Види рефератів

feather
Зміст

Немає людини у всьому Всесвіті, котра би не чула про реферат. Це найпоширеніший вид завдань в програмах навчання – від примітивних варіантів для школи до серйозних авторефератів дисертацій. Така собі паличка-виручалочка напередодні сесії, яка зручна і студенту, і викладачу. Зупинимося на різновидах реферату.

Дещо про класифікацію рефератів

Всі реферати поділяються на художні та наукові роботи. У першому випадку формат «лайтовий» – політ творчої думки, так би мовити. У другому – серйозний формат, науковий стиль, структура, чіткість, джерела та інші атрибути серйозності студентства.

У процесі навчання знадобиться більш детальна класифікація за такими критеріями:

  • Ступінь продуктивності:

Реферати, в яких осмислено викладаються творчі або критичні трактування, прийнято називати продуктивними. У свою чергу вони поділяються на огляди (за кількома джерелами, порівнюючи різні позиції) й доповіді (поєднання аналізу і об’єктивної оцінки). Простою мовою, огляди косметики або техніки всі бачили? Подання є, тільки форма інша. Та й доповіді, напевно, доводилося заслуховувати. Он, Уряд регулярно доповідає ситуацію, чим ми гірші?

Реферати, які являють собою відтворення змісту первинного тексту, називаються репродуктивними. Форма – реферат-резюме або реферат-конспект. Слова знайомі, їх значення – теж.

Тут взагалі все простіше простого. Всі писали виклад, переказували фільми, ділилися якимись враженнями про поїздку. Аналогія та ж: прочитали – осмислили – переповіли. Головне – грамотно, без жаргонів та сленгу, дотримуючись серйозного стилю.

  • Кількість первинних джерел:

За цим критерієм всі реферати поділяються на: монографічні роботи (основа – одне джерело), оглядові матеріали (базуються на декількох джерелах). Третій вид – фрагментні реферати, передбачають, що матеріал пишеться на основі окремих розділів або декількох джерел.

  • Метод підготовки:

За цим критерієм реферати можуть бути:

  1. творчими – включають власну думку автора, що в загальному порядку не прийнято при такому форматі завдання;
  2. навчальними – перераховують інформацію про конкретну проблематику і висловлюють авторське судження про темі;
  3. контрольними – розраховані на демонстрації. Зацікавленість автора в проблемі та мають форму доповіді з відбитком особистої точки зору (як правило, це робота аспірантів);
  4. службовими – включають дані, зібрані з певної проблеми, яка провокує труднощі в роботі.

Що ж робити, якщо реферат не підготовлений? Дайте відповідь викладачеві, що втратили його в бійці з хлопцем, який стверджував що він далеко не найкращий викладач.  Не дякуйте)

  • Повнота викладу:

 За цим критерієм реферати бувають інформативними, тобто такими, які детально викладають інформацію першоджерела, та індикативними, які перераховують факти, містять тезово основні моменти.

  • Призначення:

 Реферати бувають загальними, тобто розрахованими на широку аудиторію, і спеціалізованими, тобто розрахованими на тих, хто «в темі». Останні, як правило, відрізняються вузькою спеціалізацією, або стосуються складних явищ і положень науки, які не відомі широкому загалу.

 Часи, коли для підготовки унікального реферату досить було просто відкрити другу, а краще третю сторінку Google, давно в минулому. Якщо ви вчасно згадали, що потрібна студентська робота, але зовсім не залишаєте собі шансів написати її самостійно – звертайтеся в компанію «Інформ Сервіс». Ми знаємо, як написати реферат на замовлення, вміємо, практикуємо!

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних