Як оформити презентацію до дипломної роботи правильно?

Зміст

Ще донедавна з метою презентування дипломного проекту та його захисту студенту доводилося складати візуальні матеріали вручну. Проте з розвитком технологій ситуація змінилася на краще. Тепер для отримання високої оцінки розробляється презентація – робота в електронному вигляді, яка має на увазі єдиний стандарт у плані оформлення, слайдів та часу. Завдяки комп’ютерним програмам вирішення цього завдання займає лише кілька годин, але для цього необхідно вивчити деякі правила та рекомендації.

 

Що таке презентація до диплома і навіщо вона потрібна?

Мета презентації дипломного проекту – це значне полегшення для студента та комісії. За рахунок застосування програми вдасться візуально розкрити суть, що покращить сприйняття інформації та скоротить доповідь до лічені хвилини. Грамотність та яскравість оформлення презентації – це половина успіху дипломної роботи. Простими словами – це інструмент, який розкриває такі чинники та доповідь: тема, дослідження, проблематика, рішення, новизна та інші параметри. Кожен слайд має бути наповнений коротким викладом інформації, що надається безпосередньо у дипломній роботі.

 

Що має входити у презентацію до диплома?

Структура презентації дипломного проекту може відрізнятись залежно від вимог ВНЗ. При цьому існують встановлені стандарти, які дають змогу спростити процедуру створення візуальної доповіді. Для детального розуміння у темі рекомендується вивчити таблицю.

Пункт

Зміст пункту

Скільки слайдів

Title (Назва презентації)

 

 • тема дослідження;
 • ВНЗ, факультет, курс, група (на вимогу);
 • рік, населений пункт (при необхідності)
1
Вступна частина

 

 • актуальність роботи;
 • цілі, завдання та проблематика;
 • предмет, об’єкт, методи тощо.
до 2
ТеоріяТеоретична база з висновкамидо 2

 

Аналітика та практикаАналітичні розрахунки, опис практики, підсумки та інша інформаціядо 3
Завершальні та фінальні слайдиВисновки та особисті рекомендації, подяки, контактидо 2

Скільки слайдів має бути у презентації до диплому?

Виходячи із зазначеної інформації, типова презентація має мати близько 10 слайдів. Цього достатньо, щоб розкрити як теоретичну, так і практичну значущість дослідження для повноцінного захисту дипломного проекту. При цьому важливо розуміти, що єдиного стандарту кількості сторінок (слайдів) не існує. Вимоги складаються безпосередньо керівниками навчальних закладів. Також рекомендується розглянути ряд зразків, які знаходяться у відкритому доступі до мережі інтернет.

 

Найкращі програми для створення презентацій до дипломної роботи

Найбільш відомою комп’ютерною програмою з набором необхідних інструментів вважається PowerPoint. Це безкоштовний компонент, що має низку функцій, що дозволяє повною мірою відобразити суть дипломного проекту. Серед студентів дана програма користується популярністю завдяки доступному інтерфейсу, наявності інструкцій та якості результату. Не менш популярним програмним забезпеченням є ПромоШоу. Софт – альтернатива вищевказаному рішенню з можливістю експорту до різних форматів. Третій популярний софт – Impress. По функціоналу нагадує програму від Майкрософт і відрізняється простим дизайном користувача.

 

Як оформити презентацію до диплому – прості рекомендації?

Для грамотного оформлення рекомендується слідувати єдиному порядку:

 1. Стандартизація шрифтів. Для повноцінного відображення презентації на всіх пристроях використовують компоненти Times new roman і Arial.
 2. Графічні об’єкти. З метою візуалізації інформації не можна уникнути ілюстрацій і таблиць. Можна також використовувати анімацію.
 3. Звуковий супровід. Вияв творчого підходу стане додатковим плюсом.
 4. Лаконічність слайдів. Рекомендовано не перевищувати кількість слайдів – до 15 одиниць. Час для доповіді має становити не більше ніж 15 хвилин.

 

З якими помилками часто стикаються студенти під час створення презентації?

Основна помилка – велика кількість тексту та мінімум зображень. Також студенти часто використовують різні шрифти або створюють велику кількість сторінок. Цього допускати не можна, якщо маєте на меті отримати високу оцінку.

 

Висновки

Самостійна розробка презентацій потребує уважності та навичок роботи з програмами. Немає технічної можливості створення? Немає бажання витрачати час та сили на оформлення? Створити золотий стандарт допоможуть представники компанії. Достатньо замовити презентацію для диплома під ключ у режимі онлайн. Також є можливість додаткової консультації в рамках поставленого завдання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних