Як написати ступінь наукової розробленості у вступі дипломної роботи?

Зміст

 

Ступінь наукової розробленості – обов’язковий елемент у вступі будь-якої дипломної, курсової, магістерської роботи і не тільки. Він нерозривно пов’язує актуальність теми дослідження та ніби доповнює його. За складністю оформлення його не можна назвати занадто складним, зрозуміло, що його не порівняти з практичною складовою, але все ж таки він вимагає до себе уваги та обробки великого обсягу матеріалу. Що він являє собою, розберемо в цій статті.

 

“Ступінь наукової розробленості теми дослідження”: що це таке?

Дипломна робота обов’язково містить ступінь наукової розробленості, оскільки саме ця частина відповідає за:

 • узагальнення зібраних точок зору щодо того чи іншого питання;
 • демонстрацію науковому керівнику та членам комісії вміння структурувати матеріал та глибоке розуміння теми дослідження. Чим більше прізвищ і робіт буде згадано, тим виграшнішою буде робота. Адже це свідчить про те, що тема дослідження є актуальною і студент проаналізував різні аспекти предмета, а ще про те, що представлена ​​робота справді містить щось нове та цікаве, і не дублює наукові думки, що вже є;
 • ознайомлення читачів із тими науковими розробками, які вже були проведені у тій чи іншій сфері знань.

 

Як визначити та написати ступінь розробленості теми дипломної роботи?

Варіантів опису цієї частини роботи є безліч і часом вчені навіть на одній кафедрі не можуть досягти консенсусу в оформленні ступеня розробленості теми. Авторів можна згадувати у хронологічному порядку за черговістю проведення досліджень конкретного предмета, можна згадувати прізвища в алфавітному порядку. Деякі автори згадують вчених у порядку переходу від загального до приватного щодо вивчення теми тощо. Деколи студенти і зовсім хаотично накидали прізвища вчених, і це «проходить», але з погляду академічності та наукового рівня викладу матеріалу такий підхід зовсім не правильний.

Чим більше авторитетних прізвищ буде згадано, тим вищою буде цінність роботи в очах тих, хто її читатиме. Проте слід розуміти, що просто так вставляти прізвища не варто. Перед тим, як записати когось у список, необхідно детально ознайомитися з його працями (можливо проведені дослідження стосуються вашої теми лише побічно).

 

Щоб полегшити собі роботу та витратити менше часу на формулювання цієї частини введення, радимо ознайомитися з деякими кліше:

 • «Більшість вітчизняних та зарубіжних вчених присвятили свої роботи дослідженню…»;
 • «Суттєвий внесок у розвиток науки зробили такі вчені…»;
 • «Такі відомі вчені як… у своїх роботах розглядали питання, пов’язані з…»;
 • «Незважаючи на те, що проблемі було присвячено велику кількість наукових публікацій таких авторів, як … деякі аспекти предмета дослідження, вимагають більш глибокого вивчення…» тощо.

Деякі з них припускають гарне оформлення тексту роботи, деякі мають на меті вказати на недостатню вивченість проблематики. Слід зазначити, що просто згадати прізвища мало. Необхідно дати коротку характеристику науковим статтям, дисертаціям чи монографіям, визначивши їх значущість та внесок у науку.

 

Якщо у вас немає бажання розбиратися з усіма тонкощами та нюансами написання ступеня вивченості дипломної роботи, або крім визначення, що таке розробленість виникли ще якісь труднощі, звертайтеся до нас. Наші автори із задоволенням підготують наукове дослідження, яке буде відповідати всім вимогам, які висуваються до робіт такого типу. Вони підготують якісну роботу з високим показником унікальності, без плагіату на будь-яку тему в найкоротші терміни. При цьому цінова політика нашої компанії відрізняється демократичністю, тому вартість дипломної є доступною для кожного студента. Можна замовити дипломну роботу в компанії «Інформ Сервіс» і будь-яка проблема з дипломною буде вирішуваною!

 

 

 • Актуальність теми та ступінь вивченості – це те саме?

Ні, в актуальності вказується важливість вивчення проблематики, а ступінь вивченості передбачає посилання до конкретних імен та прізвищ.

 

 • Який обсяг ступеня розробленості теми дипломної роботи має бути?

Орієнтовно ця частина займає 2-4 сторінки. Проте, імперативних вимог немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних