально як буде перевірятися та чи інша гіпотеза та багато іншого. Але навіть коли візуально робота готова, це зовсім не означає, що на цьому все завершується. Адже робота має пройти перевірку на плагіат. І ось тут, як ви розумієте, складнощів не менше.

Якщо ви не хочете витратити кілька днів на заміну слів, перевірки по шматочку на різних сервісах, тоді радимо замовити дипломну роботу у нас. З нами ви досягнете поставленої мети і отримаєте диплом про вищу освіту.

 

  • Яким має бути показник унікальності дипломної роботи?

Кожен ВНЗ виставляє свої вимоги. Орієнтовно робота має бути унікальною на 50-70%.

  • Які програми для перевірки унікальності використовуються в університетах?

Найчастіше це Unicheck.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних