Реферат: написання, вимоги, оформлення

Зміст

У науковому середовищі реферат ототожнюється з усною або письмовою формою підсумкової атестації та самостійним видом дослідження. Складна формулювання, згодні? Звичайно ж, це найпоширеніший спосіб «закрити хвости» і «підтягти» бал. Так вже більш зрозуміло.

Мета написання реферату

Можна довго розмірковувати про роль знань і корисності будь-якого виду студентської роботи. Але якщо коротко – реферат є способом розкрити та продемонструвати свій потенціал. Це своєрідна перша сходинка в безмежні наукові терени.

Ще зі шкільної лави реферати вчать групувати думки, аналізувати дані, порівнювати погляди різних вчених, робити власні висновки, черпати нові знання. У студентському житті ця навичка вдосконалюється, а завдання ускладнюється.

Наступний етап – аспірантські реферати та апогеєм ланцюжка стає автореферат дисертації. Ну як, відчули перспективу? Реферат – це не просто завантажити що-небудь з першої сторінки Яндекс. Це творчість і наука, які передбачають певну концепцію, складання плану, позначення реальних завдань.

Загальні вимоги до реферату

Набір вимог стандартний:

 • грамотність;
 • достатня унікальність;
 • свіжа, актуальна література;
 • правильне оформлення;
 • відповідність теми і змісту;
 • дотримання структури;
 • достатній обсяг (до 15 друкованих аркушів);
 • використання цитат і посилань, дотримання правил їх розміщення;
 • послідовність, логічність, точність фактичних даних.

Велика помилка студентів – нехтувати значимістю рефератів і виконувати роботу абияк. Пам’ятайте, велика формується з маленьких цеглинок. І викладачі, як правило, оцінюють сумлінне ставлення.

Вимоги до оформлення реферату

Реферат друкується у форматі А4, шрифт Times New Roman, полуторний інтервал, 14 кегль. Допускається використання варіацій шрифту та кольору для виділення головних акцентів. При цьому важливо дотримуватися міри і не перетворювати міні наукову роботу в альбом для творчості. В кінці назви крапка не ставиться.

Найкращий порадник, як і що писати в рефераті, – методичні рекомендації конкретного навчального закладу.

Є вимоги до структури і вони досить стандартні: титульний аркуш, план, вступ, розділи, висновок, бібліографічний список. Розмітка сторінки наступна: зверху і знизу по 2 см, зліва 3 см, справа 1 см. Важливо використовувати абзаци і відступи. Текст обов’язково вирівнюється по ширині. Не будуть зайвими певні наочні засоби – таблиці, схеми, діаграми.

Оцінюючи якість реферату, викладачі орієнтуються на актуальність, глибину опрацювання джерел, повноту використання матеріалу, дотримання стандартів оформлення.

Всупереч переконанню про заїжджені і нудні роботи, саме реферати є неймовірним майданчиком розкриття творчого потенціалу. Це спосіб потренуватися в своїх уміннях.  Якщо хочете – генеральна репетиція перед курсовими та дипломними роботами, яка може закласти фундамент написання дисертації.

Ми виконаємо для вас на замовлення будь-які види студентських робіт, в тому числі підготуємо реферат на замовлення. Звертайтеся, навіть коли реферат потрібен був ще вчора, або тема здається нереальною. З нами ви розкриєте свій потенціал і приємно здивуйте викладача. Пам’ятайте розхожий вислів: роби, що можеш, і будь що буде?  Так ось, «Інформ Сервіс» пропонує переформулювати цей девіз – передоручити, що можеш, і насолоджуйся тим, що буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних