Дистанційний захист диплома – поради та рекомендації

Зміст

Пандемія, а зараз ще й війна в Україні внесли свої корективи до звичного ритму життя всіх людей. Торкнулися вони й освітньої системи – сьогодні студенти дедалі більше переходять на дистанційне навчання. Такий формат навчання має як переваги, так і недоліки, тому складно сказати, чи ця тенденція є позитивною. З одного боку, дистанційне навчання дозволяє раціональніше використовувати свій час, займатися в комфортному темпі, незалежно від місця проживання. З іншого боку, – відсутній такий звичний для всіх контакт студента з викладачем, немає можливості вдатися до жорсткішого контролю під час складання тестів, контрольних (студенти можуть використовувати підручні засоби для вирішення завдань, виключивши при цьому камеру та посилаючись на проблеми зі зв’язком і не тільки ).

Найважче доводиться студентам старших курсів, на яких крім звичних пар чекає ще й дистанційний захист диплома. Дипломна робота – це випускна кваліфікаційна робота, до якої пред’являється безліч вимог, та яка покликана продемонструвати навички та вміння, отримані студентом за період навчання. Вочевидь, що мета і завдання для науки – це глибші речі, що виявляються у практичній і теоретичній цінності роботи. Але нас цікавить зараз лише навчальний процес.

Написати таку роботу – завдання не з легких, адже у такому режимі роботи необхідно ще якось налагодити комунікацію з викладачем. Але на цьому, на жаль, проблеми студента не закінчуються. Адже написання диплома – це лише початок шляху. “Вишенькою на торті” є сам захист диплома. Саме виступаючи перед комісією, демонструючи їй свою роботу і активно підтримуючи діалог з її членами, студент доводить, що не дарма всі ці роки займався в університеті. Щоб все пройшло гладко, рекомендуємо ознайомитись з порадами, які ми підготували для вас.

 

Порада 1. Перевірте обладнання

Це перше, що слід зробити під час підготовки до захисту. Обладнанням у нашому випадку буде мікрофон та веб-камера. Зрозуміло, якщо студент навчався дистанційно, то швидше за все дана техніка в будинку є, але якщо перехід на дистанційну відбувся нещодавно, то доведеться обзавестися таким обладнанням. Купувати його не обов’язково – можна просто попросити у друзів чи сусідів. Мікрофон забезпечує якісну передачу промови для комісії, без стороннього шуму та різних звуків. А ось камера повинна не просто бути, вона повинна передавати зображення якісно. Перед відповідальним днем ​​обов’язково почистити лінзу. Це не тільки забезпечить яскравість і чіткість картинки, що передається, а й зайвий раз продемонструє повагу до членів комісії.

Очистити лінзу можна в домашніх умовах. Для цього знадобиться: волога серветка, груша (для здування повітрям частинок пилу з заглиблень) та звичайний пензлик для малювання.

Порада 2. Підготуйте документ, що засвідчує особу

Звичайно, якщо студент активно взаємодіяв з науковим керівником і всі роки навчання був старанним: відвідував заняття, брав участь у конференціях і взагалі мав активну життєву позицію, то швидше за все паспорт не запитають. Адже людина буде добре знайома членам комісії. В іншому випадку доведеться показати паспорт. А як інакше члени комісії можуть бути впевнені, що перед ними саме той студент, який заявлений у відомості? Краще, щоб паспорт лежав одразу на столі, ніж потім, коли його спитають, бігати та шукати по дому.

 

Порада 3. Підготуйте презентацію

Незважаючи на те, що захист не відбувається в аудиторії, презентація потрібна. Сучасні технології дозволяють у пару кліків налаштувати демонстрацію власного екрану та показувати слайди членам комісії, озвучуючи свою доповідь. Важливо заздалегідь перевірити отриманий результат на предмет того, чи відкривається файл і чи не змістилася верстка. Щоб запускати демонстрацію екрану швидко, також варто трохи потренуватися (можливо на комусь із знайомих), тому що там є нюанси.

Власникам техніки з яблуком доведеться покопатися в конфіденційності і запускати Zoom тільки за допомогою програми, в іншому випадку демонстрація екрана буде недоступна.

Порада 4. Попередьте членів сім’ї про захист диплома

Зрозуміло, що всі живі люди і ситуації можуть бути різні, але все ж таки не найкраще – це якщо під час захисту дипломної роботи до вас в кімнату зайде мама, тато чи брат і почнуть ставити питання, ходити перед камерою тощо. Краще зачинити двері, щоб ніхто не заважав, і ви не відволікалися на сторонні шарудіння.

 

Порада 5. Вимкніть месенджери на комп’ютері або ноутбуку

Не найкраща історія, якщо члени комісії виявляться залученими до особистого життя та листування з друзями. Адже, запускаючи демонстрацію екрану, їм доступні, у тому числі, і всі вікна, що спливають на екрані. І добре ще, якщо це буде нейтральне повідомлення, а не якісь лайки або щось таке. Краще просто відключити повідомлення на півгодини і не перейматися тим, що може статися казус.

 

Порада 6. Готуйтеся відповідати на запитання

Не варто сподіватися, що якщо захист дистанційний, то комісія працює якось інакше. Запитань після доповіді буде точно не менше, ніж на звичайному захисті, якщо не більше. При цьому на традиційному захисті зібратися якось простіше, адже є зоровий контакт із викладачами і легше вловити, чи правильно студент починає відповідати на поставлене йому питання.

 

Порада 7. Вимкніть мобільний

Багатьом здається, що це не важливо: якщо хтось зателефонує – можна скинути і нічого страшного не станеться. Проте, як показує практика, результат такого ходу думок – м’яко кажучи не дуже. По-перше, “закон підлості” ніхто не скасовував і дуже часто під час захисту починають дзвонити ті, хто давно вже не дзвонив чи різні незнайомі номери (думки починають йти убік та увага студента розсіюється). Також навіть секундна дія у вигляді скидання збиває з пантелику, людина запинається і у членів комісії складається враження про те, що студент не володіє темою. Крім того, не дотримання такої умови, як цілковита тиша, також свідчить про неповагу до комісії.

 

Порада 8. Продумайте свій образ

Незважаючи на те, що захист диплома відбувається дистанційно, сидіти перед членами комісії у шортах та футболці чи домашній піжамі точно не варто. Дрес-код має бути офіційним. Це може бути діловий костюм або сорочка з брюками/спідницею.

 

Порада 9. Вчимо текст доповіді

Читання з листа – зовсім не рівень людини, яка претендує на отримання диплома. Це може свідчити про слабке володіння інформацією та неповагу до членів комісії, а ось прямий погляд у камеру – зовсім інша справа. Саме тому текст доповіді варто вивчити і перед днем ​​захисту прорепетирувати перед дзеркалом чи з кимось із близьких свій виступ.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам стати на крок ближче до своєї мрії отримання довгоочікуваного диплома. Якщо ж проблеми виникли ще при написанні дипломної роботи, звертайтеся до компанії «Інформ Сервіс». Ми із задоволенням підготуємо хороший диплом з будь-якої спеціальності у максимально стислий термін. Крім того, ми чудово розуміємо, що фінансові можливості суттєво обмежені, і тому встановили на свої послуги доступні ціни. Узгодити всі нюанси замовлення дипломної роботи можна з менеджерами компанії – для зв’язку з ними заповнюйте форму зворотного зв’язку на сайті. Замовити дипломну роботу можна в пару кліків)

 

Поширені питання на тему:

  1. Скільки часу триває мова під час захисту диплома?

Орієнтовно члени комісії дають 10-15 хвилин на виклад суті дипломної роботи. Уточнити цей момент краще заздалегідь, щоб продумати не лише текст мови, а й порівняти його із презентацією.

  1. Як варто поводитися на дистанційному захисті?

Захист диплому – той день, коли студент має продемонструвати свої навички та вміння. Важливо бути впевненими у своїх словах, але при цьому поводитися невимушено, без зайвого напруження.

  1. Чи можна читати з аркуша під час дистанційного захисту диплома?

Це не заборонено, але псує враження від виступу загалом. Краще вивчити текст та розповідати його дивлячись у камеру.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних