Чим відрізняється реферат від автореферату?

Зміст

“Реферат” та “автореферат” – слова, які досить схожі між собою. Тим, хто не особливо вникає в тему, вони можуть здатися зовсім синонімами. Однак, насправді, ці види письмових робіт дуже відрізняються між собою. Найбільша відмінність полягає у наступному: реферат – це праця, у якій подається інформація, що є узагальнення даних, отриманих із чужих статей, тез, монографій; автореферат – це про короткий виклад суті своєї роботи (зазвичай йдеться про дисертацію).

 

Що таке реферат?

З таким видом письмової роботи, як реферат, кожен добре знайомий ще зі шкільної лави (звичайно, до студентів вимогам трохи вищі, проте принцип його підготовки той самий). Реферат являє собою роботу, для підготовки якої потрібно більше джерел (зазвичай 5-8), ніж для підготовки доповіді на основі чужих досліджень. У той же час, реферат набагато легше підготувати, ніж курсову, диплом, магістерську і тим більше дисертацію. Основними рисами реферату є:

  • порівняно невеликий обсяг (приблизно 10 сторінок);
  • відсутність необхідності копіювати слово в слово чужі думки, проте при цьому не можна забувати про те, що скрізь повинні бути посилання (тут, як і при підготовці інших видів наукових праць, важлива унікальність і неприпустимий плагіат);
  • те, що реферат – це не конспект, тому під час підготовки роботи варто використовувати такі методи як перефразування, систематизація, екстрагування тощо;
  • те, що він включає такі структурні елементи, як: титулка, план (зміст роботи), основна частина, висновок (висновки), список використаних джерел.

Те, що реферат являє собою роботу, в якій відображається аналіз чужих ідей, зовсім не означає, що автор не може висвітлювати в ньому суб’єктивну думку на ту чи іншу наукову проблему.

 

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Що таке автореферат?

    Автореферат – це робота, яка представляє інтерес тільки для тих, хто вирішив пов’язати своє життя з наукою та пише дисертацію на здобуття наукового ступеня. В авторефераті дається загальна характеристика наукової роботи, формулюються основні положення, що виносяться на захист дисертації, та висновки щодо результатів проведеного дослідження.

    За обсягом ця письмова робота зазвичай становить 15-20 сторінок. Варто враховувати і той факт, що автореферат за обсягом має бути не більше 15% обсягу дисертаційного дослідження, але не більше 30 сторінок. Також важливо відзначити, що в авторефераті дисертації слід висвітлювати лише ті моменти, які були розглянуті в тексті самої роботи. Щоб автореферат відповідав високому рівню академічності, варто використовувати такі формулювання, як дисертант спирається на…, автор демонструє… тощо.

     

    Подібності та відмінності двох рефератів

    Розглянемо більш детально, чим схожі і чим відрізняються ці 2 види письмових робіт. Відразу зазначимо, що схожість полягає лише в тому, що технічні вимоги до оформлення в них однакові (необхідний шрифт, відступи, стиль шрифту), щодо іншого – роботи відрізняються між собою. Основними відмінностями є:

    • реферат – самостійне дослідження певної теми (підготовляється, як правило, на семінарське заняття), автореферат – робота, яка йде у зв’язку з таким поняттям як дисертація;
    • автореферат – доля аспірантів, з рефератами ми стикаємося ще зі шкільної лави;
    • в авторефераті висвітлюються положення власного наукового дослідження та суб’єктивне бачення наукової проблеми є обов’язковим, у рефераті ж висвітлюються переважно чужі ідеї та погляди з того чи іншого питання;
    • автореферат дозволяє зрозуміти, про що робота, і максимально швидко ознайомитися з її основними положеннями, а реферат – про оцінку та демонстрацію студентом своїх навичок збору інформації, її аналізу тощо;
    • якщо студент не проведе дослідження і не відобразить його в рефераті, який йому задали на парі, то при найгіршому розкладі його не допустять до складання заліку та іспиту (хоча і це рідкість). А от поки не буде зібрано всю інформацію і автореферат не побачить світ, аспірант не зможе вийти на захист дисертації та досягти успіху в кар’єрі. Як не крути, а саме наявність наукового ступеня є своєрідним трампліном для кожного, хто хоче пов’язати життя з наукою та/або викладацькою діяльністю.

     

    Вам потрібний реферат? Все життя мріяли працювати в університеті та працюєте над кандидатською? Звертайтеся до нас – замовити реферат можна всього в пару кліків! Ми допоможемо заощадити ваш час та візьмемося за підготовку роботи будь-якої складності. А ви в цей час зможете насолоджуватися життям, приділити час хобі, друзям і не лише. З нами ви дізнаєтесь, що таке професіоналізм, своєчасність виконання замовлення, доступні ціни та привітний персонал.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних